VIDEO Zbehy i Krušovce chcú hrať v hornej polovici tabuľky

ZBEHY, 11.08.2015 |
Oba Slovany, tak Zbehy i Krušovce, sa netaja ambíciami hrať v novom ročníku v hornej polovici tabuľky. Vstup do neho lepšie vyšiel vo vzájomnom súboji Zbehom, ktorých hráči dokázali na rozdiel od hostí svoje šance premieňať.

"Cieľ sme v minulej sezóne splnili, umiestnili sme sa v hornej polovici tabuľky. Súťaž je kvalitná a vyrovnaná, bodové rozdielu sú malé. Doplatili sme na nepremieňanie gólových príležitostí, máme však mladé mužstvo s ktorým sa dá pracovať," zhodnotil minulú sezónu pre ligy.sk Marián Habay z TJ Slovan Zbehy.

Spokojnosť s minulou sezónou vládla aj v tíme TJ Slovan Krušovce. "V Krušovciach vládla po premiérovom ročníku v 5. lige Západ-Stred so siedmym miestom spokojnosť, aj keď nechýbalo veľa a mohli sme skončiť na treťom mieste. Žiaľ obrovská maródka spôsobená zraneniami a operáciami hráčov nám túto možnosť znemožnila. Aj preto bolo siedme miesto úspechom," prezradil pre ligy.sk Miloš Matušík.

Príprava na novú sezónu

V príprave na novú sezóny odohrali Zbehy šesť zápasov.
Zbehy – Oponice 3:4
Golianovo – Zbehy 2:3
Lapáš - Zbehy 6:3
V. Opatovce – Zbehy 1:6
Zbehy – Vlčany 0:1
Zbehy – ČFK Nitra 1:1

Krušovce sa predstavili najprv na turnaji v Norovciach, kde skončili druhé. V dobrom však naň spomínať nebudú, pretože sa na ňom vážne zranil kapitán mužstva a opora zadných radov Vladimír Masaryk. Ďalší, no už kvalitnejší a futbalovejší turnaj v Prašiciach pri oslavách výročia obce Krušovce vyhrali, vo finále zdolali domáci výber. Následne v kvalitnom zápase doma zvíťazili nad Veľkými Uhercami 4:3, v Oponiciach vyhrali 3:7 a prípravu zakončili prehrou v Bošanoch 3:1.

Zmeny v kádroch

Zbehy do novej sezóny vstúpili s osemnásťčlenným kádrom. Na súpiske sú Ľuboš Rusnák, kapitán Martin Kopec, Šimon Šóš, Tomáš Kopún, Roman Šuba, Peter Baják, Matej Fuska, asistent kapitána Marek Ťapušík, Lukáš Mikula, Peter Lehocký, Kevin Rimanovský, Patrik Benkovič, Bohuš Luzár, Michal Dovičovič, Martin Varga, Martin Gerši, Martin Mikula a Adam Ivan.

Odišli z neho J. Laca (Lužianky), J. Kakaščík (zranenie) a M. Cigáň (pracovné povinnosti), naopak pribudli T. Kopún (Továrniky), R. Šuba (Čechynce) a M. Gerši (Horné Obdokovce).

V Krušovciach počítajú s menoslovom D. Klačanský - J. Širo, Miro Čuhák, R. Trudman, M. Želiska - D. Procházka, R. Maruna, Marek Čuhák, J. Petrus - I. Šimovič, M. Ambróz - D. Mikuláš, J. Gális, M. Golis, M. Gális, P. Škorec, V. Masaryk, V. Smatana, M. Hubinský, M. Matušík.

V kádri sa veľa zmien neudialo, prišiel skúsený brankár Dávid Klačanský, ktorý chytal naposledy na Krnči v 6. lige, no predtým pôsobil v Solčanoch, či Šimonovanoch a obranca Dominik Procházka z Urminiec. Z dorastu dostali šancu Marián Golis a Matúš Gális. Odišli zranení Marek Ladický a Jakub Goga (koniec hosťovania), Kluka (Krtovce), dlhodobo zranení sú Vladimír Smatana a Vladimír Masaryk.

Realizačný aj funkcionársky tím Krušoviec zostal nezmenený. Predsedom klubu je Ivan Hubinský, tajomníkom Ľubomír Čaniga, trénerom Róbert Mrúz, jeho asistentom Miloš Hubinský a Marek Čuhák, vedúcim mužstva Miloš Matušík, lekárom Peter Latka, hlásateľom Martin Zdychavský a kameramanom Roman Žaťko.

Ciele v novej sezóne

"Hlavným cieľom Slovana Zbehy je hrať pekný kombinačný futbal, mať v kabíne dobrý kolektív, podľa čoho vyberáme aj posily, a umiestniť sa v hornej polovici tabuľky," dodal Habay.

Rovnako na vrchných priečkach súťaže by chceli skončiť aj Krušovce. "Tento ročník súťaže bude určite náročnejší ako ten minulý. Vyžrebovanie máme v úvode dosť ťažké, takže uvidíme ako to vyjde. Tak ako každé mužstvo v súťaži sa chceme vyhnúť bojom o záchranu. Umiestnenie z minulej sezóny by sme určite brali, každý stupienok vyššie bude úspechom. Chceme však najmä výkonmi potešiť nášho náročného fanúšika. Veríme, že smolu so zraneniami sme si už vyčerpali v minulej sezóne a chlapci budú zdravotne v poriadku," prezradil ambície Krušoviec Matušík.

Vstup do novej sezóny vyšiel lepšie Zbehom

Práve tieto dva kluby sa stretli v úvodnom zápase novej sezóny. Hostia z Krušoviec sa netajili tým, že by si nejaký ten bodík odniesli domov. No keďže v prvom polčase nepremieňali vyložené šance museli sa učiť od domácich zadákov, ako sa to robí, domov si odniesli pre nich krutú prehru.

V horúcom počasí obe mužstvá, ktoré sa posledne rozišli nerozhodne, začali opatrnejšie. Ako prví ohrozili brankára Klačanského domáci hráči. No potom prišli vyložené šance hostí. Najskôr v 12. minúte Šimovič nevidel, že brankár Rusnák vybehol a bránka zostala opustená a jeho zakončenie išlo tesne vedľa ľavej tyče. O štyri minúty neskôr ten istý hráč nebol úspešný znova, keď sa rútil sám na domáceho brankára, no v poslednej chvíli mu obranca loptu vypichol. Aj v 20. minúte si hostia vypracovali gólovú šancu, Petrus vysunul časovanou prihrávkou Ambróza, ten však napálil len do nôh brankára Rusnáka, ktorý sa určite v týchto chvíľach v bráne nenudil. V 27. minúte aj strela Šóša z hranice šestnástky minula len tesne ľavú tyč hosťujúcej bránky a aktivitu a šance prevzali na svoje kopačky domáci. Odmenou im bol vedúci gól po centri Rimanovského z ľavej strany, ktorý na šestnástke našiel osamoteného Lehockého a ten umiestnenou strelou otvoril skóre zápasu. V závere polčasu ušiel domácim hráčom opäť Šimovič, jeho pekná strela však skončila len na brvne domácej brány. Hneď z protiútoku ako cez kopirák skončila aj strela Šóša a ani posledný pokus Ma. Čuháka o vyrovnanie do polčasu nebol úspešný.

Na začiatku toho druhého v 51. minúte Širo v poslednej chvíli zachraňoval pred istým druhým gólom, keď odkopol loptu pred dobiehajúcim domácim hráčom. O dve minúty prudká strela Šóša skončila opäť len tesne vedľa ľavej tyče. O tri minúty neskôr Fuska prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a do pravého dolného rohu Klačanského bránky zvýšil na 2:0. Neprešli ani tri minúty, Ambróz ušiel domácim obrancom a z brankovej čiary presne prihral Šimovičovi, ktorý si perfektne nabehol a dal hosťom šancu opäť aspoň na zisk bodu. Keďže futbal je aj o chybách, brankár Klačanský vo výskoku neudržal loptu, ktorej sa poľahky zmocnil dobre hrajúci Šimon Šóš a dostal domáce mužstvo znova do dvojgólového vedenia. To však nebolo ešte všetko, v 86. minúte po prudkej strele Mikulu loptu tečoval ešte hosťujúci obranca a lopta skončila pod brvnom brankára Klačanského. V tomto zápase rozhodlo o troch bodoch premieňanie šancí.

"

Autor: 15mino70, Zdroj: Slovan Krušovce

• 18.10.2018
    Jamajčanky sa premiérovo predstavia na MS
    Jamajské futbalové reprezentantky sa prvýkrát v histórii kvalifikovali na majstrovstvá sveta. Predstavia sa na budúcoročnom šampionáte vo Francúzsku. Rozhodlo o tom ich víťazstvo nad Panamou 3:2 po jedenástkovom rozstrele v noci na štvrtok v boji o tretiu priečku na šampionáte CONCACAF. Prvé miesto si vybojovali Američanky po finálovom víťazstve 2:0 nad Kanadou. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
    UEFA potrestala Rubin Kazaň ročným dištancom
    Európska futbalová únia (UEFA) potrestala ruský klub Rubin Kazaň zákazom štartu v jednej sezóne európskych klubových súťaží pre porušenie finančnej fair play. Zákaz vstúpi do platnosti v prípade kvalifikovania sa klubu do Ligy majstrov alebo Európskej ligy v priebehu nasledujúcich dvoch sezón.

UEFA udelila Kazani za podobný priestupok finančný trest už v roku 2014. Informovala o tom agentúra AP. Ako sa ruský klub previnil UEFA bližšie nešpecifikovala. (TASR)
  • 26.09.2018
    Fanúšik zaplatí pokutu za urážky majiteľa Hoffenheimu
    Mestský súd v Kolíne nad Rýnom udelil v stredu 30-ročnému futbalovému fanúšikovi pokutu 4800 eur. Dôvodom boli transparenty, ktoré urážali majiteľa klubu TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa.

Transparenty vyvesil fanúšik počas zápasu v minulej sezóne. Softvérový miliardár Hopp podnikol právne kroky proti fanúšikom aj po uplynulom víkende. V kotli Borussie Dortmund odhalili obrovský transparent s podobizňou Hoppa, pričom na hlave mal nakreslený terč. Fanúšikovia pritom spievali urážlivé piesne. Dôvodom ich konania je zákaz vstupu pre 33 prívržencov BVB na štadión Hoffenheimu. Ich správanie v Nemecku všeobecne odsúdili.  (TASR)
  • 17.09.2018
    V Lime sa pobili medzi sebou chuligáni
    Prerušený zápas peruánskej najvyššej futbalovej ligy medzi Alianza Lima a Sporting Cristal dohrajú za zatvorenými dverami. Už v nedeľu ho za stavu 2:1 pre hostí museli prerušiť, keď sa do konfliktu dostali znepriatelené skupiny fanúšikov klubu Sporting Cristal.

Ako informovala agentúra AP, už bez divákov sa dohrá najmenej záverečných 25 minút súboja. K incidentom prišlo počas neho mimo tribún štadióna v Lime. Počas nich utrpeli strelné zranenia štyria ľudia. Podľa vyjadrenia tamojšieho ministerstva vnútra sa do stretov dostali rivalské frakcie toho istého klubu Sporting Cristal a rozohnať ich musela polícia slzným plynom. (TASR)
  • 14.09.2018
    LM: CSKA Moskva odohrá domáce zápasy v Lužnikách
    Futbalisti CSKA Moskva odohrajú svoje domáce zápasy v Lige majstrov na štadióne v Lužnikách, ktorý hostil aj finále MS 2018. Ruský klub oznámil, že tri domáce stretnutia v G-skupine LM presúva z 30-tisícovej VEB Arény, ktorú otvoril pred dvoma rokmi, na 81-tisícový štadión v moskovských Lužnikách.

Duel s Realom Madrid (2. októbra) bude vôbec prvý, ktorý sa bude hrať na tomto štadióne od júlového finále MS medzi Francúzskom a Chorvátskom (4:2). CSKA privíta v rámci skupiny doma aj AS Rím (7. novembra) a Viktoriu Plzeň (27. novembra). Informáciu priniesla agentúra AP. (TASR)
  • 10.09.2018
    Schmid odstúpil z postu trénera LA Galaxy
    Sigi Schmid odstúpil z postu hlavného trénera futbalistov Los Angeles Galaxy pôsobiacich v zámorskej Major League Soccer (MLS). Šesťdesiatpäťročný kouč, ktorý má na konte najviac ligových víťazstiev v histórii súťaže (266), oznámil svoju rezignáciu v pondelok.

Mužstvo dočasne povedie do konca prebiehajúcej sezóny Dominic Kinnear. Informovala o tom agentúra AP. Schmidt vyhral MLS v roku 2002 s LA Galaxy, o šesť rokov neskôr triumfoval s Columbusom Crew. (TASR)