topPhoto
FOTO: JURAJ BITARA

Hor sa na štadióny! Jar štartuje v ďalších súťažiach

PARTIZÁNSKE, 19.03.2016 |
Zoznam súťaží sledovaných na portáli ligy.sk, v ktorých sa hrá odvetná jarná časť, sa počas tohto víkendu takmer skompletizuje. Súťažné zápasy opäť zavítajú aj Svoje štadióny pre I. triedy Prievidza, I. triedy Partizánske a Bánovce nad Bebravou, II. triedy Prievidza, II. triedy Partizánske a 6. ligy ObFZ Topoľčany.
 

I. trieda Prievidza

Na čele tabuľky kraľuje po jeseni dvojica Diviacka Nová Ves a Malinová, ktorá získala zhodne 30 bodov. Tretí Pravenec už od nej delí päť bodov a následuje pätica tímov s pravidelným bodovým odstupom - Oslany, Valaská Belá, Kľačno, Bystričany a Poruba. Deviata priečka patrí so 17 bodmi Hradcu, desiaty je štrnásťbodový Koš a jedenáste Ráztočno s 13 bodmi. Záverečnú trojicu tvoria Chrenovec-Brusno (10), Tužina (6) a Čereňany (5).
 
Ofenzívne najsilnejším tímom jesene bola Diviacka Nová Ves s 57 gólmi, najmenej gólov zaznamenala Tužina - len 12. 
 
Defenzíva najlepšie fungovala Pravencu, ktorý zo svojej siete ťahal loptu len štrnásťkrát, najhoršie je na tom dvojica Chrenovec-Brusno a Čereňany, ktorá inkasovala až 45-krát.
 
Práve tieto dva tímy otvoria vo vzájomnom súboji na ihrisku ŠK aj prvé jarné kolo. V dueloch klubov z dolných priečok tabuľky pokračuje Koš, ktorý doma privíta Tužinu, Ráztočno pred svojimi fanúšikmi naopak vyzve štvrté Oslany.
 
Zaujímavé merania síl sľubujú ďalšie stretnutia. Na trávnik Bystričian, ktorým patrí v tabuľke siedme miesto, pricestuje tretí Pravenec, Malinová sa postaví proti Hradcu, na ôsmu Porubu čaká šieste Kľačno a líder tabuľky Diviacka Nová Ves hostí piatu Valaskú Belú.
 

I. trieda Partizánske, Bánovce nad Bebravou

Prekvapujúcim lídrom tabuľky je po jeseni nováčik súťaže z Kolačna, ktorý si vďaka druhej najlepšej ofenzíve (28 gólov) a suverénne s najlepšou defenzívou, keď inkasoval len deväťkrát, vytvoril na čele štvorbodový náskok. 
 
Tímy na druhej až šiestej priečke delia len tri body. Pečeňany s 23 bodmi nasledujú Pravotice (22), ďalší nováčik Podlužany (21) a dvojica dvadsaťbodových Dvorec a Žabokreky nad Nitrou.
 
Umiestnenie v pokojnom strede tabuľky si vybojovali Krásna Ves so 16 bodmi a štrnásťbodové Brezolupy a Miezgovce. Desiata priečka patrí Biskupiciam, jedenásta Ostratiaciam, dvanásta Nadliciam a na poslednej sú po odstúpení Rybian Zlatníky so ziskom osem bodov.
 
Najlepšou ofenzívou sa môžu pochváliť Pečeňany s 30 gólmi, najhoršie sú na tom desaťgólové Nadlice. Len deväťkrát vyťahovali loptu zo svojej siete hráči Kolačna, naopak najviac - až tridsaťkrát - Biskupice.
 
Hneď otvárací duel ponúkne zaujímavé meranie síl tímov z horných priečok tabuľky medzi Žabokrekmi nad Nitrou a Pečeňanmi. Na ihrisko posledných Zlatníkov cestujú v nedeľu dopoludnia štvrté Podlužany. 
 
Kolačno, už bez exligistu Luboša Perniša, ktorý prestúpil do Slovenského Grobu, sa predstaví u siedmej Krásnej Vsi, tretie Pravotice zavítajú do Miezgoviec. V Dvorci privítajú Brezolupy, v súboji tímov z dolnej časti tabuľky hostia Nadlice Ostratice. 
 

II. trieda Prievidza

Kráľom jesennej časti sa stala Iskra Nováky, ktorá stratila body len raz, aj to za remízu. Aj preto je suverénne najlepším tímom v počte strelených gólov - 45, ale aj z pohľadu defenzívy, keď inkasovala len šesťkrát.
 
V bitke za celkovým triumfom sa vyprofilovala trojica prenasledovateľov - druhý Slovan Podhradie, ktorý je béčkom Lehoty pod Vtáčnikom, ďalšie béčko Nitrianskeho Rudna Slovan Temeš a Bojnice. 
 
V pokojných stredných vodách tabuľky sú Nedožery-Brezany, Liesťany, Ješkova Ves-Banky, bečko Valaskej Belej Čavoj, Diviaky nad Nitricou, béčko Malej Čausy Veľká Čausa, a Nitrica. Koncové svetlo drží Veľká Lehôtka, ktorá nezískala ani bod, rovnako ako dvojica odstúpených tímov Kostolná Ves a FK Mesto Prievidza.
 
Jarnú časť otvorí súboj s jasným favoritom, druhé Podhradie vyzve predposlednú Nitricu. V nedeľu ráno sa predstaví líder tabuľky Iskra Nováky proti Veľkej Čause.
 
Popoludní je na programe zostávajúca štvorica zápasov. V ťaháku víkendu sa pobijú Bojnice s Nedožermi-Brezanmi. Ješková Ves-Banky doma hostí Čavoj, do Diviak nad Nitricou pricestuje Kostolná Ves a Temeš bude chcieť svoje postavenie potvrdiť vo Veľkej Lehôtke.
 
 

II. trieda Partizánske

Aj na čele tejto súťaže je staronový nováčik Nedanovce, ktorý si vďaka 56 vsieteným a 12 inkasovaným gólom vypracoval po jeseni na čele päťbodový náskok pred Brodzanmi a šesťbodový pred Livinskými Opatovcami. 
 
Štvrtá priečka patrí Pažiti s 22 bodmi. Stred tabuľky je poriadne nabitý. Medzi piatymi Veľkými Kršteňanmi a desiatymi Malými Uhercami je rozdiel len štyri body. Na priečkach medzi týmito tímami sú postupne Klátova Nová Ves, Krásno, Radobica a Hradište.
 
Len deväť bodov získali počas jesene Návojovce, o bod menej Malé Bielice a posledná priečka patrí trápiacim sa Malým Kršteňanom.
 
V sobotu otvoria jarný program súťaže dva zápasy. Líder tabuľky Nedanovce cestuje na trávnik posilnených Malých Bielic, Malé Uherce doma vyzvú Krásno.
 
V nedeľu si zmerajú sily Hradište s Veľkými Kršteňanmi, Brodzany v pozícii favorita hostia Návojovce a šlágrom víkenndu je duel tretích Livinských Opatoviec so štvrtou Pažiťou.
 
Záverečným súbojom kola je meranie síl medzi Malými Kršteňanmi a Klátovou Novou Vsou, v ktorom sú jasným favoritom hostia. OFK v jubilejnom roku svojej existencie výrazne bojuje s nedostatkom hráčov, počas jesene z kádra vypadlo niekoľko dlhoročných mien a nové tváre zatiaľ výrazný obrat nepriniesli, keď tím v príprave okrem tesnej výhry nad Radobicou utŕžil debakle v odvete s týmto súperom aj s Čereňanmi.
 

6. liga ObFZ Topoľčany

Poriadne natlačené je to na čele 6. ligy v topoľčianskom zväze. Líder súťaže Kuzmice má 29 bodov, druhé Oponice 28, tretie Rajčany 26.
 
Ani ďalšie tímy nemajú od čela výraznejší odstup, Bojná nazbierala počas jesene 25 bodov, Práznovce a Veľké Dvorany zhodne 23, Veľké Ripňany majú 20.
 
Druhú polovicu tabuľky otvárajú 18-bodové Ludanice pred 17-bodovou Závadou. Nemčice majú na konte 14 bodov, Krnča 12, Prašice 10 a Čermany 7. Najhoršie postavenie po jeseni patrí Koniarovciam, ktoré získali len 4 body za výhru a remízu.
 
Úvodné jarné kolo sa hrá kompletne v nedeľu. Ťahákom víkendu sú súboje lídra tabuľky Kuzmíc s tretími Rajčanmi a štvrtej Bojnej s Práznovcami. 
 
Druhé Oponice cestuju do Krnče, Veľké Dvorany vyzvú tabuľkového suseda Veľké Ripňany a v priamej záchranárskej konfrontácii sa stretnú Prašice s Čermanmi. Ludanice sa pokúsia odskočiť Závade a Nemčice potvrdiť lepšie tabuľkové postavenie proti Koniarovciam.
"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//