• fotka
  • fotka

FOTO H. Poruba potvrdila úlohu favorita, prekvapenia v Lysej a M. Ledniciach

HORNÁ PORUBA, 21.03.2016 |
Úvodným jarným kolom pokračovala 6. liga ObFZ Považská Bystrica. Hneď prvý víkend priniesol prekvapenia na úkor Tuchyne a Dolných Kočkoviec, líder tabuľky Plevník-Drienové zachraňoval tri body šesť minút pred koncom

Hostia z Hornej Poruby začali v Jasenici svižne a už v 1. minúte nebezpečnou strelou ohrozil domácu bránu R. Sviečka, jeho pokus ale smeroval tesne vedľa. V 9. minúte zakončoval opäť R. Sviečka, ale pozorný Jánošík ju zlikvidoval. V 14. minúte sa dostali k slovu aj domáci, Adámik ale trestuhodne z päťky zahodil. V 18. minúte pálil hosťujúci R. Sviečka tesne vedľa. Sľubnú šancu domácich mal v 33.minúte Adámik, no jeho tečované zakončenie skončilo nad bránou. V 34 minúte sa mohli hostia radovať po krásnej strele A. Pagáča, ale tá letela tesne vedľa. Na opačnej strane mali hostia šťastie v 37. minúte, keď  Pavlíkova strela z 30 metrov skončila na brvne Smolkovej bránky.

V druhom dejstve mali prvú šancu hostia, v 59 min ďalekonostný pokus Š. Dražkovca brankár Jánošík zneškodnil. V 65. minúte sa ale hostia už dočkali, strela A. Staňa skončila v sieti. Hostia pridali a v 74. minúte sa po peknej akcii R. Sviečku hlavou nemýlil Papp. V 80. minúte hosťujúci Š. Dražkovec domácu obranu ešte neoklamal, ale v 88. minúte už R. Sviečka zo šestnástky nedal Jánošikovi šancu a stanovil konečný výsledok na 0:3.

V tabuľke posledný Dulov hostil Papradno a svojho súpera zaskočil už v 9. minúte, keď sa presadil Martin Kováč. Nádeje domácich na bodový zisk sa začali rúcať v závere polčasu, gól do kabín zaznamenal Jakub Galko. Ten istý hráč sa krátko po návrate na hraciu plochu postaral aj o obrat a keď sa štvrťhodinu pred koncom zapísal do streleckej listiny Emanuel Pauk, bolo rozhodnuté.

Bez bodov zostala aj Ilava, ktorá z ihriska favorizovanej Košece odchádzala s prehrou rozdielom triedy. Až do 56. minúty bol stav nerozhodný, zmenu priniesol zásah Filipa Štepanoviča. Po ňom už domáci jasne kráčali za víťazstvom. V 67. minúte pridal poistku Martin Vicen a v 76. minúte sa proti svojim bývalým spouhráčom presadil aj Ivan Fulec.

Zaujímavý súboj sľubovalo aj meranie síl Udiče s Bolešovom. Priehrada doma príliš často body nepúšťa a potvrdila to aj proti štvrtému Slovanu. Už v 11. minúte poslal domáci tím do vedenia Filip Drienik, po polhodine hry bolo 2:0, keď sa presadila zimná posila z Práznova Martin Dánek. Iskierku nádeje pre hostí vykresal z pokutového kopu hneď v úvode druhého polčasu Marek Kočka, v 69. minúte ale predčasne putoval pod sprchy po druhej žltej karte Ľubomír Mojto a hostia už v desiatich sily aspoň na vyrovnanie nenašli.

Poriadnu gólovú prestrelku priniesol súboj lídra tabuľky Plevníka-Drienové s Košeckým Podhradím. Papierové predpoklady začal napĺňať v 4. minúte skúsený Rastislav Butko, hostia ale odpovedali už o šesť minút Patrikom Slávikom. Ešte pred prestávkou vrátil domácim vedenie Jozef Kušnier a ten istý hráč bol aj na konci akcie v úvode druhého dejstva, po ktorej Plevník viedol už 3:1. Po hodine hry ale znížil Marek Kozik a v 78. minúte sa začínalo odznova, vyrovnanie znamenalo zakončenie Ľubomíra Vlasatého. Rozhodnutie tak priniesla 84. minúta, v ktorej očakávané víťazstvo domáceho favorita potvrdil Stanislav Buday.

Nečakané výsledky sa zrodili na dvoch štadiónoch. Lysá pod Makytou zaskočila Tuchyňu, keď vďaka gólom Martina Janíčka a Milana Lišanika zdolala druhý tím tabuľky 2:1. Jediný zásah hostí si pripísal za stavu 1:0 Daniel Mikoláš.

Z troch bodov sa po súboji s Dolnými Kočkovcami tešili aj hráči Malých Ledníc. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 39. minúte Juraj Lednický.