V boji o jesenného kráľa už len Krtovce a Nitrianska Streda

PARTIZÁNSKE, 09.11.2015 |
Predposledné 14. kolo 7. ligy ObFZ Topoľčany rozhodlo o tom, že bitka o korunu jesenného kráľa súťaže sa zúžila len na dvojicu OFK Krtovce a OFK Nitrianska Streda. Z boja vypadla trojica Orešany, Kovarce a Šalgovce.

V zápase o špicu tabuľky medzi Krtovcami a Kovarcami na seba narazili dve vyspelé mužstva. Prvé šance mali hostia, ale domáci brankár Michalec bol pripravený. Potom sa k slovu dostali aj domáci, no Klačanský tiež stál na svojom mieste. V 33. minúte Herda využil sériu chýb Kovariec a otvoril skóre. O osem minút neskôr nariadil hlavný rozhodca pokutový kop a Kluka upravil už na 2:0. Kovarce po zmene strán pridali a skúsený Jankovič znížil hlavou na 2:1. Aj v nasledujúcich minútach mali viac z hry hostia, ale ich mierna prevaha vyrovnanie nepriniesla. Najbližšie k nemu bol Bobula, zblízka však Michalca neprestrelil. V 90. minúte, keď už hostia hrali vabank, spečatil domáce víťazstvo Murčo. Prehra na ihrisku Krtoviec odstavila Kovarce z boja o jesenný titul, keďže na prvú priečku tabuľky kolo pred koncom strácajú štyri body. (OFK Kovarce)

V hre o najlepšiu štartovaciu pozíciu do odvetnej časti naopak zostáva Nitrianska Streda. Tá pred vlastnými fanúšikmi nastrieľala Horným Štitárom poltucet. Rozhodnuté bolo prakticky už po prvom dejstve, ktoré po dvoch góloch Rybana a jednom Králika domáci vyhrali 3:0. Po prestávke sa síce hosťom podarilo dvoma rýchlymi gólmi znížiť na 3:2, no znovunaštartovaní domáci rýchlo odpovedali zásahmi Králika a Váleka. Zdramatizovať záver duelu sa pokúsil Kiko, o pár desiatok sekúnd ale opäť zvýšil domáci náskok na rozdiel triedy Jurík a bolo definitívne rozhodnuté.

Suverénny triumf si pripísal aj ďalší tím z hornej časti tabuľky Orešany, ktorý v Šalgovciach vyhral aj napriek tomu, že od 77. minúty dohrával bez vylúčeného Rosívala. V tejto fáze zápasu hostia viedli po zásahoch práve vylúčeného Rosívala, Pavloviča a Kysého už 0:3. Domáci mohli aspoň znížiť v 80. minúte, no Matejka ponúknutú možnosť z bieleho bodu nevyužil.

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v Tesároch. Hostia z Kamanovej síce pricestovali len so základnou jedenástkou, ani to im však nezabránilo vo víťazstve v pomere 0:3. Hrdinom Tj sa stal Zdenko Holek, ktorý sa postaral o všetky tri zásahy svojho tímu.

Chrabrany si kráčali na trávniku Hajnej Novej Vsi za bezproblémovým víťazstvom, keď domáceho Laciku prekonal dvakrát striedajúci Vančo a raz Lang. V závere však domáci dokázali stretnutie ešte zdramatizovať, v 81. tiež náhradník Košťal a 87. minúte Urbánik upravili na konečných 2:3.

Identické skóre bolo aj na konci ďalšieho zápasu, v Blesovciach sa však po súboji s Nitrianskou Blatnicou tešil pre zmenu domáci tím. Do vedenia šli Bartošekovým gólom hostia, Blesovce však Števčíkom a Matejovičom otočili duel vo svoj prospech. V 68. minúte priblížil hostí k bodu Selecký, no striedajúci Kurucár len sedem minút po príchode na ihrisko preds rozhodol o výhre domáceho tímu.

Skvelý vstup do zápasu v Norovciach predviedli Čeľadince. Už v 14. minúte po góloch Sáka a Sileša vyhrávali 0:2. Následne však Boháčik a Marek Báleš vyrovnali a hoci Lacena znova posunul do vedenia hostí, v závere už ostrými strieľali len domáci. Dva góly Igora Báleša a druhý zásah Boháčika v zápase stanovili konečné skóre na 5:3.
"

• 02.07.2019

• 06.06.2019

• 05.06.2019
    ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)