topPhoto
FOTO: MARP (ilustr.)

Viacero súťaží čaká rozlúčka s jeseňou

PARTIZÁNSKE, 30.10.2015 |
Zimná prestávka sa blíži, I. triedu Prievidza, I. triedu Partizánske, Bánovce nad Bebravou, II. triedy v Prievidzi, Partizánskom, Bánovciach nad Bebravou a 6. ligu v Topoľčanoch od nej delí už len posledné kolo. Pozreli sme sa, čo fanúšikom ponúka.

I. trieda Prievidza: Kto sa stane jesenným kráľom?

Dramatickú situáciu na čele tabuľky, kde Malinovú a Diviacku Novú Ves delí len rozdiel v skóre, umocňuje šláger posledného kola.
 
Na trávnik aktuálneho lídra súťaže Malinovej totiž cestujú tretie Oslany. Partizáni v tejto sezóne doma stratili body len raz, keď nečakane nestačili na Valaskú Belú. Slovan naopak vonku ešte neprehral, body "stratil" len po remízach v Porube a Valaskej Belej. Podarí sa Malinovej poraziť vonku doteraz nezdolaný tím alebo Oslany ziskom bodu, či dokonca bodov dajú šancu Diviackej Novej Vsi na zisk jesennej koruny?
 
Len o skóre druhý tím tabuľky totiž doma privíta Chrenovec-Brusno a nič iné, ako víťazstvo sa od jeho hráčov neočakáva. Veď pred vlastnými fanúšikmi nestratil v piatich zápasoch ani bod, kým Chrenovec získal vonku len tri za výhru v Tužine.
 
Zaujímavú konfrontáciu sľubuje aj súboj tabuľkových susedov Valaskej Belej a Bystričian, ktorých delí len bod. Určiť favorita nie je jednoduché, no za zmienku stojí fakt, že Bystričany na ihriskách súperov doteraz získali o dva body viac ako Štart pred vlastnými fanúšikmi.
 
V pozícii favorita cestuje Kľačno do Hradca i Pravenec do Ráztočna, všetky sa doma očakávajú od Poruby v súboji s Tužinou. 
 
Fanúšikovia Čerenian budú netrpezlivo sledovať, či sa ich klubu podarí naplno bodovať aspoň v poslednom zápase jesene, v ktorom privíta na vlastnom trávniku Koš.
 

I. trieda Partizánske, Bánovce nad Bebravou: Kolačno pripraví o post kráľa jesene len zázrak

Prekvapenie súťaže nováčik z Kolačna cestuje v pozícii lídra tabuľky na ihrisko Miezgoviec, kde bude chcieť potvrdiť ako najlepší tím na trávnikoch súperov titul jesenného kráľa víťazstvom. Partizán však svoju kožu určite nepredá lacno, pre vlastnými fanúšikmi v tejto sezóne ešte neprehral, body stratil len za remízu 1:1 s Brezolupmi. 
 
Dramatický súboj sľubuje aj stretnutie piateho Dvorca s druhými Pečeňanmi. Ak si chce OŠK udržať pozíciu druhého najlepšieho tímu súťaže pred dotierajúcimi Pravoticami a Podlužanmi, potrebuje bodovať. Dvorec však doma nepúšťa body až tak ľahko, stratil ich len pri remíze s Biskupicami a prehre s Pravoticami.
 
Prenasledovatelia vedúcej dvojice sú vo svojich zápasoch favoritmi. Tretie Pravotice cestujú na trávnik jedenástych Biskupíc, Podlužany zavítajú k posledným Nadliciam.
 
V ďaších zápasoch si budú chcieť body zo Zlatníkov odviezť Žabokreky nad Nitrou a Ostratice vyzvú tabuľkového suseda Krásnu Ves.
 

II. trieda Prievidza: Aj tu kraľuje nováčik súťaže

Ničím iným ako víťazstvom sa nechcú so skvele zvládnutým premiérovým ročníkom rozlúčiť hráči Iskry Nováky. Na vlastnom štadióne absolútne suverénny tím, ktorý v šiestich dueloch nezaváhal pri skóre 29:3 ani raz, privíta Nedožery-Brezany. Hostiašance hostí, že domácim prekazia oslavy titulu jesenného kráľa, sú len veľmi malé.
 
Šlágrom záverečného kola je súboj štvrtého Temeša s druhým Podhradím. Slovan na svojom trávniku neprehral počas jesene ani raz, zaznamenal tri výhry a dve remízy. Podobne úspešní sú však v zápasoch vonku aj hostia, ktorí vyhrali trikrát, raz remizovali a neprehrali ani raz. Šance hostí na predbehnutie Novák sú prakticky nemožné, dotierajúce Bojnice, ktoré cestujú na ihrisko Čavoja, sú však pre hostí dostatočnou motiváciu bojovať o víťazstvo.
 
Ješkova Ves-Banky cestuje na ihrisko beznádejne poslednej Veľkej Lehôtky, kde sa jej hráči budú určite snažiť o víťazstvo vyšším rozdielom. Len výhra o minimálne šesť gólov by nováčika súťaže posunula pred šieste Liešťany.
 
Vzhľadom k odstúpeniu FK Mesto Prievidza a Kostolnej Vsi začala zimná prestávka pre Liešťany a Veľkú Čausu už minulý týždeň.
 

II. trieda Partizánske: Jeseň patrí Nedanovciam, kto ale bude druhý?

Jesenným kráľom sa vďaka svojmu skóre s určitosťou stal nováčik súťaže Nedanovce, kto však bude zimovať na druhom mieste, zostáva otvorené.
 
Najväčšie šance na túto priečku majú Livinské Opatovce. Nahráva im k tomu nielen výborné skóre, ale aj fakt, že sa s jeseňou rozlúčia v Radobici, ktorá z piatich zápasov na svojom trávniku získala len päť bodov.
 
Ďalší záujemcovia o pomyselné striebro po jeseni sa stretnú v priamej konfrontácii. Štvrtá Pažiť totiž cestuje na trávnik tretích Brodzian. Štatistiky posúvajú do úlohy favorita domáci tím, ktorý pred svojimi fanúšikmi stratil body len pri remíze s Livinskými Opatovcami. Pažiť vonku vyhrala len dvakrát a až tri razy prehrala, z toho dvakrát v predchádzajúcich zápasoch.
 
Malý sviatok budú mať v Malých Uherciach, kde privítajú jesenného kráľa súťaže Nedanovce, v Klátovej Novej Vsi sa s prvou časťou sezóny rozlúčia súbojom s Malými Bielicami a Hradište privíta pred svojimi fanúšikmi Krásno.
 
Jeseň už minulý týždeň skončila pre Malé Kršteňany i dvojicu Veľké Kršteňany a Návojovce, ktorá si duel posledného jesenného kola odohrali ešte v septembri.
 

II. trieda Bánovce nad Bebravou: Záver jesene v znamení šlágrov

Krásnu futbalovú bodku dáva za jeseňou II. trieda bánoveckého okresu.
 
Nováčik súťaže Naše Podhorie, alias ŠK Bebrava, predčasný víťaz jesene, cestuje v poslednom kole na ihrisko v tabuľke tretieho béčka Dežeríc. Domáci doma ešte neprehrali, rovnako hostia ešte neprehrali vonku, v prípade Našeho Podhoria navyše platí, že tím nenašiel premožiteľa počas celej jesene. Zmení sa na tom niečo v poslednom kole pred zimnou prestávkou?
 
Ďalším ťahákom posledného kola jesene je súboj štvrtej Kšinnej s druhými Prusmi. Domáci v tejto sezóne na svojom ihrisku zaváhali len raz, keď nestačili na Podhorie. Hostia vonku trikrát vyhrali, remizovali vo Veľkých Držkovciach a prehrali v Podhradí. 
 
Žitná-Radiša sa bude snažiť zväčšiť svoj doterajší len trojbodový zisk v súboji so Šišovom, Ruskovce privítajú Nedašovce, Veľké Hoste Veľké Držkovce a v ostatných týždňoch trápiace sa Haláčovce-Otrhánky cestujú do Horných Naštíc.
 

6. liga Topoľčany (Majstrovstvá okresu): Oponice, Kuzmice alebo Rajčany?

Až tri tímy budú v poslednom tohtoročnom kole bojovať o post jesenného kráľa súťaže.
 
Aktuálny líder tabuľky Oponice, ktorému sa vonku nedarí tak ako doma, cestuje na trávnik Ludaníc. Tým síce v tabuľke patrí až deviata priečka, pred vlastnými divákmi ale body stratili len za remízu s Krnčou a ani raz neprehrali. Dokážu to Oponice zmeniť?
 
Ich prenasledovateľ Kuzmice totiž doma privíta výrazne ľahšieho súpera. Čermany z piatich zápasov vonku vydolovali jediný bod za remízu vo Veľkých Dvoranoch. Favorit stretnutia je teda jasný.
 
O niečo ťažšiu úlohu má pred sebou ďalší 26-bodový tím Rajčany. Ten cestuje na ihrisko nevyspytateľnej Krnče, ktorej domáca bilancia je dve výhry, dve remízy a dve prehry. Rajčany vonku síce ešte neprehrali, no k dvom výhram pridali aj remízy.
 
V ďalších zápasoch privíta Bojná Závadu, do Nemčíc pricestujú Práznovce, vo Veľkých Dvoranoch privítajú Koniarovce a v Prašiciach Veľké Ripňany.
"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//