Víťazná séria Streženíc pokračuje, Myjava vyhrala vo V. Uherciach, Cigeľ s výpraskom

PARTIZÁNSKE, 25.04.2016 |
Viacero nečakaných výsledkov prinieslo 23. kolo 5. ligy Západ-Sever. Okrem jasnej výhry béčka Myjavy a vysokej prehry Cigľa zaujala aj štvrtá výhra Streženíc v rade, prvé jarné víťazstvo Zemianskych Kostolian a aj koniec neporaziteľnosti Chocholnej-Velčíc v odvetnej časti.

Ďalšie zníženie šancí na prvú priečku v tabuľke zažil Cigeľ v Starej Turej, kde utŕžil nečakaný výprask 4:0. V prvom polčase padol len jeden gól, o ktorý sa postaral v 35. minúte Ondrej Peterka, v úvode druhého dejstva zvýšil na 2:0 Filip Durec. Päť minút pred koncom sa k nim pridal aj kapitán Juraj Gablech a v záverečných sekundách aj Lukáš Szekfü.

Skvelá jarná bilancia Chcoholnej-Velčice skončila v Podolí. V odvetnej časti neporazaný tím neuspel na trávniku OŠK po tom, čo v 21. minúte jediný gól stretnutia zaznamenal Róbert Augustín.

Šláger kola vo Veľkých Uherciach priniesol až nečakane jasný výsledok. Béčko Myjavy o ňom rozhodlo už v prvom polčase, ktorý po hetriku Pavla Siváka a jednom góle Petra Siváka vyhralo 0:4. Skóre sa v druhom dejstve už nemenilo a tak sa náskok Spartaka na čele tabuľky po ďalšom zaváhaní Cigľa zvýšil už na šesť bodov. Veľké Uherce naopak utŕžili štvorgólový prídel už po druhý raz po sebe, keď v minulom kole rovnakým výsledkom prehrali aj v Horovciach.

Práve Horovce cestovali na trávnik Trenčianskej Turnej, ktorá neuspela v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Domáci Slovan však mal tentoraz doslova raketový štart, keď už v 3. minúte prekonal brankára Ciesara po rohovom kope Michal Kováč. Na ďalší zásah sa čakalo až do 65. minúty a na jej konci bol parádnym volejom opäť Kováč. V 85. minúte zdramatizoval záver duelu hosťujúci Michal Kebis, striedajúci Dušan Hrušovský však stratu bodov nepripustil a lobom zavŕšil triumf domácich v pomere 3:1

Brvnište opäť potvrdilo, že doma len tak ľahko body nepúšťa. Tentokrát sa o tom presvedčila Malá Čausa, ktorá po góloch Martina Beleja a Tomáša Kramaríka odchádzala domov s prehrou 2:0. Po nej prepustila na štvrté miesto tabuľky práve svojho súpera a klesla na piatu priečku.

Rozbehnuté Streženice nepribrzdila ani Malá Hradná. Na svojom trávniku prehrávala už v 19. minúte po rýchlych góloch Michala Šestáka a Patrika Štrbáka 0:2 a hoci tesne pred prestávkou Bohuš Varhaník znížil, posledné slovo mali znova hostia, keď Štrbák svojim druhým zásahom v stretnutí potvrdil štvrtú výhru Streženíc v rade.

Cenný bod z ihriska Cigľa doma nepotvrdil Uhrovec, ktorý nečakane nestačil na Zemianske Kostoľany. Pre Slovan je to pritom len prvé víťazstvo v jarnej časti. Skvelý štart hostí zariadil Peter Mrtvík, ktorý Lukáša Kolárika prekonal už v 2. minúte, poistku pridal v záver polčasu Tomáš Maslonka. Aj po prestávke sa ako prví presadili hostia, presne mieril Andrej Zaťko. Iskierku nádeje pre domácich vykresal Ján Zajac a keď sa po hodine hry za kopnutie súpera po druhej žltej karte porúčal z ihriska Marina Néma, zdalo sa, že šance Tatranu sa výrazne zvýšili. V 80. minúte však Marek Liptaj prekonal domácu defenzívu po štvrtý raz a hoci Zajac svojim druhým zásahom v stretnutí opäť znížil, loptu z svojej siete vyťahoval v závere len domáci brankár, keď sa do streleckej listiny zapísal aj striedajúci Matej Cmarko.

Jedinú remízu tohto kola videli diváci v súboji Bošian s Ladcami. No nemuselo to tak byť. Domáci viedli od 18. minúty gólom Milana Murka a v 72. minúte mohli svoj náskok zvýšiť z pokutového kopu. Peter Kapusta však neuspel a trest prišiel šesť minút pred koncom, keď Patrika Sámeľu prekonal Alexander Homér.