Líder z Kolačna odštartoval jar prehrou, prestrelka v Zlatníkoch

PARTIZÁNSKE, 22.03.2016 |
Hneď úvodné jarné kolo I. triedy Partizánske, Bánovce nad Bebravou prinieslo veľké prekvapenie v podaní Kolačna, ktoré zaváhalo v Krásnej Vsi. Strelecky skvele odštartovali odvetnú časť Jozef Horvát z Podlužian a Jozef Flóro z Dvorca, obaja zaznamenali hetrik.

Prvú z dvoch remíz tohto kola priniesol súboj Žabokriek nad Nitrou a Pečeňanian. Hoci oba tímy patria v ofenzívnych štatistikách k najlepším v súťaži, v ich vzájomnom meraní síl mali navrch defenzívy a tak sa stovka prítomných divákov gólu nedočkala.

Kým v Žabokrekoch sa hralo bez gólov, v súboji Zlatníkov s Podlužanmi ich fanúšikovia videli až sedem. V tabuľke posledný Sokol rozbehol stretnutie proti favoritovi nad očakávania a v 42. minúte viedol po zásahoch skúsenej dvojice Peter Kozáček a Tomáš Schneider už 2:0. Následne však prebrali opraty zápasu do rúk Podlužany. Gólom do kabín ich vrátil do hry Jozef Horvát a ten istý hráč bol aj na konci akcie v 57. minúte, po ktorej sa začínalo odznova. Hostia pokračovali v aktínej hre a odmenou im boli zásahy len 17-ročného Tobiaša Cibulu a zavŕšenie hetriku v podaní Horváta. Gól iba 18-ročného Denisa Bjelka priniesol Zlatníkom už len zmiernenie prehry v pomere 3:4.

Úlohu favorita potvrdil v zápase s Brezolupmi aj Dvorec. Aj v tomto stretnutí sa našiel hetrikový hrdina, tromi gólmi odštartoval jar domáci Jozef Flóro. Čestný úspech hostí zaznamenal za stavu 1:0 Rastislav Horňáček. Zaujímavosťou duelu je, že všetky štyri góly padli v priebehu 20 minút.

Vysoké víťazstvo si na ihrisku Nadlíc pripísali Ostratice. Po vlastnom góle striedajúceho Vladimíra Fuksu v 31. minúte zápasu pridali hostia po prestávke ďalšie tri zásahy. Len pár sekúnd po návrate z kabín sa presadil kapitán Ostratíc Pavol Podoba, v závere zavŕšil jasný triumf hostí dvoma gólmi - prvý z pokutového kopu - Miroslav Rybár.

Štart do jarnej časti si určite inak predstavoval líder tabuľky a zároveň nováčik súťaže Kolačno. Na ihrisku Krásnej Vsi totiž utrpel len svoju druhú prehru v sezóne. Skóre duelu otvoril po polhodine hry Jaroslav Galbavý a nádeje hostí na aspoň bod pochoval v 74. minúte navrátilec z Bošian Ivan Kern.

Po kvalitnom zápase v Miezgovciach s remízou spokojnejší hostia

Miezgovským zverencom Miloša Šagáta patrilo po jesennej časti so 14 bodmi 9. a hráčom TJ Sokol Pravotice vedeného Martinom Parkanom 3. miesto s 22 bodmi. V jesennej časti zvíťazili Pravotice na domácom ihrisku tesne 2:1.

Domáci pred peknou diváckou návštevou a na vcelku dobrom teréne začali tento zápas veľmi aktívne. Už v 3. minúte si na prihrávku za obranu nabehol Madaj, ale jeho prihrávku do päťky hosťujúci Galis odvrátil do bezpečia.  V 10. minúte Madaj vysunul po čiare Vavra, ale jeho center spoza šestnástky nenašiel nabiehajúcich domácich útočníkov. V 13. minúte si domáci vypracovali ďalšiu sľubnú akciu a po prihrávke M. Krála sa do dobrej príležitosti dostal J. Trgiňa, ale ten osamotený na hranici pokutového územia poslal loptu vysoko nad bránku hostí. Domáci tlak vyústil v 14. minúte do prvej gólovej šance, keď najskôr Madaj vybojoval loptu na polovici súpera, vysunul za obranu nabiehajúceho Krála a ten vo vyloženej šanci tiesnený Galisom nastrelil z hranice pokutového územia len horné brvno. V 17. minúte Králova strela zo zhruba 20 metrov letela tesne nad bránku. Následne sa po zahraní prvého rohu k slovu dostali aj hostia, ale Baláž bol pri zakončení Hrubého pozorný. Následne sa v pokutovom území najlepšie zorientoval opäť Hrubý, ktorý si poradil s dvojicou domácich obrancov, ale jeho center zastavila tyčka.

V 24. minúte sa domáci dočkali po peknej akcii Vavru a Madja gólu, ale rozhodca ho pre údajné ofsajdové postavenie neuznal. O minútu neskôr kopali hostia štandardku spoza šestnástky, ale Baláž bol pri Bitaroského strele pozorný. V 26. minúte hostia stratili loptu v obrane a domáci mohli ísť do vedenia, ale Madaj po samostatnom nájazde z pravej strany zakončil z blízka len tvrdou strelou vedľa bránky. O pár sekúnd zahrávali hostia svoj druhý roh, ale Baláž si so strieľaným centrom Melasa poradil. Následne založili hostia po pravej strane peknú futbalovú akciu, ale posila v drese Pravotíc Hrubý vo výbornej šanci prehlavičkoval domácu bránku. Z protiútoku sa do výbornej šance dostal opäť Madaj, ale jeho strelu na hranici pokutového územia pri zakončení zblokoval na prvý roh domácich rýchlonohý Galis. Potom sa k slovu na dvakrát dostal aktívny Vavro, ale jeho tvrdé koncovky skončili tesne vedľa bránky. V závere prvého polčasu predviedol svoju kopaciu techniku aj hosťujúci Varga, ale Baláž jeho tiahlu strelu vyrazil na roh, ktorí hostia následne nezahrali podľa predstáv. V 42. minúte hostia poslali loptu za obranu, pričom na základe signalizácie postranného rozhodcu (čo hlavný rozhodca neakceptoval) domáca obrana prestala nepochopiteľne hrať, čo využil Netopil a krížnou strelou po zemi otvoril gólový účet stretnutia.

Do 2. polčasu vstúpili opäť aktívnejšie domáci. Už v 47. minúte odcentroval loptu do pokutového územia Král, ale tú po odraze od brankára nedokázal Vavro umiestniť do siete. V 49. minúte mal dobrú možnosť na poistenie vedenia hostí Hrubý, ktorý si v pokutovom území poradil s domácimi obrancami, ale Baláž jeho strelu po zemi vyrazil na roh. Ten hostia zahrali k prvej tyčke, Beňuška a následne Baláž loptu odvrátili do bezpečia. V 64. minúte si za obranu hostí opäť nabehol aktívny Madaj, ale obranca Filo mu v poslednej chvíli v pokutovom území loptu vykopol na roh. V 66. minútedomáci tréner poslal na ihrisko čerstvé sily a striedajúci Vedej mohol pri prvom dotyku s loptou vo výbornej šanci vyrovnať, ale brankár Šimun jeho hlavičku z pár krokov k tyčke vyrazil.

V 70. minúte sa však domáci už konečne dočkali, keď Šagát na dvakrát vybojoval v šestnástke súpera loptu, v ju páde poslal voľnému Královi a ten sa už tentokrát nemýlil a zblízka strelou k tyčke vyrovnal. O päť minút neskôr sa o strelu zo štandardky pokúsil aj Madaj, ale lopta preletela tesne nad bránku hostí. Na druhej strane po zlom odkope domáceho obrancu na hranici šestnástky sa k lopte dostal Netopil, ale v dobrej príležitosti netrafil bránku. V závere zápasu sa obe mužstva snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najskôr v 86. minúte hostia založili útok po ľavej strane, na presný center Melasa do  pokutového územia si nabehol asi najaktívnejší hráč Hrubý a vo vyloženej šanci poslal loptu tesne vedľa pravej tyčky. V 87. minúte striedajúci Lech posunul loptu Královi, ten po kľučke posunul loptu Vedejovi, ktorý v dobrej pozícii zo zhryba 20 metrov poslal loptu rovnako mimo žrde.

V záverečnej minúte sa mohli v kvalitnom a dramatickom zápase dočkať úplneho obratu. Skúsený Král si nabehol na presnú prihrávku Harineka za obranu, ale jeho strelu po samostatnom úniku vo vyloženej šanci zrazil na roh v poslednej chvíli obranca Galis. Zaujímavý a pre divákov atraktívny zápas s množstvom šancí tak napokon skončil deľbou bodov, s ktorou určite boli spokojnejší hostia. (Miloš Šagát, Miezgovce)