Spartak C i Šamorín s výhrami, Baník HN a Veľký Meder remizovali

PARTIZÁNSKE, 18.04.2016 |
Situácia na prvom až siedmom mieste tabuľky 3. ligy Západ sa po 24. kole opäť "zhustila". Kým Baník HN, Veľký Meder a Nemšová remizovali, Spartak C, Šamorín a Púchov si pripísali všetky body. Béčko DAC malo tento víkend voľno.

Galanta v jarnej časti strieda lepšie výsledky s výraznými gólovými prídelmi a v Šamoríne si až do 35. minúty napriek prevahe domácich držala čisté konto. Úsilie Šamorínčanov bolo odmenené po rohu Lukáša Čembu, keď sa presadil Andrej Špánik a svojim zásahom akoby odklial bránu hostí. Druhý polčas odštartoval ŠTK po peknej akcii nekompromisnou strelu Leviho. Po hodine hry arbiter nevylúčil hosťujúceho gólmana Masára, ktorý ako posledný hráč fauloval Leonela, no po ďalšom centri Lukáša Čembu poslal loptu hlavou do siete Csaba Horváth. Domáci boli naďalej aktívni, peknou, kombinačnou hrou zabávali šamorínskych divákov. Desať minút pred koncom Leonel nádherne pätičkou uvoľnil Ľuba Mezovský, ktorý dal štvrtý gól ŠTK. V závere hosťujúci obranca Hrotko fauloval unikajúceho Mezovského, za čo uvidel aj čevenú kartu a Lukáš Čemba pokutový kop bezpečne premenil. Po zápase odmenili diváci futbalistov ŠTK skandovaným potleskom. (stksamorin.sk)

Z troch bodov sa v derby zápase v Dubnici nad Váhom tešil aj Púchov. Hráči oboch tímov sa napriek viacerým dobrým šanciam z hry presadiť nedokázali a tak o výsledku rozhodol pokutový kop. Jeho úspešným realizátorom bol Marek Zuziak, ktorý domáceho brankára Tomáša Digaňu prekonal v 53. minúte.

V Komárne i Prievidzi sa body delili po bezgólových výsledkoch. Kým KFC remizoval s Novými Zámkami, baníci nečakane nedokázali prekonať defenzívu posledného tímu tabuľky Palárikova. "Do zápasu sme išli s malou dušičkou, nemáme toľko bodov, máme novovytvorený tím zložený z mladých chlapcov. Do tohto stretnutia sme išli s cieľom skúsiť neprehrať, čo sa nám nakoniec podarilo, takže my sme maximálne spokojní. Podľa môjho pohľadu bol prvý polčas vyrovnanejší, nepúšťali sme súpera do toľkých šancí, ale posledných 25 minút nás dostali pod tlak, kde sme mali aj šťastie, čo k futbalu patrí. Odnášame si bod a ďalej budeme bojovať o záchranu," zhodnotil duel pre fcbanikhn.sk tréner hostí Attila Czuczor.

Svoj pohľad pre klubovú stránku pridal aj domáci asistent trénera Michal Mečiar: "Hoci sme do tohoto zápasu išli, z dôvodu vynútených zmien, s omladenou zostavou verili sme V naše víťazstvo. V prvom polčase nám však viazla kombinácia a bolo tam množstvo ľahkých strát, a tak sme sa dostali len do jednej vážnejšej príležitosti. Po zmenách v zostave v priebehu druhého polčasu sme súpera zatlačili, dostali do viacerých príležitosti, ktoré sme žiaľ nevyužili, a tak to inak ako bez gólov skončiť nemohlo."

Dve remízy priniesli aj zápasy hrané v nedeľu. Nemšová síce prišla už po polhodine hry o vylúčeného Udeho, čo hostia ešte pred prestávkou využili na otvárací zásah stretnutia, keď sa v 41. minúte presadil kapitán MŠK Ladislav Szöcs, Veľký Meder však nakoniec domov s víťazstvom neodchádzal. Deľbu bodov totiž v 77. minúte zariadil napriek početnej nevýhode Patrik Schiszler.

Výborne rozohraný duel nedotiahol do víťazného konca Neded. Vo Vrábloch vyhrával  po dvoch góloch Šimona Valachoviča ešte v 67. minúte 0:2, Peter Hlaváč a Samir Nurković však svojimi zásahmi zaradili remízu.

V súboji tabuľkových susedov medzi Lednickými Rovňami a Veľkými Ludincami sa ako prví tešili hostia, keď v 36. minúte prekonal Andreja Cúcika Roland Cingel. Nádeje domácich na aspoň bod oživil z pokutového kopu v 72. minúte Stanislav Detko, už o dve minúty po jeho zásahu však na ihrisko prišiel Adam Konvický a práve on päť minút pred koncom zariadil tri body pre Družstevník.

Už deväť zápasov trvá víťazná séria céčka Spartaka Trnava, vďaka čomu je klub zo Šúroviec naďalej na čele tabuľky. Svoj pohľad na zápas v Topoľčanoch prezradil pre spartak.sk tréner hostí Miroslav Hájiček: "Z rozháraného prvého polčasu sme vyťažili maximum, keď Hlavna umiestnenou strelou v poslednej minúte otvoril skóre. Druhý polčas sa už hral na súperovej polovici a otázka bola len výška skóre. Na 0:2 zvýšil Pikulík. Zahodili sme veľmi veľa šancí, čo sa nám môže v ďalších zápasoch vypomstiť. Deviate víťazstvo v rade nás drží v tabuľke stále vysoko. Teraz treba však zostať pevne na zemi, čaká nás séria s hornou polovicou tabuľky."