• fotka
  • fotka

FOTO Krásno nezvládlo súboj o bronz, Pažiť zaváhala v Radobici

PARTIZÁNSKE, 22.06.2015 |
V záverečnom dohrávanom 16. kole II. triedy Partizánske pútal pozornosť súboj medzi Krásnom a Brodzanmi, ktorý rozhodoval o tretej priečke ročníka a duel dvoch najlepších tímov súťaže Klátovej Novej Vsi s Kolačnom.

V Malých Bieliciach sa rozhodlo už v prvom polčase. Hostia z Hradišťa sa ujali dvojgólového vedenia zásahmi Pavera a Beduša a svoj náskok až do záverečného hvizdu z rúk nepustili.

V dueli Návojoviec s Veľkými Kršteňanmi sa diváci gólov nedočkali. Jedinými poznámkami v zápisníku rozhodcu tak boli len tri karty pre hostí.

Priamy súboj o konečnú bronzovú priečku tabuľky medzi Krásnom a Brodzanmi domáci napriek sľubnému vývoju nakoniec nezvládli. Už v 26. minúte síce Baláška nepremenil jedenástku, krátko po prestávke však OFK predsa poslal do vedenia Peter Puch. Po vyše hodine hry bol rozdiel už dvojgólový, keď zvyšoval Milan Turček. Záverečná štvrťhodina ale domácemu výberu nevyšla. Najprv Nový znížil a osem minút pred koncom zabezpečil Peter Ciglian deľbu bodov, ktorá nakoniec znamenala, že tretiu priečku získali Brodzany.

Malým Kršteňanom sa podarilo prerušiť sériu prehier, keď v domácom zápase s Livinskými Opatovcami triumfovali 3:1. Po hodine hry bolo po zásahoch Adamíka z úvodu a Hartmanna skóre 2:0 a hoci Peter Polúch gólom z pokutového kopu v 83. minúte znížil, dráma sa nakoniec nekonala, keď tri minúty pred koncom Adamík definitívne potvrdil tri body pre domácich.

Ako je už v jarnej časti v Radobici zvykom, aj súboj proti Pažiti prieniesol dramatický a počtom gólov bohatý duel. Na zásah Juraja Jančicha odpovedal Rybanský, po polhodine hry však domáci znova viedli, keď si najprv Hubinský pripísal vlastný gól a krátko po ňom skóroval aj Bajgar. Hostí vrátil do zápasu už po pár sekundách Maťašeje a hneď po návrate z kabín vyrovnal Školka. Ten istý hráč bol aj na konci akcie v 68. minúte, vďaka ktorej sa hostia ujali prvý raz vedenia. Záver však hosťom nevyšiel, v 74. minúte Jančich svojim druhým gólom upravil na 4:4 a tri minúty pred koncom zavŕšil domáci obrat Repa.

Mohol to byť zápas sezóny, po minulotýždňovej výhre Kolačno, ktoré rozhodlo o celkovom víťazovi súťaže, už šlo "len" o šláger kola medzi najlepšími tímami súťaže. Prvý polčas obidve mužstvá hrali pekný kombinačný futbal s minimom šancí. Za zmienku stojí stopercentná príležitosť Bencu, ktorý však netrafil bránku hostí. Rovnako na druhej strane hosťujúci Král zoči-voči brankárovi nepremenil svoj nájazd. Druhé dejstvo hostia poľavili v tempe a s chuťou hrajúci domáci si zabezpečili víťazstvo po rohovom kope Bencu a následnej dorážke Patrika Fraňa. Zápas medzi lídrami tabuľky sa tak skončil víťazstvom domácich. Touto cestou by som chcel zablahoželať hráčom Kolačna k postupu do vyššej súťaže, ktoré si právom zaslúžili svojimi výsledkami. (Michal Domček, Klátová Nová Ves)

OFK Klátová Nová Ves
horný rad z ľava: Marek Jaďuďa, Andrej Fraňo, Alexander Jovanovič, Rastislav Borčin, Jozef Paulík, Miroslav Maťaše (tréner), Mário Peciar, Marek Grach
dolný rad z ľava: Michal Domček, Marcel Zajíc, René Paško, Patrik Fraňo, Jakub Meluš, Marko Debnár, Matúš Hormuzache, Daniel Benca (kapitán)