VIDEO Šamorín v šlágri zdolal Veľký Meder, céčko Spartaka vyhralo v Prievidzi

PARTIZÁNSKE, 01.05.2016 |
Lákadlami sobotňajšieho programu 26. kola 3. ligy Západ boli duely v Šamoríne, kam pricestoval Veľký Meder a v Prievidzi, kde FC Baník HN vyzval céčko Spartaka Trnava-Šúrovce.

V súboji tímov, ktorým sa v odvetnej časti darí presne opačne v porovnaní s jeseňou, vyzvalo Komárno doma Galantu. Kým KFC po nevydarenej prvej polovici ročníka začalo v jarnej časti zbierať body a v tabuľke sa prebíja nahor, Slovan po zimnej prestávke strieda lepšie výsledky s horšími. A potvrdil sa to aj v Komárne, kde domáci zvíťazili gólom Mareka Szabóa z 35. minúty 1:0.

Púchovu sa v úlohe vysoko favorizovaného tímu proti poslednému Palárikovu napriek celozápasovej prevahe nedarilo prekonať defenzívu svojho súpera. Ako rozhodujúce sa tak ukázalo striedanie trénera domácich Jaroslava Vágnera, ktorý v 78. minúte poslal na trávnik Petra Rypáka a ten sa mu už o sedem minút odvďačil za dôveru jediným gólom stretnutia.

Súboj Baníka HN s céčkom Spartaka Trnava Šúrovcami prilákal na štadión v Prievidzi 600 divákov, no tí z úvodnej štvrťhodiny duelu veľkú radosť nemali. Hostia totiž mali raketový štart, keď Mária Lacka prekonal už v 5. minúte Miloš Juhász a o necelých desať minút neskôr aj Ivan Pikulík. Domáci sa však nevzdávali a už o štyri minúty ich do hry vrátil Dušan Bublák. Práve tento hráč bol aj na konci akcie v 62. minúte, po ktorej sa začínalo odznova. Rovnako ako v Púchove, aj v Prievidzi nakoniec o všetkom rozhodol striedajúci hráč. Krátko po vyrovnávajúcom zásahu Bubláka sa na trávnik dostal Peter Tran Anh a v záverečných sekundách duelu svojim zásahom zabezpečil predsa tri body pre hostí.

Šamorín urobil dôležitý krok k naplneniu svojich postupových ambícií, keď v súboji tímov zo špice tabuľky zdolal doma Veľký Meder. Domáci šli do vedenia už v 5. minúte. Po rohu lopta prepadla na zadnú tyč, kde číhal Pončák, ten pohotovo vystrelil, loptu však ešte stihol stečovať Csaba a z piatich metrov brankár hostí nemal šancu zakročiť. O pár minút neskôr reagovali zeleno-bieli Tamásom Bírom, ktorý si dokázal zbehnúť do stredu šestnástky, no pozorný Hajdúch vybehol a nekompromisne loptu vyboxoval. Celý prvý polčas bol v réžii ŠTK, do šancí sa postupne dostávali Kuba, Špánik či Levi, avšak tie gólom neskončili. Tesne pred prestávkou sa do čistej šance po prieniku Leonela dostal Mezovský, no z päťky poslal loptu len vysoko nad.

V druhej polovici zápasu ŠTK znova diktovalo tempo hry a už po siedmich minútach sa presadil Juraj Kuba, keď sa k nemu lopta dostala vo veľkom vápne a po jej prebraní a zaseknutí protihráča ju poslal k vzdialenejšej tyči. Šamorín mal prevahu, poctivo bránil a súpera nepúšťal do žiadnych príležitostí. Nasledoval podobný scénar ako v prvom polčase, do sľubných šancí sa dostali Csaba Horváth, Levi, Mezovský či Čemba, no ani jeden ich na ďalší gól nepremenil. Za zmienku stojí aj tvrdá strela z priameho kopu od Zoltána Ágha. V 67. minúte Jose Lucas vystriedal Kubu a dostal sa do viacerých výborných šancí. Najskôr však nevyužil samostnatný nájazd a v ďalšej preváhal správny moment na prihrávku. To však Šamorín v konečnom dôsledku vôbec nemuselo mrzieť, lebo v 88. minúte striedajúci Ozogány vysunul hlavou výborne hrajúceho Mezovského, ten sa ocitol zoči-voči brankárovi a poľahky popri ňom upravil na 3:0. Táto akcia uzavrela lokálne derby, v ktorom Šamorín potvrdil svoju kvalitu a ašpirácie na postup do druhej ligy.  (stksamorin.sk)

"Odviedli sme skvelú prácu, v zápase sme mali množstvo šancí na skórovanie a som rád, že sme ich tentokrát dokázali aj premeniť," hodnotil stretnutie pre klubovú stránku stksamorin.sk tréner ŠTK Mike Keeney. "Csaba dal gól z toho čo sme cvičili cez týždeň, takisto bolo skvelé vidieť hrať Kubu, ktorý dnes podal kvalitný výkon a dostával sa do veľa šancí a jednu dokázal premeniť. Na konci skóroval Mezovský, ktorý spečatil už tak dobrý výkon tímu. Potešilo ma aj to, ako sme bránili, súpera sme nepustili do žiadnej vyloženej šance. Do zápasu sme vstupovali s veľkým odhodlaním a nakoniec sme dosiahli zaslúžený výsledok."