• fotka
  • fotka

VIDEO Solčany dobyli H. Kráľovú, Hrušovany zakopli v Preseľanoch, V. Zálužie nedohralo

PARTIZÁNSKE, 26.04.2016 |
V 23. kole 5. ligy Západ-Stred bodovali naplno len traja z vedúcej šestice tabuľky. Vo vzájomnom súboji dvoch tímov z nej sa v Hornej Kráľovej tešili Solčany, Tovarníky si poradili s Veľkým Zálužím a Veľký Lapáš s Nevidzanmi. Líder z Hrušovian len remizoval, Alekšince dokonca prehrali.

Očakávaný nápor domáceho Veľkého Lapáša sa nekonal a prvé šance mali hostia z Nevidzian. V 6. minúte strieľal Sperka z 25 metrov, Krátky na loptu nedosiahol, no tá putovala od žrde pozdĺž bránkovej čiary smerom do ihriska. Sperka sa ocitol v súboji s brankárom hostí opäť v 25. minúte, Krátky vyrazil loptu rovno na kopačku Vojteka, no jeho  dorážka trafila len jedného z obrancov stojaceho pred opustenou bránkou. Žrď zvonila aj za chrbtom Horváta po závare v šestnástke a zakončení Pograna.

Aj po prestávke mali najskôr šance hostia. Po akcii Bednára a jeho krížnej prihrávke zakončoval Vojtek z prvej a trafil Krátkeho presúvajúceho sa od jednej žrde k druhej. Brankár domácich sa predviedol ešte raz a opäť po zakončení Vojteka. Tentoraz hlavičkoval po centri Klasa z hranice pokutového územia presne k pravej žrdi, no Krátky vytesnil loptu mimo žrdí. Domáci sa dostali viac k slovu až po veľmi prísnom vylúčení Šplehu po druhej žltej karte. Horváta však prekonať nevedeli, ten si poradil so zakončeniami Gajdoša aj Krkošku. Nakoniec rozhodol rohový kop Gajdoša a hlavička Tirpáka v 86. minúte. V nadstavenom čase zahrával ešte Skladan priamy kop z dobrej pozície, lopta ale letela len tesne vedľa pravej žrde. (sknevidzany.com)

V súboji Jacoviec s Veľkými Bedzanmi padli všetky góly už v prvom polčase. O úvodný zásah sa postarali hostia, už v 12. minúte sa presadil Martin Tlstý. Domáci však ešte pred prestávkou odpovedali dvakrát. V 33. minúte najskôr vyrovnal Kristián Beňo a o tri minúty neskôr sa z pokutového kopu nemýlil Peter Desat. Jacovčania mohli v druhom dejstve svoj náskok aj poistiť, no Desat po druhý raz z bieleho bodu neuspel.

Úplný záver zápasu rozhodoval v dueli medzi Tešedíkovom a Zbehmi. Stretnutie, ktoré smerovalo k bezgólovej remíze, "rozuzlili" až posledné sekundy. Martin Varga v štýle prišiel som, videl som, zvíťazil som, nastúpil na ihrisko v 87. minúte a v 90. strelil jediný gól stretnutia, vďaka ktorému si Zbehy odviezli všetky body.

Šláger víkendu sa hral v Hornej Kráľovej, kde privítali Solčany. Hostia mali skvelý vstup do zápasu, keď Michal Fridrich v rozmedzí 16. a 35. minúty zaznamenal hetrik. Až v závere polčasu sa dokázali presadiť aj domáci, na 1:3 znížil Erik Penzeš. Následne prišli hostia o zraneného Filipa Urminského, korého musela zo štadióna odviezť sanitka.

Napriek tomu to boli aj po prestávke ako prví hostia, ktorí sa tešili z gólu, keď v 68. minúte skóroval Dušan Gális. Domáci sa snažili duel ešte zdramatizovať, v 83. minúte sa z jedenástky nemýlil Marko Petrovský a v závere mali príležitosť kopať aj ďalšiu, no Petrovský sa tentoraz nepresadil. Solčany si tak z ihriska FK KFC odviezli cenné tri body.

Gól z ofsajdu, ktorý platil, lopta za bránkovou čiarou, no gól nebol

Zápas dvoch mužstiev z konca tabuľky medzi Močenkom a Krušovcami sľuboval tuhý boj nie o tri ale o šesť bodov. Prvú šancu si v 9. minúte vypracovali domáci, keď Hanák z bránkovej čiary poslal prihrávku cez celú päťku, no nikto z jeho spoluhráčov nezareagoval. O päť minút mohli ísť hostia do vedenia, Šimovič sa rútil sám na brankára Cicáka, ale rozhodol sa prihrávať nabiehajúcemu Petrusovi a ten zakončil veľmi nepresne. V 17. minúte našiel Ma. Čuhák ideálnou prihrávkou nabiehajúceho A. Štetku a ten umiestnenou strelou do ľavého dolného rohu otvoril skóre zápasu. V 23. minúte dobrý strelecký pokus Marunu smeroval vedľa. Aj strela domáceho Hanáka v 28. min šla tesne nad Pastrnákovu bránku. V závere prvého polčasu mali šance na skórovanie oba tímy. Najskôr po rohovom kope Sýkoru Viglacký hlavičkoval len do vlastného hráča. V 42. minúte mal gól na kopačke Ma. Čuhák, no jeho pokus s námahou Cicák vyrazil na rohový kop. Na opačnej strane Hanák po pravej strane prešiel cez Trudmana, jeho perfektná prihrávka na hranici 11 metrov našla úplne voľného Viglackého, jeho delovku však Pastrnák bravúrne zlikvidoval.

Do druhého polčasu nastúpili všetci aktéri ako vymenení. Domáci odhodlaní otočiť nepriaznivý stav aj s podporou tých, ktorí by mali pravidlá dodržiavať a nie ich porušovať. Hostia v ňom naopak nadviazali na domáci slabý výkon z minulého kola. To, čo si povedali cez prestávku, zostalo opäť niekde v kabíne, len nie v ich hlavách a tak v 47. minúte jeden z najlepších hráčov na ihrisku R. Paľo nekompromisnou strelou vyrovnal. O desať minút neskôr už domáci išli do vedenia, keď pohotová strela L. Kostolániho skončila za chrbtom brankára Pastrnáka. Ten hostí podržal, keď chytil domácim v 59. a 61. minúte dve "tutovky". V 84. minúte po prihrávke z pravej strany na Tichého, ktorý bol v dvojmetrovom ofsajde, zaznamenali domáci svoj tretí gól. V 88. minúte po Masarykovom priamom kope skončila lopta celým objemom za bránkovou čiarou, no postranný rozhodca bol na mieste, odkiaľ to nemohol alebo nechcel vidieť a hlavný nechal pokračovať v hre. Po zápase domáci hráč a aj za bránkou stojaci domáci diváci priznali, že gól mal platiť. V 90. minúte opäť po priamom kope Masaryka domáci brankár Cicák neudržal loptu a Golis dotlačil loptu do siete. Jeho gól však znamenal už len zmiernenie prehry v pomere 3:2. (Miloš Matušík, Krušovce)

Krušovce: M. Pastrnák – D. Procházka, R. Trudman, V. Masaryk, V.Smatana (72. M. Sporina) – . Golis, Ma. Čuhák, R. Maruna, A. Štetka – J. Petrus, I. Šimovič; náhradníci: A. Karl, D. Mikuláš, M. Sporina

Favorizovaní hostia z Alekšiniec začali na ihrisku Radošiny podľa očakávaní a v 26. minúte sa ujali vedenia zásluhou Lukáša Trnku. Tento stav vydržal až do 69. minúty, v ktorej vyrovnal Juraj Piršel. A to zo strany domácich nebolo všetko. V 81. minúte zariadil obrat Jozef Jankovič a hoci v 87. minúte prišla Radošina po vzájomnom strkaní a druhej žltej karte o svojho kapitána Juraja Kúdelu, dokázala sa presadiť aj v oslabení, keď do čierneho mieril striedajúci Kamil Minárik.

Jedinú deľbu bodov tohto kola videli diváci nečakane v súboji Preselian s Hrušovanmi. Ako prví sa síce presadili hostia, keď v 10. minúte prekonal vlastného brankára Lukáša Fúsku Miroslav Bubla, ešte pred prestávkou ale Dávid Kamencay zariadil remízu. Domáci tak po desaťgólovom výprasku vo Veľkom Lapáši obrali o body jedného z najvážnejších ašpirantov na postup.

Veľké Zálužie pricestovalo na trávnik Tovarníkov len s deviatimi hráčmi, čomu zodpovedal aj priebeh duelu. Už v prvom polčase sa domáci presadili päťkrát, do streleckej listiny sa zapísali po dvakrát Vladimír a Andrián Candrákovci, jeden gól pridal Boris Kapusta. Toto skóre bolo nakoniec aj konečné, keďže počet hráčov hostí klesol natoľko, že rozhodca musel zápas predčasne ukončiť.