Závod 13-gólový, Borčice s Baníkom HN nerozhodne, Nováky zaskočili M. Čausu

SLOVENSKO, 13.02.2016 |
Ani v ďalších prípravných zápasoch nebola núdza o góly. V súboji Závodu so Suchohradom ich padlo až štrnásť. Meranie síl medzi ašpirantmi na postup - druholigovými Borčicami a treťoligovým Baníkom Horná Nitra prinieslo remízu, nečakaný výsledok sa zrodil v Novákoch, kde miestny účastník II. triedy porazil tím z 5. ligy.

ŠK Závod - Suchohrad 13:1
Dávid Jakubec 3 (1. z 11m), Daniel Kuklovský 3, Filip Valouch 2, Martin Drahoš, Juraj Brunclík, Pavol Uhrinec, Juraj Šišolák (11m), vlastný

ŠK Závod: Kamil Susko, Dominik Knotek - Roman Blecha, Marek Blecha, Rado Majzún, Marek Miženko, Juraj Brunclík, Pavol Uhrinec, Martin Drahoš, Juraj Šišolák, Filip Valouch, Dávid Jakubec, Dalibor Kuník, Daniel Kuklovský, Roman Žák, Jaroslav Mikulejevski, Jozef Procháska, Tomáš Fazekaš

FK Iskra Borčice - FC Baník HN Prievidza&Handlová 2:2 (2:0)
Góly: Halenár, ? - Halmeš, Uribe

FC Baník: Mario Lacko - Čokoladový Tiepko, Juraj Pekar, Miroslav Oškrobany, Matúš Hubočan - Marek Belanec - Lukas Zelenicky, Juraj Viktory, Dušan Bublák, Kopál LubQo - Matúš Matuškovič; Striedali: Matúš Strečanský, Martin Šlabjar, Pablo Uribe, Alexander Kováčik, Braňo Obžera, Marek Mareček Búry, Petrík Halmeš

FK Duslo Šaľa - FC ŠTK 1914 Šamorín 0:1 (0:1)
Gól: Lucas

ŽP Šport Podbrezová - FK Pohronie D. Ždaňa Žiar nad Hronom 3:2 (2:2)
Góly: 20. Kochan, 38. Sabler, 47. Rendla - 11. a 22. Garaj

FK Iskra Nováky - TJ Družstevník Malá Čausa 3:2 (2:0)
Góly: Šnirc, Hajnovič, Žiak (11m) - Oršula 2

V ďalšom prípravnom zápase privítali hráči Iskry Nováky, účastníka II. triedy Prievidza, opäť súpera z 5. ligy Malú Čausu. Domáci hneď v úvode prevzali iniciatívu a zaslúžene sa ujali vedenia, keď po faule Pekára na hranici šestnástky sa utešenou strelou nad múr presadil Šnirc. Už o dve minúty sa skóre menilo opäť. Na 2:0 zvysoval Hajnovič, ktorý vystihol rozohrávku hostí a poslal loptu pomedzi brakárove nohy. V 12. minúte bol jeden z hráčov Čause vykázaný z ihriska po tom, ako sa pokúsil o inzultáciu rozhodcu. Hostia flustrovaní z vývoja počas celého prvého polčasu viac nadávali ako hrali. Nováky si naopak vypracovali viacero šancí na skórovanie, avšak hosťujúci gólman už žiadnu loptu za svoj chrbát do prestávky nepustil. Najväčšou príležitosťou Malej Čause tak bol nepodarený center, ktorý so obtrel o brvno.

V druhom polčase domáci prestriedali viacero hráčov, čo sa odrazilo aj na obraze hry. Čausa bola častejsie na lopte, avšak ich šance likvidoval Tkáč v bráne Novák. Zmenu v skóre priniesla až strela Obžeru, ktorý z 20 metrov krásne trafil vinkel domácej brány. Poistku pre Nováky zariadil Žiak, keď po zbytočnom faule Pekára bezpečne premenil pokutový kop. Následne sa síce pekným lobom opäť presadil Obžera, favorizovaní hostia ale už ďalší zásah nepridali  a po prehre 3:2 vo veľmi nervóznom zápase, o čo sa pričinilo najmä oni, odchadzali z Novák s hanbou. (Karol Kliment)

OFK Klátova Nová Ves U19 - FK Tempo Partizánske U17 2:2
Góly: K. Lacika a L. Halmo - L. Igaz D. Ďuriš

Ferencvaros U19 - ŠK Senec U19 3:3
Góly ŠK: Sandor, Goga, Antol

Ferencvaros U17 - ŠK Senec U17 4:3
Góly ŠK: Maco, Mrva, Boris

Bobrov - TJ Tatran Oravské Veselé 3:1

MFK Slovan Sabinov - FC Pivovar Veľký Šariš 4:0