VIDEO V. Lapáš deklasoval Preseľany, Alekšince zdolali H. Kráľovú

KRUŠOVCE, 17.04.2016 |
Až príliš ľahko získali všetky body v 22. kole 5. ligy Západ-Stred v okresnom derby v Krušovciach Tovarníky. Dôležité víťazstvo si pripísali v priamej záchranárskej konfrontácii s Močenkom Veľké Bedzany, Veľký Lapáš nadelil Preseľanom desiatku. O výsledku súboja Nevidzian so Solčanmi rozhodla jedenástka.

Pre krušovské mužstvo sa začal zápas proti Tovarníkom ako zo zlého sna. Už v 3. minúte nešťastne rozohral domáci obranca Mikuláš na Marunu, pred ktorým lopta skočila a to vystihol Adrián Candrák, ktorý svoju rýchlosť dokonale využil a do pravého dolného rohu Pastrnákovej bránky otvoril gólový účet OFK v tomto stretnutí. V 7. minúte sa ten istý hráč dostal po prihrávke M. Kopúna do ďalšej gólovej šance, no tentokrát išla jeho strela vedľa. Ubehli však len tri minúty a hostia išli do dvojgólového vedenia, keď centrovanú loptu z ľavej strany poslal hlavou Kapusta za Pastrnákov chrbát. Domáci pôsobili odovzdane a ich chuť zabojovať o body zostala asi v kabíne. Naopak, hostia hrali s ľahkosťou a boli rýchlejší. V 19. minúte sa po spolupráci Candrákovcov dostal do vyloženej šance Vladimír, no jeho strela skončila nad bránou. V 35. minúte, keď bol mimo ihriska ošetrovaný Maruna s tržnou ranou na hlave, strelili hostia aj tretí gól. Strelu z diaľky Pastrnák vyrazil pred seba a Košecký trestal. Prvý polčas patril jednoznačne hosťom.

V tom druhom sa toho veľa neudialo - hostia sa sústredili na defenzívu a svoj dostatočný náskok si kontrolovali. Hosťujúci brankár Mikuláš v tomto zápase veľa práce nemal a inkasoval až v 82. minúte, keď presnú vzdušnú prihrávku Ma. Čuháka poslal k vzdialenejšej tyči Miro Čuhák a stanovil konečný výsledok na 1:3. Bola to však len jedna z mála akcií krušovských hráčov, ktorá zaujala. Hostia si preto vezú domov úplne zaslúžene všetky tri body. (Slovan Krušovce)

Víťazstvo 2:0 nad Jacovcami si pripísali Hrušovany. Góly lídra tabuľky zaznamenali Peter Slíž a v závere Ján Boldiš.

Z cenného triumfu nad Hornou Kráľovou sa po kvalitnom výkone tešili Alekšince. Svoj pohľad na zápas ponúkol facebookovej stránke domácich tréner MFK Milan Pavlovič: "Na súpera z Hornej Kráľovej sme sa kvalitne pripravili a preniesli sme to aj do zápasu. Súper držal šnúru 13 zápasov bez prehry, o motiváciu tak bolo postarané. Hostia hrali dobre a kompaktne v defenzíve, ale našou ofenzívnou kreativitou sme si vytvorili počas celého zápasu viac šancí a tri sme aj premenili. Prvý gól padol po autovom vhadzovaní, Matej Blaži sa pekne uvoľnil a vedľa brankára otvoril skóre duelu. Súper najviac hrozil po štandardných situáciách, ale naši hráči zodpovedným prístupom jeho vysokých hráčov ustrážili. V druhom polčase sme mali dobré príležitosti na skórovanie, ale na 2:0 zvýšil až desať minút pred koncom peknou strelou k tyči dobre hrajúci Maťo Gunda. V závere sa po faule na Lukáša Trnku (faulujúci Ľubomí Straňák bol po druhej žltej karte vylúčený, pozn. red.) sa kopala penalta, ktorú aj premenil. Opäť sme podali kvalitný výkon, dúfam, že nám forma vydrží čo najdlhšie. Chalani si zaslúžia veľkú pochvalu."

Od dna tabuľky sa odlepili Veľké Bedzany. Rozhodol o tom dôležitý záchranársky súboj s Močenkom. Po bezgólovom prvom počase sa síce ako prví presadili zásluhou Romana Vencela hostia, domáci však v závere najprv po štandardke vyrovnali Dávidom Vaňom a v 84. minúte po vylúčení autora jediného gólu Močenku zavŕšil obrat z pokutového kopu kapitán Slovana Mário Ladický.

Všetky body zostali doma aj v zápase medzi Zbehmi a Radošinou. O výhre Slovana rozhodla dvojica Mikulovcov, Lukáš sa presadil v 9., Martin v 53. minúte.

Svoje ôsme víťazstvo si do tabuľky zapísalo Veľké Zálužie. S Tešedíkovom viedlo po góloch Vladimíra Mochnaľa a Ľuboša Gálu v úvode druhého polčsu 2:0, hostia dokázali už len znížiť v 71. minúte Akosom Hajduom.

Úplným rozobraním hostí sa skončilo meranie síl medzi Veľkým Lapášom a Preseľanmi. Domáci mali raketový štart, keď už v 4. minúte po góloch Mariana Pograna a Miroslava Tótha viedli 2:0. Ešte pred prestávkou sa po druhý raz presadil Pogran a po nej poslali hráči Lapáša loptu za chrbát Matúša Šišku ešte sedemkrát. Po záverečnom hvizde sa tak z hetriku tešila dvojica Pogran a Tóth, jedenkrát sa presadili Vladimír Tirpák, Patrik Pajer a Vratislav Gajdoš a raz svojho vlastného brankára prekonal aj Martin Mocný.

Nevidzanoch, kde privítali Solčany, sa hral zaujímavý zápas. Útoky sa striedali na oboch stranách, v prvom polčase mali viac šancí domáci. Gól Fruniho v úvode neplatil pre postavenie mimo hry. Postupne mali príležitosti aj Bednár, Žikavský a Vojtek, ale bez gólového efektu. Domácich zachránil pri šanci hostí Drgoňa a pri strele spoza pokutového územia mu pomohla aj ľavá žrď bránky. Gól tak padol až po krídelnej akcii Vojteka a pohotovom zakončení Žikavského v 28. minúte. Hostia takmer odpovedali v nadstavenom čase, po rohu ratoval na čiare Klas.

Do druhého polčasu musel urobiť domáci tréner dve vynútené zmeny. Kvôli zraneniam odstúpili brankár Drgoňa a strelec gólu Žikavský, napriek tomu začali Nevidzany dvomi dobrými príležitosťami Bednára, Ambroz bol však vždy na mieste. Postupne prebrali iniciatívu hostia a odmenou im bol vyrovnávajúci gól Soboňu po necelej hodine hry.

Aktivita hostí pokračovala, Horvát v bránke domácich však už loptu za svoj chrbát nepustil. Na opačnej strane to skúšal z priameho kopu Sperka, Ambroz jeho presne mierenú strelu chytil. Rozhodnutie priniesla akcia Bednára. Po faule na neho zahrával penaltu Skladan a z bieleho bodu sa nemýlil. Hosťujúci brankár dostal za protesty červenú kartu a domáci už v presilovke tri body ubránili. (sknevidzany.com)