Giraltovčan Vojta prestúpil, Krásna aj naďalej stopercentná

14.09.2015 |
Giraltovce si po druhýkrát v rade predohrali svoj ligový duel. Kým pred týždňom v Moldave bodovali naplno, tentokrát v Lipanoch vyšli naprázdno. Predvečer životného prestupu jednej z opôr tímu Lukáša Vojtu tak síce nedopadol práve najlepšie, veríme ale, že sobotňajšia svadobná hostina už bola na jednotku. Aj touto cestou prajeme Lukášovi všetko najlepšie.

Inak po futbalovej stránke na východe ani po 8. kole 3. ligy Východ nič nového. Krásna sa nezastavila ani v Plavnici, kde gólmi zo záverov polčasov vyhrala 2:0. Z hernej krízy sa stále nevysporiadali v Stropkove, ktorý v susedskom derby nestačil oficiálne na Futuru Humenné, hoci tá hráva vo Svidníku. Nečakala sa ani remíza Sniny s Veľkými Revišťami, svoju silu v domácom prostredí naopak potvrdili Pušovce, ktoré zdolali Bardejovskú Novú Ves.

Piatkový duel rozhodol jeden jediný gól, ktorý strelil skúsený Pončák. Lipany boli pritom počas celého zápasu lepším tímom, v koncovke ale zlyhali. V závere sa im to mohlo vypomstiť, no hostia trestuhodne zahodili svoju jedinú i najväčšiu príležitosť. Slovan tak zaknihoval prvú prehru po mesiaci.

LIPANY: Bartoš - Štefčák, Janič (90. Gomoľa), Guľaš, Angelovič, Rokošný, Dlugoš, Vysočan (57. Hovančík), Pončák, Blaško (84. Čarný), Hudý

GIRALTOVCE: Štefanik - Roba, Tomko, Verčimák, Digoň, Čabala (67. Špirla), Pankuch, Lechman (81. Kočiš), Gdovin, Kočiš, Kuriplach (57. Tyč)

Moldave šťastie nepraje. Po triumfe v Lipanoch zaznamenala druhú prehru rozdielom jedného gólu. Tentokrát rozhodujúci gól inkasovala v záverečných sekundách zápasu. Naďalej tak uzatvára treťoligový pelotón, naopak Vyšné Opátske sa po tejto výhre dostalo už na ôsmu priečku.

V. OPÁTSKE: Pella - Baltovič, Majný, Vilčko, Angelovič (72. Maďarik), Urban (59. Tóth, 87. Tkáč), Bandžuch, Kis, Vancák, Pilipčuk, Trebuňák

MOLDAVA: Brza - Lukáč (40. Varga), Pažin, Rezende, Mocyk, Da Silva Junior, A. Ribár, D. Ribár (46. Dzurik), Nešić, Majoroš (84. Mandela Gbo), Šurín

Aj duel vo Vranove rozhodol jeden gól. A podobne ako vo Vyšnom Opátskom aj tentokrát diváci víťaza spoznali v záverečných minútach. V drese domácich odohrala celý duel aj nová akvizícia Ukrajinec Volodymyr Starosta.

VRANOV: Makó - Sakala (81. Hreha), Paluba, Kokočák, Komár (87. Straka), Boháč, Dvorjak, Kotľár, Starosta, Kiss (63. Vasilko), Čižmár

PREŠOV: Barát - Grejták, Molčan, Mikluš (90. Zošš), Pavlovský, Benes (77. Baláž), Šimko, Varga (81. Adamčík), Krajňak, Kovalčík, Maník

Snina prvýkrát v sezóne v domácom prostredí nestrelila gól. Veľké Revištia sa však rovnako ako vlani pod Vihorlatom strelecky nepresadili a tak z toho bola bezgólová remíza, s ktorou určite vládla väčšia spokojnosť v tábore hostí. Snina sa i napriek tomu prepracovala už na priebežnú bronzovú priečku.

SNINA: Lojka - Lukáč, Dický, Hišem, Jankaj (51. Bednár), Vyshnevskyi, Hanc (75. Ferko), Bodnár (80. Hreha), Wiener, Pčola, Červeňák

V. REVIŠTIA: Sudimák - Kostovčík, Shukal, Jacko, Chedryk, Dargaj, Smokorovskyy, Vahin, Novotný (46. Smoľák), Paulovčák (84. Gomboš), Laczko (46. Slinčák)

O výsledku duelu v Sabinove rozhodol začiatok druhého polčasu. Najprv sa v 52. minúte strelecky presadil domáci Bašista, aby o tri minúty neskôr ešte viac šance Trebišova na bodový zisk skomplikoval vylúčený Ramirez. Hostia naprázdno vyšli už v štvrtom zápase v rade. Navyše gól nestrelili už dlhých 350 minút!

SABINOV: Huba - Futej, Rychuk, Andraščík, P. Kolpák, Ľ. Kolpák (65. Bortňák), Bašista, Miliutin, Myshchenko, Janiga (75. Palčo), Lapoš

TREBIŠOV: Kostár - Cortes (80. S. Pavlović), Lukáč, Vereb, Ramirez, N. Pavlović (61. Dimić), Sarik (56. Ľalík), Koshka, Bandoľa, Levický, Forlandsas

Nováčik z Pušoviec potvrdil, že v domácom prostredí body nerozdáva. Strelecky sa dvomi gólmi presadil už v úvodnej 20-minútovke. Hostia síce na začiatku druhého polčasu duel zdramatizovali, poisťujúci gól ale prišiel päť minút pred koncom, keď sa presadil Popovec. Pušovce sa v tabuľke dostali práve cez Bardejovskú Novú Ves už na štvrtú priečku.

PUŠOVCE: Vaško - Jopek, Kišš, Novák, Djokić, Popovec, Poremba (74. T. Eliaš), Stajić (79. Maťaš), Bižić, Makara, Petrović (90. Tramita).

BNV: Kačmár - Knap, Virgala, Jaš, Peregrim, Stachura (69. Šott), Fiľakovský, Mihalov, Kačmarčík (88. Solanič), Kiseľ (76. Jančošek), Jusko.

Neporaziteľnosť Krásnej trvá už osem kôl. Lídra nezastavila ani Plavnica, pričom mu nestrelila ani gól. Hostí do vedenia poslal Človečko, ich triumf poistil v záverečnej 20-minútovke kanonier Zeher. Krásna má na čele päťbodový náskok, navyše v druhom zápase v rade neinkasovala.

PLAVNICA: Beňo - Vandžura, Fröhlich, Krafčík (84. Valek), Imrich, Ševčovič, Rindoš, Verešpej, Kyšeľa (75. Tináth), Hovanec (46. Hricko), Dlugoš

KRÁSNA: Novák - Kražel, Kandráč, Juhás, Kónya (90. Timkovič), Lorinčák (60. Palencsár), Zeher, Človečko, Hanzuš, Haluška, Kučera

Derby vo Svidníku prinieslo pred návštevou kola zaujímavý futbal so štyrmi gólmi a siedmimi žltými kartami. Góly za Futuru strieľali Hricovci, dvakrát sa presadil Lukáš, tretí pridal striedajúci Adrián po minútovom pobyte na ihrisku. Stropkov zakopol už v treťom zápase v rade s celkovým skóre 3:9! "Celá kabína sa dnes ospravedlňuje divákom za konečný výsledok," píše sa na facebookom profile klubu. Stropkov si svojich priaznivcov môže udobriť už v nasledujúcom kole v ďalšom derby proti Vranovu.

FUTURA: Brendza - Harakaľ, Bednár, Horochonič, Potoma, Vaľany (88. Puchír), Karala, Safko (82. Petrik), Paňko (66. A. Hricov), Mikulichinskyi, L. Hricov

STROPKOV: Hažer - Dolutovský, Petrišin (73. Danko), Pavlík, Vachaľ, Teraz (72. Burcák), Bochin, Poľák (80. Dolutovský), Mihok, Jakubčo, Špak