Krásna preverí Košice, Vyšné Opátske až proti piatim druholigistom

KOŠICE, 12.01.2016 |
Zo zimného spánku sa prebúdzajú už aj účastníci najvyššej regionálnej súťaže na východe Slovenska. Pozreli sme sa na program prípravných zápasov pätice z nich.

FK Krásna

Líder z Krásnej absolvuje väčšinu prípravných zápasov na "umelke" v Moldave nad Bodvou. Zo súperov zaujme bývalý ligista z Košíc, za pozornosť však určite stoja aj merania síl s ďalšími účastníkmi druhej najvyššej súťaže Haniskou, Lokomotívou Košice, či Bardejovom.

ŠK Odeva Lipany

Druhý celok po jesennej časti má k dispozícii umelý trávnik v domácich podmienkach, ale za svojimi súpermi vycestuje do Bardejova, Prešova, Popradu či Spišskej Novej Vsi. V Lipanoch sa istotne najviac tešia na konfrontáciu s „áčkom“ prešovského Tatrana.

20.2.2016 (UT Sp. N. Ves) Spišská Nová Ves (2. liga) – LIPANY
25.2.2016 (UT Lipany) LIPANY – Lokomotíva Košice (2.liga)
27.2.2016 (UT Lipany) LIPANY – Liptovský Hrádok
5.3.2016 (V. Šariš) V. Šariš – LIPANY

MFK Slovan Giraltovce

Za svojimi súpermi musí cestovať v prípravnom období ďalší účastník 3. ligy Východ Slovan Giraltovce. V prevažnej miere ho čakajú súboje proti celkom z nižších súťaží. Atraktívny bude hneď prvý súboj proti dorastencom Bardejova, ale aj duel s ďalším treťoligistom z Plavnice.

MFK Vranov nad Topľou

Program prípravných zápasov vranovského klubu je známy zatiaľ do konca januára. Zo štyroch súperov zaujme hneď ten prvý a to duel proti druholigistovi zo Spišskej Novej Vsi. Nám sa navyše podarilo zistiť, že v nasledujúcich týždňoch čaká na Vranovčanov až dvojitá porcia sústredení v zahraničí. Najprv v Čechách a neskôr na Ukrajine.

16.01.2016 - 11:00 hod. (v Spišskej Novej Vsi) FK Spišská Nová Ves (2. liga) - MFK VRANOV
23.01.2016 (UT Michalovce) Družstevník Veľký Horeš (4. liga J) - MFK VRANOV
30.01.2016  (UT Stropkov) MŠK Tesla Stropkov (3. liga) - MFK VRANOV.
31.01.2016 (UT Bardejov) OFK Tatran Zámutov (4. liga S) - MFK VRANOV

TJ FK Vyšné Opátske

Utorok 12. januára bol dňom, kedy prípravu na jarnú časť odštartovali futbalisti Vyšného Opátskeho. V pláne majú odohrať deväť prípravných stretnutí, z toho až päť proti účastníkom vyššej - druhej ligy. Známy nebol zatiaľ len súper v poradí piateho prípravného stretnutia v sobotu 6. februára.