topPhoto
FOTO: sksvatyjur.wbl.sk

ŠK Svätý Jur s najvyššími ambíciami, chce prvé miesto

BRATISLAVA, 02.08.2015 |
Klub pôsobiaci aktuálne v 3. lige chce zvyšovať kvalitu futbalu v regióne a baviť divákov. K tomu by mu mala pomôcť aj zostava nabitá niekdajšími prvoligistami.

ŠK Svätý Jur skončil v predchádzajúcom ročníku v strede tabuľky, hoci ambície boli oveľa vyššie. Prečo sa ich nepodarili naplniť, ako sa klub pripravoval na novú sezónu a s akým kádrom vstúpi do súťažného diania v novej sezóne sme sa rozprávali s tajomníkom klubu Antonom Herhonekom.


Na úvod, ako by ste zhodnotili pôsobenie vášho klubu v uplynulom ročníku?

Skončili sme v strede tabuľky, no ambície sme mali na jej čelo. Prejavili sa nevyrovnané výkony niektorých hráčov a tým aj kolektívu. Vymenila sa časť kádra a mladí si potrebovali zvyknúť na systém a štýl hry družstva, ktoré tvorili starší skúsenejší futbalisti. Naše výkony boli ovplyvnené aj zraneniami kľúčových hráčov.
 

Ako sa vám darilo v príprave?

Usporiadali sme u nás v Svätom Juri už 3. ročník turnaja KUPEX-Cup za účasti  účastníkov 2. ligy FC Nitra, ŠKF Sereď, Spartak Trnava B a nášho tímu Svätý Jur.

KUPEX CUP:
ŠK Svätý Jur - FC Nitra 1:1 (0:1), na pokutové kopy 4:3
FC Spartak Trnava B - ŠKF Sereď 2:3 (0:2)

O 3. miesto
FC Nitra - FC Spartak Trnava B 1:4 (0:1)

Finále
ŠK Svätý Jur - ŠKF Sereď 1:4 (1:2)

Najlepší strelec turnaja: Rastislav Baška (Trnava B)

Vzhľadom na skorší začiatok súťaží sme okrem tohto turnaja mali v pláne odohrať len tri prípravné stretnutia proti treťoligistom. Prvé prípravné stretnutie však bolo zo strany súpera odvolané a tak sme odohrali len dve:

TJ Slovan Viničné - ŠK Svätý Jur 4:6 (4:1)
ŠK Svätý Jur - FC Neded 3:1 (0:1)

Príprava splnila svoj účel a uvidíme v prvých stretnutiach, ako si na seba káder zvykol.


K akým zmenám došlo pred sezónou v kádri?

Do kabíny pribudli Patrik Švábek zo Spartaka Trnava, Roman Mihálik z FK Senica, Dominik Kolník z AFC Nové Mesto nad Váhom a z Grécka sa na Slovensko vrátil Mário Breška.

Radovan Vašík, v predchádzajúcich troch rokoch náš najúspešnejší strelec ukončil zo zdravotných dôvodov vo veku 44 rokov kariéru a venuje sa B-mužstvu ako asistent trénera. Do zahraničia od nás odišiel Stanislav Lapin a hosťovanie sa skončilo dvojici Denis Kodaj a Adam Chvíla. Ostatní hráči z predchádzajúcej sezóny zostávajú v družstve.

Káder mužstva pre sezónu 2015/2016
brankári:
Patrik 
Švábek, Ján Kyselica 
obrancovia:
Jaroslav 
Šimoník, Peter Doležaj, Marek Moravčík, Roman Mihálik 
stredopoliari:

Stanislav Angelovič, Patrik Volf, Róbert Prášil, Adrián LysákAdam Klanica, Ján Spodniak, Roman Bauer, Igor Chalupka, Dominik Kolník 
útočníci:
Mário 
Breška, Martin Vika, Matúš Rybanský, Zakaria Zahi Zahi

Mužstvo povedie z trénerskej lavičky hrajúci tréner Stanislav Angelovič, jeho asistentmi sú hrajúci Peter Doležaj a Peter Kučerka. Vedúci družstva je Vladimír Kulifaj, zdravotníkom bude Kamil Kyselica, zástupcom klubu a zároveň jeho tajomníkom som ja.
 

S akými cieľmi vstupujete do nového ročníka? 

S tými najvyššími! Chceme zabojovať o prvé miesto. Vzhľadom na káder, na zloženie družstva, keďže sa veľa hráčov nevymenilo a na každej pozícii máme kvalitu si iný cieľ ani dávať nemúžeme. Počítame so stabilitou, chceme predvádzať dobrú hru a baviť divákov a prezentovať tradičný svätojurský futbal kvalitnou hrou. Máme záujem zvyšovať kvalitu futbalu v regióne. Tretia bratislavská liga je pomerne vysokou úrovňou známa a tak chceme bojovať o prvú priečku a potvrdiť túto kvalitu.
Autor: Ivan Křížek, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//