VIDEO NMŠK uspel u Danubie. Bol šláger v Petržalke posledným zápasom FA Bratislava?

BRATISLAVA, 27.04.2016 |
V 19. kole 5. ligy Bratislava - mesto pútal najväčšiu pozornosť šláger medzi prvým a druhým tímom tabuľky na vynovenom štadióne v Petržalke, zaujímavý súboj však sľuboval aj zápas Danubie s NMŠK 1922 Bratislava.

Až nečakane jasný výsledok prinieslo meranie síl tímov z dolnej časti tabuľky medzi Dúbravkou a Chorvátskym Grobom. Hostia sa ujali vedenia už v 8. minúte, keď Petra Lajdu prekonal Tomáš Trungel. Na ďalší gól sa čakalo až do druhého polčasu a boli to opäť hráči OŠK, ktorí zdvíhali ruky nad hlavy. Branislav Balucha dvomi rýchlymi zásahmi v 56. a 65. minúte upravil už na 0:3. V 77. minúte síce Ján Medvec znížil, autor prvého gólu Trungel však pridal svoj druhý zásah a definitívne rozhodol. V závere prišli domáci navyše o Mareka Zechmeistera, ktorý bol za kopnutie súpera do hlavy v súboji o loptu vylúčený.

Po dvoch zápasoch bez víťazstva sa z troch bodov opäť tešil Igram. Duel v Miloslavove síce lepšie začali domáci, ktorí sa ujali vedenia gólom Martina Töröka už v 5. minúte, hostia však po rýchlych zásahoch Jozefa Horvátha a Blažeja Feketeho skóre otočili. V 54. minúte sa z bieleho bodu nemýlil Peter Ollé a záver už jasne patril Igramu, keď striedajúci Martin Augustín dvomi zásahmi v priebehu pár desiatok sekúnd stanovil konečné skóre na 1:5.

Tesný triumf nad posledným tímom tabuľky Čatajom si pripísala Nová Dedinka. Obranu súpera z hry prekonať nedokázala a tak rozhodutie priniesla 69. minúta, v ktorej pokutový kop premenil Michal Szighardt.

Veľké prekvapenie sa zrodilo na ihrisku béčka SDM Domina. Predposledný tím tabuľky, ktorý doteraz získal len sedem bodov, zdolal štvrté Jarovce vysoko 4:0. V prvom polčase sa presadili Christián Horňák a Patrik Bacho, v druhom pridali ďalšie dva góly do siete hostí Michal Chmelík a Vladimír Girman.

Favorizované Malinovo potvrdilo svoje tabuľkové postavenie a Karlovu Ves doma porazilo po výsledku 2:1. O všetko sa rozhodlo v druhom polčase, v ktorom domácich za tromi bodmi nasmeroval gólmi v 51. a 60. minúte Vojtech Kišš. Hostia dokázali v závere už len zmierniť svoju prehru, úspešným zakončovateľom bol Michal Orlický.

V tieni šlágra v Peržalke sa hral ďalší zaujímavý zápas aj v Hrubom Šúre, kde sa stretli tímy z prvej päťky tabuľky. V pozícii mierneho favorita doň vstupovala domáca Danubia, boli to však hostia z NMŠK 1922, ktorí sa zásluhou Radka Kohúta ujali v 19. minúte vedenia. Ešte pred prestávkou ale Tomáš Tengeri z pokutového kopu vyrovnal. Po nej však už do čierneho mierili len hostia. V 71. minúte im vrátil najtesnejší náskok Šimon Hapl a cenné tri body potvrdil dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Michal Polovka.

Šláger jari medzi druhým tímom súťaže FC Petržalka akadémia a doteraz neporazeným lídrom FA Bratislava, prilákal na vynovený štadión vyše 800 divákov. Stretnutie s množstvom osobných súbojov, čoho výsledkom bolo až osem žlých a dve červené karty priniesol góly až v druhom polčase. Ako prví sa presadili domáci, keď pokutový kop v 55. minúte využil Luka Mašulovič. Po hodine hry putoval predčasne pod sprchy domáci Ladislav Benci, ktorý za nešportové správanie, keď nedodržal vzdialenosť pri priamom kope súpera, uvidel druhú žltú a následne aj červenú kartu. Presilovku hostia využili na vyrovnanie, keď sa v 74. minúte presadil František Mikóczy. Od 85. minúty hrali domáci už len deviati, po surovom podrazení súpera oslabil svoj tím aj Denis Indrichovič. Zdalo sa tak, že hostia si z ihriska FCPA odvezú minimálne bod, no nakoniec nezískali ani ten. V 90. minúte totiž Peter Čapla poslal z ľavej strany padajúci center a ten zapadol do šibenice bezmocného brankára FA Bratislava.

"Prežívam neskutočné pocity, slovami ich ani nedokážem opísať. Veľké poďakovanie patrí celému mužstvu, dnešné víťazstvo je odmenou za bojovný výkon, jazdili sme hore-dole a na konci sme sa dočkali zaslúženej odmeny," povedal pre klubovú stránka fcpa.sk autor rozhodujúceho gólu. "Pôvodne som chcel centrovať, do priestoru mi nabiehal Roman Beitl. Najskôr som si povedal, aký nevydarený center som to zas poslal, no keď lopta zapadla do brány, padol mi veľký kameň zo srdca a pocítil som obrovskú radosť. Trafil som ju zle a zároveň veľmi dobre."

FC Petržalka akadémia sa vďaka jeho zásahu dostal na prvú priečku tabuľky. Otázkou však zostáva, kto bude v ďalšej fáze súťaže pre petržalský tím konkurentom v boji o postup.

Jozef Valacsay z FA Bratislava totiž už pred zápasom pre ligy.sk povedal: "Ak by sme to aj vyhrali, v podstate ani nie je kam postúpiť, kedže po skončení tejto sezóny klub FA Bratislava po šiestich rokoch končí svoju nezmyseľnú činnosť v týchto podmienkach." Zdôvodnenie tohto kroku prisľúbil portálu ligy.sk počas tohto týždňa.

"Do každého zápasu však ideme s tým, že ho chceme vyhrať. Spokojný osobne budem s korektným duelom, v ktorom sa rozhodne iba na ihrisku bez akéhokoľvek vymýšľania, či neuznávania gólov - áno, narážam na NMŠK - a podobne. Zmierim sa aj s prehrou, no len ak v zápase necháme všetko a súper bude lepší. Tešíme sa na nové ihrisko nášho súpera a zápas pred zaplnenými tribúnami," vravel ešte pred šlágrom víkendu Valacsay. No podľa nasledujúceho videa sa z pohľadu FA Bratislava nakoniec až tak korektný duel nehral.

FCPA - FA 2:1 (0:0)

"Zapas roka" V. ligy sezony 2015/2016 FCPA - FA 2:1 (0:0)

Posted by FUTBALOVÁ AKADÉMIA BRATISLAVA on 26. apríl 2016

Navyše, okrem videa sa na facebookovej stránke klubu objavili aj šokujúci status o odstúpení zo súťaže: "FA Bratislava sa po tomto zápase okamžite a ihneď ODHLASUJE z cirkusu! Dôvod nie je finančný. Hrať súťaž, v ktorej je víťaz určený dopredu, finančne i nefinančne s plnou otvorenou verejnou podporou najskorumpovanejšej inštitúcie v krajine ďalej nebudeme! Po vymyslenej penalte  a následne evidentnom faule, po ktorom súper získal loptu 2:1 prehrávame. Dokopaní, znechutení. Dedinská taktika tolerovaná slečnou (rozhodkyňou, pozn. red.) priniesla úspech, súperovi gratulujume k víťazstvu."

Veríme, že či sa tak nakoniec stane, sa dozieme už čoskoro v prisľúbenom vyjadrení od Jozefa Valacsaya.
"

• 19.11.2017
    Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)