Príprava finišuje, priniesla viacero vysokých výhier

PARTIZÁNSKE, 05.08.2015 |
Tímy z rôznych kútov Slovenska, ktoré sa ešte nezapojili do súťažného kolotoča, využívajú posledné príležitosti na odohranie prípravných zápasov. Ani tento týždeň v nich nechýbali nečakané výsledky.

FK Karpaty Limbach - FC Slovan Modra 4:1
Gól Slovan: Kocian

ŠK Nová Dedinka - FC Slovan Modra 2:5
Góly Slovan: Kocian 2, Solga 2, Potočný

Futbalisti FC Slovan Modra vycestovali počas víkendu na ihrisko Limbachu, kde sa potvrdilo "môj dom, môj hrad" a po vyrovnanom polčasovom výsledku dostali v druhej časti hry tri góly a odchádzali s prehrou 4:1. O tri dni neskôr ich preveril tím z Novej Dedinky, no tam si už hráči Modry schuti zastrieľali a vyhrali rozdielom triedy.

NMŠK 1922 Bratislava - FK Lamač 5:0

V utorok odohrali muži NMŠK 1922 prípravný zápas so súperom zo 4. ligy Bratislava FK Lamač. Domáci tím, ktorí nastúpil v takmer plnej sile sa vďaka zodpovednému výkonu nakoniec tešil z výhry 5:0.

FK Družstevník Blatné - NMŠK 1922 Bratislava 0:7
Góly: D. Geletka 4, T. Michálek 2, Š. Hapl (FB NMŠK 1922)

FKM Karlova Ves Bratislava - FK Dúbravka 4:2
Góly FKM: Al Jabri 2, Varga 2

V zápase sa po 15 mesiacoch na trávniky vrátila ikona karloveského futbalu Daniel Svetlik. (FB FKM Karlova Ves Bratislava)

FC Suchohrad - FC Zohor 1:13
(FB FC Suchohrad)

FK Zlaté Klasy - FC Petržalka akadémia 0:4 (0:0)
Góly: Vacula, vlastný, Gendiar, Rybecký

FCPA: Révai - Martini, Rojko, Gabaš, Majdák - Gendiar, Beitl, Kalina, Sedláček, Zemeš - Schwartz, striedali: Rybecký, Vacula, Driapsa, Ďurec (FB FC Petržalka)

FC Štvrtok na Ostrove - FA Bratislava 1:1 (0:1)
Plavecký Štvrtok - FA Bratislava 2:6 (1:3)
(FB FA Bratislava)

ŠK Gajary - FK Studienka 5:4 (1:2)
(FB FK Studienka)

TJ Družstevník Ružindol - Abrahám 4:0 (1:0)
Góly: Pokrývka, Pavol Turoň, Daniel Turoň, Karady

TJ: Uhlár - Martin Turoň, Michal Morong, Moncman, Patko, Bardáč, Pokrývka, Karady, Daniel Turoň, Velický, Pavol Turoň, striedali: Minarovič, Babka, Tollarovič (FB TJ Družstevník Ružindol)

FK KOVO Beluša - FO Chocholná-Velčice 6:0 (5:0)
Góly: Vavrík Peter 2, Novisedlák Erik, Zápotoka Lukáš, Gorelka Matej, Strapko Jaroslav

FO: Drgo Alexander, Lukša Martin, Gvizd Peter, Cingel Jakub, Adamčí Filip, Sabadka Lukáš, Michalec Adam, Michalec Juraj, Brlej Patrik, Mizerák Marek, Ján Tuharský, striedali: Tuharský Jozef, Bečár Jozef, Smolík Adrian (FO Chocholná Velčice, fkbelusa.sk)

TJ Partizán Cigeľ - FK Junior Kanianka 1:4 (1:1)
Góly FK: vlastné 2, Gajdoš, M. Švolík

Kanianke generálka výsledkovo vyšla, herne to však najmä v prvom polčase škrípalo. V druhom dejstve už hostia pridali, čoho výsledkom boli tri góly v domácej sieti. (Martin Pipíška, Kanianka)

FK Activ Komárn - SC Veľké Dvorníky 1:3 (0:1)
Gól FK: Miroslav Zsidek.

Activu chýbalo až sedem hráčov zo základnej zostavy, čo sa odzrkadlilo aj na onečnom výsledku. (FB FK Activ Komárno)

FK Kľak Kľačno - TJ Družstevník Opatovce nad Nitrou 0:6 (0:2)
Góly: Hulíni 2, Petreje 2, Benko, Nema (11m) (FB TJ Družstevník Opatovce nad Nitrou)

TJ Iskra Horné Orešany - TJ Elastik Bohdanovce 3:3
Góly Iskra: Blažo 3 (FB TJ Horné Orešany)

TJ Slovan Trenčianska Turná - FK Vápeč Horná Poruba 4:5
Góly TJ: Hrušovský, Hrubý 2, Stronček (FB Slovan Trenčianska Turná)

FK Iskra Nováky - FC Baník HN Prievidza & Handlová B 5:2
(FB FK Iskra Nováky)

TJ Koniarovce - TJ Družstevník Horné Lefantovce 5:9 (1:5)
Góly HL: Špirk 4, Gál 2, Kušš 2, Krajčovič (FB TJ Družstevník Horné Lefantovce)

OŠK Dolný Ohaj - OFK Hul 5:0
(FB Dolný Ohaj)

TJ Klas Beša - KFC Kalná nad Hronom B 2:10
(FB KFC Kalná nad Hronom)

FK Melčice-Lieskové - TJ Slovan Zamarovce 3:4
Góly FK: Mizerák, Oravec, Minárech (FB FK Melčice-Lieskové)

TJ Nemčice - OFK Kovarce 2:7
Góly OFK: O. Kerek 6, A. Bošanský

Svoj posledný prípravný zápas zvládli hostia excelentne. Gólovo explodoval Oto Kerek, ktorý sa presadil šesťkrát. Siedmy zásah hostí si pripísal Bošanský. (FB Obecný Futbalový Klub Kovarce)

OŠK Závada - OFK Nitrianska Streda 4:2 (1:0)
Góly OŠK: L. Lukačovič 3, M. Hazda (FB OŠK Závada)

TJ Slovan Oslany - TJ Slovan Nitrianske Sučany 0:6
Góly NS: Matúš Miklaš 3, Andrej Vlnka, R. Mihálik, Martin Fodor (FB TJ Slovan Nitrianske Sučany)

OFK Ludanice - OŠK Veľký Klíž 0:0
OFK: Macko, Blaho, Balajka, Krajčík, Morvay, Bisák, Čerňan, Candrák, Král, Matejov, Uhlár, striedali: Hlobik, Šmíd, Petrikovič, Rusňák

Tento zápas nám ukázal, že keď OFK Ludanice nastúpi v plnej sile, nemusí sa obávať najhoršieho scenára, ktorý žiaľ predpovedajú mnohí jeho "fanúšikovia" a môže s pokorou, ale sebavedome, vstúpiť do nového ročníka Majstrovstiev okresu Topoľčany - 6. ligy. Odohrali sme najlepší zápas letnej prípravy, a aj keď to ešte nebolo na sto percent, zápas ukázal herný progres a výrazné zlepšenie oproti zápasom predošlým. Stretnutie sa odohralo vo vysokom tempe, keď sme hlavne v prvom polčase mali viac z hry a aj gólových šancí, hostia keď aj pohrozili, najmä v polčase druhom, vychytal ich nestarnúci Juraj Macko. Obranu suverénne dirigoval a zahrával nebezpečné štandardné situácie skúsený matador Lacko Krajčík. Naši chlapci nastúpili okrem jedného postu skoro v kompletnej zostave. Diváci si prišli na svoje a po roku sa naši hráči za odvedený výkon dočkali aj potlesku. Okrem spomenutých hráčov musíme vyzdvihnúť celý kolektív za bojovný výkon a celkový prístup k zápasu. Hosťom treba poďakovať za korektný priebeh zápasu, až na pár výnimiek a veľkú bojovnosť. Pikoškou zápasu je, že Klížania nastúpili v dresoch 1. FC Norimberg, ktoré im zabezpečil ich krajan žijúci v tomto meste. (FB OFK Ludanice)

TJ Družstevník Vlára Ľuborča - TJ Lokomotíva Trenčianska Teplá 2:2
Góly TT: Barinka, Stupinský

TT: Čupalka (Kováčik) - Mišovec, Blaho, Dorica, Frohn - Adamčík, Balon, Úradník, Barinka - Stupinský, Kováč (FB TJ Lokomotíva Trenčianska Teplá)

TJ Družstevník Malá Čausa - TJ Magura Poruba 8:3
Góly Magura: N. Rusnok 2, E. Kozák

Medzi oboma klubmi je rozdiel dvoch súťaží a bolo to v aj vidieť. (FB TJ Magura Poruba)

OFK Bošany - TJ Slovan Krušovce 3:1 (1:0)
Gól TJ: J. Petrus (FB TJ Slovan Krušovce)

TJ Družstevník Nedožery-Brezany - TJ Dynamo Bystričany 1:5 (0:1)
Góly Dynamo: Slúka 3, Lehotkai (11m), Tesarovič.

Generálka na sezónu za výborných futbalových podmienok pod umelým osvetlením v Nedožeroch dopadla pre Dynamo úspešne a druhý tím minulého ročníka II. triedy Prievidza zdolalo 1:5 (FB TJ Dynamo Bystričany)

KFC Tibi Horná Kráľová - ŠK Váhovce 4:5
KFC: Barta - P.Gyárfás, Petrovský, Straňák, M. Tóth - Penzeš, Lalák, D. Tóth, Bleho - Kollár, R. Kotlár, striedali: D. Kotlár, T. Lencsés, T. Lenický, Frkala, Psota (FB KFC Tibi Horná Kráľová)

FC Slovan Hlohovec - TJ Siladice 0:5 (0:2)
FC: Žemla - Krajinčák P., Chalány I., Pinček, Gubala - Modrovič, Krajčo, Adamík, Svíba - Veľký, Andrassy, striedali: Srnec, Moravčík (FB FC Slovan Hlohovec)

FC Komjatice - MFK Alekšince 2:3
(FB FC Komjatice)

FK Betonáris Šaľa - OFK Jatov 4:3
Aj keď Šaľania výkonom neoslnili, pripísali si výhru 4:3. (FB FK Betonáris Šaľa)

ŠK Kmeťovo - ŠK Nevidzany 1:3 (1:2)
Góly: 22. Peter Mjuller - 34. a 36. Tomáš Londák, 90.+ Marek Sperka

V súboji o Požitavský superpohár medzi víťazmi I. triedy ObFZ Nové Zámky a Nitra sa po obrate tešili Nevidzany. (sknevidzany.com)
Autor: Ivan Křížek, Zdroj: ligy.sk