Kráľom jesene v I. triede PE, BN Kolačno

PARTIZÁNSKE, 02.11.2015 |
Záverečným 13. kolom vyvrcholila počas tohto víkendu jeseň v I. triede Partizánske, Bánovce nad Bebravou. V najlepšej pozícii do odvetnej časti po nej vstúpi nováčik súťaže TJ Družstevník Kolačno.

Úlohu favorita na ihrisku Biskupíc nezvládli Pravotice napriek tomu, že už od 17. minúty viedli gólom Patrika Vargu. Domáci ešte pred prestávkou zásahmi Jakubčeka a Bobuša skóre otočili a po nej striedajúca dvojica Grunta a Jánošík potvrdila jasný triumf 4:1. Poriadne plný zápasník mal po zápase hlavný rozhodca Fazekaš, ktorý si okrem piatich gólov musel zaznačiť až desať žltých napomínaní, po päť na každej strane.

Rovnako neúspešné boli na trávniku Dvorca aj druhé Pečeňany. Skóre zápasu bolo už v 10 minúte po vlastnom góle Béreša a zásahu Škorca 2:0, hostia však v záverečnej štvrťhodine prvého dejstva Beňadikom a Havalom dokázali vyrovnať. Po prestávke ale ostrými strieľali už len domáci. Vedenie im v 52. minúte vrátil Flóro a poistku troch bodov pridal v 70. minúte Gabaj.

Neúspešný záverečný víkend pre tímy z horných priečok tabuľky potvrdili aj Podlužany. Tie cestovali do Nadlíc, kde ich privítal predposledný tím súťaže. O osude stretnutia rozhodla už 17. minúta, v ktorej jediný zásah zápasu zaznamenal domáci Michal Kolaček. Pre Nadlice bola táto výhra len treťou v tomto ročníku.

Rovnaký výsledok, no tentokrát pre hostí, sa zrodil v Ostraticiach. Výhru Podhoranu Krásna Ves
zabezpečil už v 8. minúte Ivan Kern, pre ktorého to bol už desiaty zásah v tejto sezóne. Hostia vďaka nemu natiahli svoju víťaznú šnúru na tri zápasy a prebili sa do pokojných vôd tabuľky.

Vonku sa tešili aj Žabokreky nad Nitrou. Na štadióne posledného tímu tabuľky Zlatníkov vyhrávali od 8. minúty po zásahu Mikulu. Nádeje domácich na body oživil z pokutového kopu Boháčik, do kabín však predsa odchádzali spokojnejší hostia, keď Majerhofera v závere polčasu prekonal Andrej Paľák. Po hodine hry zvýšil náskok TJ AC Straka a v 74. minúte potvrdil výhru hostí svojim druhým zásahom v zápase Mikula.

Po remíze spokojnejší hostia z Kolačna

Za slnečného počasia pred priemernou diváckou návštevou privítali Miezgovce na svojom ihrisku vedúce mužstvo tabuľky Kolačno. Domáci sa súpera nezľakli a od úvodných minút sa hral dobrý futbal. Úvodný tlak domácich však okrem dvoch rohových kopov nepriniesol gólové zakončenie a ich akcie sa končili spravidla pred šestnástkou súpera. V 15. minúte sa predviedol tvrdou strelou z 25 metrov hrajúci tréner hostí D. Jakubis, ale brankár Baláž vytiahol výborný zákrok a loptu vytlačil na horné brvno. Následne v 18. minúte sa k slovu dostali aj domáci, ale skúsený Král vo výbornej šanci v päťke nedočiahol na strieľaný center Vavra. V 20. minúte Madaj vysunul za obranu hostí Heriana, ktorého spätnú prihrávku ale obrana súpera v pokutovom území odvrátila. Domáci zvýšili tlak, no okrem ďalších dvoch rohov a strely R. Trgiňu nad bránku nič nevyťažili. A hoci mali domáci aj v ostatnom čase herne navrch, okrem ďalších dvoch nevyužitých rohov už nič viac nevymysleli. Záver prvého polčasu ukončila nepresná strela hosťujúceho B. Duchoviča.

Domáci, ktorí cítili, že by v tomto zápase mohli bodovať naplno, hneď od úvodu druhého polčasu zatlačili hostí pred ich bránku, ale opäť to skončilo len pri dvoch  nepresne zahraných rohoch. V 51. minúte ich napodobnil aj súper. V 57. minúte boli domáci najbližšie k streleniu gólu, ale samostatný nájazd Vavra po milimetrovej prihrávke za obranu od Harineka, odzrkadlil streleckú nemohúcnosť domácich, pretože lopta z jeho kopačky po tvrdej strele skončila vedľa bránky. Domáci tlak sa stupňoval, ale priamy kop Madaja spoza šestnástky, ako aj ďalší rohový kop, neboli úspešné. V 67. minúte sa po zaváhaní Vavra pred vlastným pokutovým územím dostal k lopte Vlčko, ale jeho strela letela tiež vedľa bránky. Podobne nevyužili hostia ani nepresnú rozohrávku brankára Baláža v 70. minúte.  O dve minúty neskôr sa o zakončenie z priameho kopu pokúsil aj Král, ale opäť bez efektu. Podobne to skončilo aj v 75. minúte, keď J. Trgiňa našiel presnou prihrávkou Krála, ale toho v päťke v páde čisto zastavil hosťujúci obranca. V 80. minúte zahrávali domáci ďalší zo svojich rohov, ale Madaj po nacvičenom signále v dobrej príležitosti v pokutovom území  loptu zluftoval. Domáci síce poslali na ihrisko aj čerstvé sily, ale v tomto zápase už nedokázali okrem ďalších dvoch rohov nič vymyslieť. V závere zápasu po chybe domácej obrany ešte mali možnosť na zmenu skóre hostia, ale podobne ako domáci, aj oni boli v koncovke bezzubí a tak zápas síce hrajúci sa v dobrom tempe skončil bez korenia futbalu.

Domáci ktorí v celom roku 2015 neokúsili domácu prehru, boli v tomto zápase hosťom viac ako vyrovnaným súperom a musia byť spokojní aj s bodom. Zimu strávia na 9. priečke. Hostia si cenným bodom z Miezgoviec a zaváhaní svojich súperov Pravotíc, Pečenian a Podlužian upevnili vedúce postavenie v tabuľke a stali sa jesenným víťazom súťaže. (Miloš Šagát, Miezgovce)