• fotka
  • fotka

Radobicu nezastavilo ani Hradište, výprasky Klátovej, Návojoviec a V. Krštenian

PARTIZÁNSKE, 26.04.2016 |
V 21. kole II. triedy Partizánske sa z ďalšej výhry tešila Radobica, ktorá natiahla svoju sériu víťazstiev už na sedem zápasov. Favoriti zápasov poriadne nadeľovali. Brodzany sa presadili štyrikrát, Malé Uherce vsietili päť gólov, Pažiť poltucet, Nedanovce sedem a Livinské Opatovce dokonca deväť zásahov.

Pažiťanci hladní po bodoch a v jarnej časti zatiaľ bez výhry sa predstavili v Návojovciach. Hostia mali raketový začiatkok, keď už po necelej švrťhodine viedli 4:0. Hneď v 2. minúte Kollár naservíroval do päťky Š. Matašejemu a ten zo skrumáže pretlačil loptu za bránkovú čiaru. Už o šesť minút zvyšoval Nechala, keď si na šestnástke prebral loptu na hruď a krížnou strelou k tyči ju poslal do siete. Rozhodcovia pripísali v oficiálnom zápise gól Hantabálovi- Po individuálnej akcii Kollára, ktorú dokázali domáci zastaviť len za cenu faulu, sa sám fauovaný z bieleho bodu nemýlil. Fantastický začiatok Pažite pokračoval a po oku lahodiacej biliardovej akcii Školku s Kollárom prvý menovaný volejom zvyšoval z pohľadu domácich na hrozivých 0:4. Pažiťanci sa uspokojili a hrozili najmä z brejkov. Domáci sa tešili zo svojho prvého gólu v 19. minúte, keď sa z pokutového kopu nemýlil Igor Žember a ešte pred prestávkou pridali aj druhý, keď spoza šestnástky peknou strelou k tyči upravil na 2:4 Marek Uhliar.

Druhý polčas hostia opäť zapli na vyššie obrátky a hneď v jeho úvode sa po brejku nemýlil Školka. V 79. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj striedajúci M. Maťašeje, ktorému loptu ako na podnose do päťky po individuálnej akcii naservíroval Školka. Domáci odpovedali zásahom Martina Ištvána po krížnej strele. Hostia mohli v závere svoje vysoké víťazstvo ešte prikrášliť, no v koncovke sa takmer ponúkali až do prázdnej brany. Bratia Matašejovci vo vyloženej šanci zostrelili holuby z oblohy a prázdnu bránu prekopol z päťky aj Šimončič. Napriek tomu sa Pažiťanci mohli po záverečnom hvizde tešiť zo svojej prvej jarnej výhry. (TJ obce Pažiť)

Školenie od hostí dostali na svojom trávniku aj hráči Klátovej Novej Vsi. Na úvodný zásah Martina Mozolu síce už po pár sekundách odpovedal Matúš Hormuzache, no ešte do prestávky Nedanovce zásluhou Andreja Žureka a Erika Škarbu opäť viedli. Druhý polčas odštartovali hostia nepremeneným pokutovým kopom Žureka, čo domáci napodobnili o osemnásť minút neskôr, keď zlyhal aj ich kapitán Michal Domček. V záverečnej dvadsaťminútovke už ostrými strieľali len Nedanovčania a po góloch Andreja Žureka, Patrika Fraňa, Mareka Gracha a Ľubomíra Macegu zvíťazili jasne 1:7.

Ešte horšie doma dopadli Veľké Kršteňany. Po zlom štarte a góloch Juraja Flimela a Filipa Gálisa síce prehrávali už v 10. minúte 0:2, no po zásahoch Štefana Jakubíka a Jozefa Chyma sa začínalo odznova. Tesne pred prestávkou ale hosťom vrátil vedenie opäť Filip Gális a tí po prestávke rozpútali doslova gólový uragán. K tomu výrazne prispel príchod Michala Meda na trávnik v druhom polčase. Práve Medo totiž zaznamenal hetrik, dvakrát sa presadil Marián Šmitala a raz Peter Polúch, vďaka čomu Livinské Opatovce odchádzali s výhrou 2:9.

Svoju víťaznú sériu naďalej naťahuje Radobica. Už svoju siedmu výhru v rade si pripísala na tráviku Hradišťa. Skóre duelu otvoril v 35. minúte Martin Kmeť a definitívu pridal minútu pred koncom riadneho hracieho času Ján Repa.

V súboji dvoch trikrát po sebe víťazných tímov sa musela skončiť séria minimálne jedného z nich. Duel sa nerozhodne neskončil a tak Čierny Peter zostal v rukách Malých Bielic. Domáce Brodzany poslal do vedenia už v 4. minúte Tomáš Obert, no Patrik Kollár o desať minút vyrovnal. Rýchly gólový film pokračoval, v 18. minúte vrátil domácim vedenie Tibor Igaz a o päť minút neskôr zvýšil už na 3:1 svojim druhým zásahom v dueli Obert. Následne sa strelci odmlčali a na ďalší, nakoniec posledný gól sa čakalo do 59. minúty. V nej vlastného brankára prekonal Jaro Sagan a stanovil konečné skóre na 4:1.

Aj tentokrát to Malé Kršteňany nakoniec nejakým zázrakom poskladali a na zápas proti Malým Uherciam napriek obavám počas týždňa nastúpili. A vstup do duelu mali ako z rozprávky. V 4. minúte po umiestnenej hlavičke Maťa Hrivnáka stečoval loptu na ceste do siete Miro Hallo a pripísal si vlastný gól. V 11. minúte sa presadil Jozef Sloboda a keď ten istý hráč po faule na Hrivnáka využil aj pokutový kop, Malé Kršteňany viedli po polhodine hry 3:0 a zaznamenali viac gólov ako počas všetkých predchádzajúcich jarných zápasov. Následne však po priamom kope, ktorý rukou vo vlastnej šestnástke stečoval v múre stojaci Ivan Kopál, premenil nariadenú jedenástku Tibor Bezák. Po ďalších dvoch naivne bránených štandardách sa presadili aj Hallo a Štefan Mentel a do kabín sa šlo za nerozhodného stavu.

Po prestávke sa hralo takmer neustále na polovičke domáceho tímu. Hráči OFK postupne kondične odchádzali a bolo len otázkou času, kedy hostia otočia skóre. Podarilo sa to až Bezákovi, ktorý sa nemýlil ani z druhého pokutového kopu. O necelých desať minút upravil Hallo svojim druhým gólom v zápase už na 3:5 a len nepresné zakončenie hostí v ďalších šanciach zabránilo tomu, aby si domáci pripísali výraznejšiu prehru. Snaha pár posledných odhodlaných Malokršteňancov v závere ešte niečo s výsledkom urobiť odozvu u spoluhráčov ani efekt nepriniesla a tak si pripísali už šestnástu prehru v tejto sezóne.