VIDEO V Tešedíkove dva vlastné góly, Hrušovany deklasovali Močenok

PARTIZÁNSKE, 13.04.2016 |
V 21. kole 5. ligy Západ-Stred potvrdila svoje postavenie trojica na čele tabuľky Hrušovany, Veľký Lapáš i Horná Kráľová, ktorá bodoval naplno. V súboji tabuľkových susedov štvrtých Solčian a piatych Alekšiniec sa body delili.

Zápas Tešedíkova s Krušovcami začali lepšie hostia, v 10. minúte Masarykova strela išla nad bránu. V 14. minúte domáci Gábor Lancz vystrelil, jeho strela bola nepresná, no Mi. Čuhák zasiahol hlavičkou tak razantne, že lopta skončila za Pastrnákovým chrbtom. Hostia pokračovali v aktivite, v 18. minúte Šimovič ušiel po ľavej strane, ale jeho strela išla vedľa pravej tyče Psotu. O tri minúty sa rútil na domácu bránku Mi. Čuhák, loptu i však v úniku zabudol za sebou. Hostia svojho súpera síce zatlačili, ale nevyťažili z toho nič. N druhej strane sa v 40. minúte po zlom odkope Procházku dostala lopta k Lanczovi, ktorého strelu Pastrnák vyrazil.

Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci. Po chybe stopéra Trudmana ušiel Hajdu, jeho strelu smerujúcu do brány Pastrnák vyrazil, no po centri z opačnej strany sa lopta opäť dostala späť na Hajduho, ktorého o dve hlavy vyšší Trudman opäť neustrážil a bolo 2:0. V 64. minúte sa pohral s obranou domácich Šimovič a jeho prihrávku na Mi. Čuháka poslal za chrbát vlastného brankára Mészáros. Hostia pokračovali v snahe vyrovnať, ale z tlaku nevyťažili a aj keď boli v zápase lepším  mužstvom, odchádzali z Tešedíkova naprázdno. Pochvalu za svoj výkon si zaslúži aj rozhodcovská trojica A. Kollár, J. Hrudík, M. Titurus. (Miloš Matušík, Krušovce)

Radošina si v domácom zápase s Veľkým Zálužím, ktorému chýbali Gála, Šalát, Práznovský, Kečkéš, J. Bédi, L. Bédi, P. Bédi, Antl, dlhodobo zranení Reha a Matuška a hneď v úvode sa im zranil navyše aj Tomáš Baláži, pripísala výhru 2:0, o ktorú sa postaral dvomi zásahmi Jozef Jankovič. Trápiacich sa hostí v aktuálnej ťažkej situácii zachraňovali aj brankári Vlček a Brida, ktorí si zahrali v tomto stretnutí v poli ako hráči.

Jacovce i Veľký Lapáš v predchádzajúcom kole zvíťazili a bodovať chceli aj v tomto zápase. Hostí posadili na koňa dva rýchle zásahy Miroslava Tótha a Mariana Pograna v polovici prvého polčasu, po vylúčení brankára Jakuba Dubného za zmarenie jasnej gólovej šance už domáci silu na aspoň vyrovnanie nenašli.

Už tretí zápas v rade vyhrali hráči Hornej Kráľovej. Cestu za víťazstvom nad Zbehmi rozbehol Marko Petrovský v závere prvého polčasu, po hodine hry potvrdil tri body pre FK KFC Dávid Tóth.

V zápase priemernej úrovne medzi Preseľanmi a Nevidzanmi začali lepšie hostia, ale náznaky svojich šancí nedokázali dotiahnuť do úspešnejšieho konca. Domáci hru postupne vyrovnali a vážnejšie zákroky musel predviesť aj Drgoňa v bránke Nevidzian. V 35. minúte zahral rohový kop Bednár, Žikavský prenechal loptu Nozdrovickému a ten trafil z prvej nechytateľne pod brvno. Vedúci gól hostí až príliš uspokojil a o pár sekúnd bolo vyrovnané. Po centri Urbanca napálil Kšinant odrazenú loptu presne k pravej žrdi.

Druhý polčas začal veľkým tlakom hostí a v priebehu piatich minút priniesol štyri zaujímavé situácie v pokutovom území domácich. Center Bednára hlavičkoval úplne voľný Žikavský nad bránku, krížnu prízemnú strelu Bednára zneškodnil domáci brankár, kontakt Bednára s obrancom hostí nebol posúdený ako penaltový a nakoniec lob Žikavského smerujúci do bránky odvrátil Guniš na roh. Preseľany postupne nielen vyrovnali hru, ale prevzali iniciatívu a boli lepším tímom. Oživenie priniesol najmä striedajúci Matúš Piterka. Obrana hostí však pracovala dobre a píšťalka rozhodcu ostal nemá aj po páde Kochana v šestnástke. Záver zápasu priniesol vylúčenia, na každej strane jedno. Klas išiel pod sprchy po dvoch žltých kartách, druhú dostal za odkopnutie lopty po odpískaní.

Krátku presilovku domáci nevyužili a po oplácaní Kšinanta sa počet hráčov na hracej ploche vyrovnal. Domáci naďalej hrozili najmä po štandardkách, hostia bránili. V 86. minúte predviedol peknú akciu Bednár, na pravej strane prešiel poľahky cez dvoch protihráčov, jeho spätná prihrávka našla Žikavského a ten mal dostatok času aj priestoru namieriť presne do opustenej brány. V závere už šokovaní domáci nič nevymysleli, Nevidzany po druhýkrát za sebou rozhodli zápas vonku vo svoj prospech v posledných minútach. (sknevidzany.sk)

Solčany nepotvrdili tri body zo Zbehov, keď pred vlastnými fanúšikmi remizovali s tabuľkovým susedom Alekšincami 1:1. Priebeh zápasu popísal pre FB stránku MFK Dynamax Alekšince tréner hostí Milan Pavlovič: "Zápas dvoch kvalitných tímov, ktoré patria medzi herne najvyspelejšie v súťaži, by určite zvládli aj vyššie parametre ako je piata liga. Začiatok stretnutia sme zachytili a hneď v úvode sme sa po rohovom kope ujali vedenia dorážkou Maťa Hrebíka. Súper na náš gól odpovedal v priebehu pár minút a Dáriusom Soboňom vyrovnal stav po našej nekoncetrácii. Počas celého zápasu sme si vypracovali tri vyložené stopercentné šance a je len šťastím pre domáci tím, že ich brankár Michal Ambroz v zápase podržal. Samozrejme, aj súper mal možno jednu lepšiu šancu, ale naša defenzíva celého mužstva na čele s Lukym Mokošákom hrala veľmi dobre. Trošku ma mrzí, že v zápase bolo viac cítiť troch pánov, lebo takýto kvalitný zápas by si z ich strany zaslúžil lepší výkon. Dnes si opäť chalani zaslúžia maximálnu pochvalu, takticky sme podali najlepší výkon a to ma veľmi teší."

Tovarníky bodovali po dvoch zápasoch opäť naplno, keď si doma poradili s Veľkými Bedzanmi. Strelecké kopačky si obul Adrián Candrák, ktorý zaznamenal hetrik. Na 4:0 zvyšoval vlastným gólom Martin Bitarovský, posledné slovo v zápase mali hostia, keď si ich čestný zásah pripísal striedajúci Boris Hippik.

Súboj predposledného Močenka s prvými Hrušovanmi mal jasný priebeh, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Favorizovaní hostia už po prvom polčase viedli 0:7, v druhom svoje víťazstvo ešte zvýšili na 1:9. Pavol Zlatňanský zaznamenal hetrik, dvakrát sa presadil Samuel Omelka a po jednom presnom zásahu pridali Ivan Kováč, Peter Slíž, Ľubomír Bulák a Marián Grznár. Čestný úspech domácich si za stavu 0:9 pripísal Slavomír Schwarcz.