topPhoto
FOTO: TASR - Lukáš Grinaj

Slovan začal prípravu, už v sobotu hrá v Partizánskom

PARTIZÁNSKE, 12.06.2015 |
Futbalisti Slovana Bratislava odštartovali v piatok letnú prípravu na novú sezónu s 21 hráčmi.

Zverenci trénera Dušana Tittela, ktorý je ako generálny manažér stále poverený vedením A-tímu, začali bez viacerých legionárov či Kornela Salátu a tiež členov reprezentačnej 21-ky. Už v piatok popoludní sa k tímu pridá aj Róbert Vittek, ktorý by mal s tímom absolvovať sústredenie v Rakúsku.
 
Na prvom tréningu ešte chýbali avizované posily srbský obranca Boris Sekulič z MFK Košice a maďarský reprezentačný útočník Tamás Priskin, ktorý v minulej sezóne nastrieľal v drese prvoligového FC ETO Györ v 27 zápasoch jedenásť gólov. 
 
"Máme záujem o doplnenie kádra v každej formácii minimálne o jedného hráča. Prestupy na Slovensku sa začínajú 15. júna, preto ešte tieto avizované nie sú dotiahnuté, keďže musíme počkať.

Máme záujem aj o ďalších hráčov, ktorých by sme radi dotiahli budúci týždeň, aby sme im mohli dať zaregistrovať zmluvy na SFZ. Spomínať ich mená by ešte bolo predčasné, skautovali sme ale aj v Európe aj na Slovensku. Chceme zvýšiť konkurenciu a dostať kvalitu hore.
 
Odchody sme ešte neriešili, no Slovan nechce púšťať mladých hráčov do zahraničia. Ambície Slovana sú vždy najvyššie, chceme vhodne doplniť káder už aj smerom k Európskej lige," povedal Tittel. Z hosťovania v Maďarsku sa vrátil aj Dávid Hudák.
 
"Belasí" už o tri dni vycestujú na sústredenie do Rakúska, následne absolvujú ďalšie v Česku, no ešte pred odchodom si zahrajú prípravný duel s klubom FK TEMPO Partizánske, ktorý oslavuje 75 rokov od svojho založenia. 
 
Od júla už slovanistov čaká príprava na Slovensku a s ňou spojené povinnosti v prvom predkole Európskej ligy UEFA 2015/2016, ktorého žreb sa uskutoční 22. júna.
 

Program letnej prípravy:

piatok 12. júna: 9.00 začiatok prípravy – zraz hráčov na prvom tréningu
sobota 13. júna: 15.00  FK TEMPO Partizánske – ŠK Slovan Bratislava (priateľský zápas pri príležitosti 75.výročia futbalu v Partizánskom)

pondelok 15. júna – sobota 20. júna sústredenie v Rakúsku – Melk tréningové centrum
utorok 16. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Čukarički (Srb.)
štvrtok 18. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Kukës (Alb.)

pondelok 22. júna – sobota 27. júna sústredenie v Českej republike – Ratboř tréningové centrum
utorok 23. jún: 18.00 ŠK Slovan Bratislava – FK Mladá Boleslav (Třemošnice)
streda 24. júna: 18.00 ŠK Slovan Bratislava – FK Vysočina Jihlava (Žďár nad Sázavou)
sobota 27. júna: Ministerský pohár – medzinárodný futbalový turnaj, Čelakovice:
9.45 ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha, 11.30 FK Baumit Jablonec – FC Zbrojovka Brno, 15.00 zápas o 3.miesto / 16.45 finále

nedeľa 28. júna: začiatok prípravy v Bratislave

štvrtok 2. júla: prvý zápas 1. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016
štvrtok 9. júla: odveta 1. predkola Európskej ligy UEFA 2014/2016
Autor: marp, Zdroj: TASR

Súvisiaci obsah

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
 • 20.02.2019
  Slovensko by malo v októbri privítať na novom NFŠ Uruguaj
  Slovenská futbalová reprezentácia by sa mala predstaviť na novom Národnom štadióne (NFŠ) na Tehelnom poli v Bratislave v októbri proti Uruguaju. Informoval o tom denník Šport. Viac >>>
 • 19.02.2019
  Slovan hlási pred domácou premiérou s Trnavou vypredané
  Premiérové domáce stretnutie futbalistov Slovana Bratislava na novom štadióne uvidí plné hľadisko.  Viac >>>
 • 19.02.2019
  SR v premiére na NFŠ proti Jordánsku, v októbri špičkový súper

  Slovenská futbalová reprezentácia by sa na novom Národnom štadióne (NFŠ) na Tehelnom poli v Bratislave mala predstaviť po prvý raz 7. júna. V tomto termíne odohrajú Slováci prípravný zápas proti Jordánsku. NFŠ bude hostiť aj septembrový kvalifikačný zápas o postup na EURO 2020 Slovensko - Chorvátsko. (TASR) Viac >>>

Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//