• fotka
  • fotka

FOTO Gólové hody v Hornej Porube, výhra posledného Dulova

HORNÁ PORUBA, 05.04.2016 |
V 16. kole 6. ligy ObFZ Považská Bystrica sa diváci nenudili v Hornej Porube, kde padlo až desať gólov. Päť ich videli aj na trávnikoch Dulova, Lysej pod Makytou, Udiče a Košece.

V prvej šanci zápasu Hornej Poruby s Dolnými Kočkovcami sa ocitli hostia, keď nebezpečnú Pšenákovu strelu robinzonádou zlikvidoval Smolka. V 13. minúte sa v šanci ocitol domáci Janoško, ale jeho strelu kryl Leško a poradil si aj o tri minúty neskôr po obrovskej šanci domáceho Pagáča. V 25. minúte domáci zahrávali priamy kop a Sviečka otvoril skóre. V 29. minúte domáci udreli po druhýkrát, keď krásnou strelou z 20 metrov nedal Leškovi šancu Janoško. Po polhodine hry domáci brankár Smolka nešťastne fauloval a z jedenástky znížil Frnka na 2:1. Potom prišli chvíle Janoška, ktorý v 39. minúte pridal po individuálnej akcii tretí gól domácich a o dve minúty neskôr pridal po ďalšom sóle aj štvrtý.

Druhý polčas začali domáci aktívne a v 51. minúte pridal strelou zblízka Papp piaty gól domácich. V 63. minúte ale domáca obrana zaspala a Pšenák znížil na 5:2. O pár sekúnd neskôr ale z trmy-vrmy pred hosťujúcou bránou skóroval Hetflajš. Hosťom vyšiel rýchly brejk, v 76. minúte upravoval na 6:3 opäť Pšenák. Skóre tohto na góly bohatého zápasu uzavrel v 80. minúte R. Staňo strelou z hranice šestnástky.

Jeden z úspešných zásahov našich mužov :D

Posted by FO VÁPEČ Horná Poruba on 3. apríl 2016

Len tretieho víťazstva v sezóne sa dočkal Dulov. S Ilavou síce prehrával už od 6. minúty po góle Tomáša Bortela, zásah Andreja Bujnocha a vlastný gól autora prvého zásahu MFK priniesli obrat už do 15. minúty. V 24. minúte vyrovnal z pokutového kopu Pavol Pagáč, no rozhodnutie o troch bodoch pre Jednotu priniesol už po polhodine hry druhý gól Andreja Bujnocha.

Plevník-Drienové i Košecké Podhradie sa tešili z výhier 1:4 na ihriskách súperov. Kým Plevník napriek nevyužitej jedenástke Stanislava Budaya uspel po dvoch góloch Jozefa Tomaníka a jednom od Rastislava Butka a Michala Budaya, za domácu Lysú pod Makytou sa presadil Andrej Zlocha, Slovan po identickom priebehu uspel v Udiči. Za hostí sa do streleckej listiny zapísal dvakrát Peter Suchomel, raz Marek Kozík a Ľubomír Vlasatý, za domácich Jaroslav Kvasník.

Päť gólov videli diváci aj v súboji medzi Košecou a Bolešovom. Po zásahu Petra Mihalíka, vyrovnaní vlastným gólom Filipa Štepanoviča a góle Tomáša Kaššu dosiahli hostia obrat v druhom dejstve, v ktorom skóre z 2:1 na 2:3 upravila dvojica náhradníkov Dušan Šandor a Mário Šišaj.

Malé Lednice vyhrávali nad druhým tímom tabuľky Tuchyňou už od 3. minúty po zásahu Juraja Lednického, body do tabuľky si však nakoniec nepripísali. Krátko po prestávke totiž vyrovnal Roman Koťan a definitívny obrat vo vývoji priniesol zásah Daniela Hrubinu.

Jedinú remízu tohto kola prinieslo meranie síl medzi Jasenicou a Papradnom, v ktorom na gól hosťujúceho Jakuba Galka odpovedal po necelej polhodine hry Gabriel Šibík. V druhom polčase, ktorý hostia dohrávali bez vylúčeného Viliama Hrebičika ,už ďalší gól nepadol a tak sa body delili.