Krtovce sú späť: Návratu do 4. ligy sa brániť nebudeme

PARTIZÁNSKE, 18.10.2015 |
Mužský tím OFK Krtovce, niekdajší účastník 4. ligy Severozápad, zmizol po sezóne 2012/13 z futbalovej mapy. V tomto ročníku je späť. A zatiaľ sa mi darí nad očakávania. O tom, čo viedlo klub k odhláseniu a po dvoch sezónach k opätovnému prihláseniu mužov do súťažného kolotoča nám viac prezradil Juraj Oravec.

Muži OFK Krtovce prerušili svoje pôsobenie po úspešnej sezóne 2012/13, v ktorej skončili v 4. lige Severozápad tretí za Baníkom Horná Nitra a Trenčianskymi Stankovcami. Čo bolo dôvodom?

Dôvodom bola podobne ako v mnohých iných kluboch, ktoré skončili svoje futbalové pôsobenie, finančná stránka. Nakoľko obec Krtovce je malá dedinka, z jej rozpočtu sme dostali finančnú pomoc vo forme hospodára a všetkých energií. Odišiel nám však hlavný sponzor Jozef Bubák, ktorý nám pomáhal pri postupe z okresnej súťaže až do 4. ligy. Za jeho pomoc sme mu doposiaľ veľmi vďační.

V tejto sezóne sa klub opäť vrátil na futbalovú mapu, keď nastúpil do 7. ligy ObFZ Topoľčany. Čo vás k tomuto reštartu klubu viedlo?

Vo vyšších súťažiach je povinné mať mládežnícke mužstvá, z ktorých sme si vychovali hráčov. Dorastenci hrali 5. ligu Západ-Stred a keď väčšina chlapcov dovŕšila mužský vek, začali sme hrať 7. ligu.

Stoja za obnovením klubu tí istí ľudia, ktorí boli pri prerušení jeho činnosti?

Áno, stoja. Rovnakí sú všetci funkcionári okrem sponzorov.

S akým kádrom ste vstúpili do súťaže? Koľko hráčov zo sezóny 2012/13 v ňom pôsobí aj teraz?

Do tejto sezóny sme vstúpili s dvoma hráčmi, ktorý hrali za náš klub aj 4. ligu a 5. ligu. Ostatní futbalisti sú dorastenci a chlapci z okolia.

V prvej sezóne po rokoch sa klubu darí. V deviatich zápasoch ste stratili body len po prehre v 2. kole v Orešanoch a domácej remíze s Nitrianskou Stredou. Práve tá je aktuálnym lídrom súťaže, na ktorého strácate tri body, no máte dva zápasy k dobru. Ako zatiaľ váš reštart hodnotíte?

Do súťaže sme vstupovali s malými očami a momentálny vývoj tabuľky je pre nás síce nečakaný, ale veľmi radostný. Pevne veríme, že sa nám bude takto dariť aj naďalej.

Z pohľadu ofenzívy ste so 40 gólmi najlepším tímom súťaže a to isté platí aj o defenzíve, keď ste inkasovali len jedenásťkrát. Kto sa o to najviac pričinil?

Pričinili sa o to všetci hráči. Futbal je predsa kolektívny šport a jednotlivec nič neurobí. Tak ako v hudobnom orchestri, každý hudobník je dôležitý.

Máte za sebou niečo viac ako tretinu ročníka. Aké sú ambície klubu v jeho zostávajúcej časti?

Chceme hrať dobrý futbal pre divákov a skončiť v prvej trojke tabuľky.

Chce klub postúpiť vyššie? Uvidíme Krtovce opäť v 4. lige?