Kolačno zastavilo rozbehnuté Ostratice, Podlužany vonku s ďalším prídelom

PARTIZÁNSKE, 27.04.2016 |
Aj v 21. kole I. triedy Partizánske, Bánovce nad Bebravou potvrdilo Kolačno svoju domácu silu, keď doma ukončilo päťzápasovú neporaziteľnosť Ostratíc. Podlužany zas ukázali, že ich výkony doma a vonku sú neporovnateľné a z Pravotíc odchádzali s ďalším jarným výpraskom.

Kým doma Podlužany v jarnej časti body ešte nestratili, na ihriskách súperov prehrali už tretí zápas v rade so strašidelným celkovým skóre 0:16! Štyrmi gólmi k tejto bilancii prispeli Pravotice, ktoré zvíťazili po dvoch zásahoch Slavomíra Tureka, jednom Radovan Hrubého a vlastnom góle Petra Bartoňa.

Na góly bohaté bolo aj stretnutie Brezolúp s Pečeňanmi. Domáci viedli po zásahoch Branislava Valacha, Pavla Mačasa, Rastislava Horňáčka a striedajúceho Dávida Pisára v 54. minúte už 4:0, keď sa presadiť podarilo po prvý raz aj hosťom zásluhou náhradníka Jozefa Hergezela. V závere padli ešte dva góly, za domácich skóroval opäť Pisár, za hostí upravil na 5:2 Milan Beňadik.

Tri body si pripísali aj Biskupice. V súboji so Zlatníkmi o tom rozhodli góly Tomáša Slováka, Patrika Zajaca a Lukáša Vavra.

Bez bodov po dvoch výhrach zostala Krásna Ves. Na ihrisku Dvorca videli diváci len jeden gól a na radosť väčšiny z nich ho zaznamenal štvrťhodinu pred koncom Jozef Flóro.

Nadlice, posledné mužstvo tabuľky, odohrali pred týždňom napriek prehre 2:1 dobrý zápas v Dvorci, ale ak to chceli myslieť so záchranou vážne, mali za povinnosť doma s Miezgovcami, ktoré sa pohybujú v strede pelotónu, konečne zabodovať. Pred chudobnou diváckou návštevou a za chladného počasia však na zápas nastúpili od začiatku iba s 10 hráčmi. Bojovné srdce domácim hráčom nemožno uprieť, ale na zisk bodov to ani tentokrát nestačilo. Hostia, ktorí si pred týždňom doma poradili s Biskupicami 3:2, mali počas celého zápasu územnú prevahu a v prvom polčase si vypracovali aj niekoľko dobrých šancí na strelenie gólov. Hendikep domáceho mužstva však vôbec výraznejšie nevyužili a z ihriska odišli len s tesným náskokom 0:1. Zabezpečil ho v 13. minúte po peknej akcii a tvrdej strele k hornej tyči najlepší strelec hostí Herián. Miezgovce si víťazstvom upevnili svoje postavenie v strede tabuľky, domáci sa naopak musia čím skôr skonsolidovať a  pripraviť na šesťbodový zápas v Zlatníkoch. (Miloš Šagát, Miezgovce)

Kým vonku Kolačno počas jari body stráca, doma valcuje súpera za súperom. V tomto kole si to odniesli vo výbornej forme hrajúce Ostratice a to aj napriek tomu, že viedli od 5. minúty po góle kapitána Pavla Podobu. Ešte pred prestávkou vyrovnal Branislav Kráľ a v 56. minúte poslal domácich prvý raz do vedenia Vladimír Vlčko. Už o šesť minút neskôr bol náskok Kolačna dvojgólový, keď sa premiérovo presadila zimná posila tímu Rumun Tibor Sándor Bisztran. Konečnú podobu výsledku dal v závere svojim druhým zásahom Braňo Kráľ.

20. kolo

Až štyri zo šiestich zápasov skončili víťazstvom domácich tímov. Dvorec s námahou otočil duel s poslednými Nadlicami, keď napriek nevyužitej jedenástke využil početnú prevahu a dvomi zásahmi v závere stanovil skóre na 2:1.

Ďalší výprask utŕžili Podlužany, keď z Krásnej Vsi aj vďaka dvom gólom Lukáša Vlnku odchádzali s výsledkom 5:0.

Poriadny prídel doprialo svojmu súperovi aj Kolačno. Brezolupy vyfasovali na ihrisku Družstevníka osmičku, keď sa až traja hráči domácich - Branislav Kráľ, Vladimír Vlčko a aj striedajúci Vratko Pastierik presadili po dvakrát.

Po susedskom derby s Biskupicami boli spokojnejší domáci hráči Miezgoviec. Zápas dvoch tabuľkovo susediacich mužstiev za slnečného počasia pred peknou diváckou návštevou (150 divákov) začali lepšie zverenci Ľ. Chocinu, ktorí však školácke chyby v domácej obrane nepotrestali, pretože brankár Baláž včas vybehol. Domáci otriasli počiatočnú nervozitu a začali diktovať tempo zápasu. V 7. minúte mohli ísť do vedenia, ale strela Š. Vavru z pár krokov po zahranom nacvičenom rohu skončila len na hornej tyčke Igazovej bránky. V 10. minúte musel zaskočiť domáceho brankára stopér Šagát, ktorý vyhlavičkoval loptu smerujúcu do opustenej bránky. V 15. minúte vysunul za obranu Horník nabiehajúceho Madaja, ale brankár jeho krížnu prihrávku v päťke vychytal. Na opačnej strane v  17. minúte skončila tečovaná strela hostí na domácom brvne. V 20. minúte mohli ísť domáci do vedenia, ale Kušnierov samostatný nájazd po prihrávke Heriana zostal v dobrej pozícii nevyužitý. V 34. minúte sa však domáci vďaka samostatnému nájazdu a krížnej strele Heriana v pokutovom území ujali vedenia 1:0. V 38. minúte sa o zakončenie pokúsil aj hosťujúci Slovák, ale jeho strela z hranice šestnástky preletela tesne nad bránku. V 40. minúte zachytili hostia chybnú rozohrávku domáceho obrancu a tvrdá strela skončila na ruke domáceho hráča. Hosťujúci P. Baláž sa z bieleho bodu nemýlil a poslal hostí do polčasovej remízy.

Do druhého dejstva nastúpili lepšie domáci a v 51. minúte musel Igaz po strele Vavru vytiahnuť dobrý zákrok. V 52. minúte však Kušnier našiel prihrávkou za obranu nabiehajúceho R. Trgiňu, ktorý strelou popod vybiehajúceho brankára poslal domácich do vedenia. V 55. minúte vysunul s chuťou hrajúci R. Trgiňa za obranu následne Heriana, ktorého krížnu strelu z pár krokov zachytil na bránkovej čiare rukou hosťujúci obranca, za čo videl červenú kartu. R. Trgiňa z pokutového kopu poistil domáce víťazstvo na 3:1.  V 75. minúte zahrávali domáci Vedejom priamy kop a následne aj roh, ale k odrazenej lopte sa dostal hráč hostí, ktorý ju poslal za domácu obranu, kde si nabehol M. Sabo, využil zlé vybehnutie domáceho brankára, ako aj zlé pozičné postavenie obrancov a strelou pod brvno z 30 metrov upravil na konečných 3:2. Hostia aj v 10 hráčoch chceli v závere zápasu niečo s výsledkom urobiť, ale domáci ich už do vyloženej šance nepustili. V bojovnom a pre diváka zaujímavom zápase si zverenci M. Šagáta  po domácej remíze s Pravoticami a prehre zlepšujúcich sa Ostratíc vychutnali pocit prvého jarného domáceho víťazstva. (Miloš Šagát, Miezgovce)

Deľbou bodov sa skončilo meranie síl Pečenian s Pravoticami. Ako prví sa presadili domáci, keď sa v 26. minúte nemýlil Dávid Jakab, ostia však odpovedali gólmi Patrika Vargu a striedajúceho Mariana Gálisa a ujali sa vedenia. To im vydržalo až do 73. minúte, v ktorej remízu svojim druhým zásahom v stretnutí zariadil Jakab.

Jediným tímom, ktorý uspel na ihrisku súpera, boli v tomto kole rozbehnuté Ostratice. Na trávniku Žabokriek nad Nitrou viedli po prvom polčase a góloch Pavla Podobu a Miroslava Rybára 0:2, po hodine hry pridal ich tretí zásah Dávid Kňazo. V 80. minúte síce z pokutového kopu vykresal pre domácich iskierku nádeje Lukáš Pukanec, posledné slovo však mali opäť hráči Ostratíc, keď Rybár svojim druhým gólom stanovil konečný výsledok na 1:4.