Beluša prehrala v Domaniži, Šimonovany uťali víťaznú šnúru Bánoviec

PARTIZÁNSKE, 02.05.2016 |
V súboji tímov z horných priečok tabuľky sa v 24. kole 4. ligy Severozápad stretli Bánovce nad Bebravou so Šimonovanmi a Beluša cestovala na trávnik Domaniže. Zaujímavé meranie síl sľuboval aj duel tímov z opačného konca pelotónu, v ktorom v Partizánskom hostili Prečín.

Cestu partizánskeho Tempa za víťazstvom odštartoval dvomi gólmi v prvom polčase Sebastián Slivka. Prečínu sa podarilo síce po hodine hry znížiť zásluhou Patrika Hybbena, striedajúci Tomáš Obert však potvrdil dobrú streleckú formu z béčka Partizánskeho Brodzian a upokojil domácich tretím gólom v sieti hostí. Definitívu jasnému triumfu Tempa dal v 76. minúte Ernest Blaho.

Minulý týždeň vyhrala v Kanianke, tento doma nestačila na Novú Dubnicu. Blava 1928 opäť potvrdila, že v jarnej časti strieda lepšie výsledky s horšími. V súboji s tabuľkovým susedom, ktorého mohla v prípade víťazstva predstihnúť, otvoril skóre po polhodine hry hosťujúci Tomáš Suchý, ku ktorému sa v 71. minúte pridal spoluhráč Bohuš Žifčák. Domáca odpoveď prišla až v úplnom závere, zásah Tomáša Doku znamenal už len zmiernenie prehry v pomere 1:2.

Tri stovky divákov počas úvodných 75 minút súboja Bánoviec nad Bebravou so Šimonovanmi gól nevideli. Následne sa však presadil kapitán hostí Miroslav Oršula a svojim gólom akoby Slovan naštartoval. V 84. minúte Peter Jakubík totiž upravil na 0:2 a v závere striedajúci Patrik Baláška zavŕšil víťazstvo hostí rozdielom triedy. Domáci Spartak sa tak piatej výhry v rade nedočkal, hostia od prehry v Bolerázi vyhrali dva zápase po sebe s celkovým skóre 8:0.

Malženice si po neúspešnej dohrávke šlágra proti Beluši schuti zastrieľali proti Kanianke. Už do prestávky viedli po góloch Petra Ľubomíra Balážika a Petra Zvolenského z pokutového kopu2:0, po nej upravili Ľubomír Gogolák, Lukáš Buchanec a Balážik svojim druhým zásahom v dueli už na 5:0. Dva rýchle zásahy Martina Švolíka a Adama Hvolku v priebehu pár sekúnd zmiernili stav, no ako poslední sa znova tešili domáci, keď Daniel Rapavý v závere upravil na konečných 6:2.

V zbieraní bodov pokračuje Boleráz. Po cennom domácom víťazstve nad Šimonovanmi a remíze na trávniku Beluše, si tentoraz pripísal výhru v súboji s Holíčom. Petra Ravasa prekonal už v 13. minúte Peter Líška, krátko po prestávke zvýšil na 2:0 Martin Lalík. Zásah Tomáša Milotu zo 66. minúty síce záver duelu zdramatizoval, no Slavoj si už tri body zobrať nenechal.

Trenčianske Teplice po minulotýždňovej prestrelke vo Vrbovom privítali Častkovce, ktoré si pripísali v rovnakom kole cenný triumf nad Malženicami. Vo vzájomnom súboji sa na góly čakalo až do druhého polčasu, v ňom sa však domáci presadili hneď štyrikrát. Skóre duelu otvoril krátko po prestávke Lukáš Jambor, po hodine hry pridal druhý zásah MŠK Jaroslav Haško a v rozmedzí 73. a 75. minúty upravili svojimi zásahmi už na 4:0 Tomáš Verchola a Dárius Jančovič. Čestný úspech hostí mal na kopačke Martin Madro, z pokutového kopu sa ale nepresadil.

Začiatok zápasu Trenčianskych Stankoviec s Vrbovým bol obojstranne opatrný, o niečo aktívnejší boli domáci. S pribúdajúcimi minútami získali územnú prevahu a hralo sa väčšinou na polovici Vrbového. Prvú šancu mal v 17. minúte Sedláček, ale Valovič sa nenechal prekvapiť. V 19. minúte po rohovom kope pred voľným Takáčom stihol zasiahnúť obranca, v 20. po samostatnej akcii vyskúšal pozornosť brankára Ančic. V 22. minúte sa do príležitosti prekľučkoval Antošík, ale Valovič jeho strelu bravúrne vyrazil na roh. Vzápätí bol v šanci Takáč, ale neuspel. Po polhdine hry založil akciu Antošík, prihral Sedláčkovi, ten sa predral do šestnástky, ale jeho prihrávku nedokázal zúžitkovať Záhumenský. V 41. minúte sa dostalo do ojedinelej šance aj Vrbové, ale Zelenayova prudká strela tesne minula ľavú tyč Zemanovičovej brány. V závere prvého polčasu bol v šanci Záhumenský, ale Valovič mu šancu zneškodnil.

Aj v druhom dejstve sa hral podobný futbal ako v prvom. Tr. Stankovce sa snažili presadiť cez defenzívu súpera, ktorý zo zabezpečenej obrany využíval každú príležitosť na ohrozenie domácej brány. V 50. minúte bol v akcii Sedláček, ale jeho prihrávku na Ančica stihol obranca zblokovať na roh. V 54. minúte bol v sólovej príležitosti Záhumenský, jeho gólovú strelu však Valovič vystihol. V 62. minúte po zakončení Škvarku brankár loptu vyrazil a následná Ančicova dorážka išla mimo brány. O pár sekúnd sa do úniku dostal Polek, ale strela mu nevyšla. Hráči Tr. Stankoviec naďalej pokračovali v snahe streliť gól, chýbalo však presnejšie zakončenie. V 68. minúte bol v dobrej streleckej príležitosti Škvarka, ale obranca mu strelu zblokoval. V 70. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hráč Vrbového Kurinec. V 75. minúte bol v dobrej streleckej príležitosti Záhumenský, ale Valovič bol pozorný, no o dve minúty neskôr už kapituloval, keď ho presne umiestnenou strelou prekonal Antošík. V 84. sa skvelou kopacou technikou prezentoval Ančic, keď nádhernou strelou rozvlnil sieť za Valovičom po druhý raz. A to ešte nebolo všetko, v 86. minúte dal o sebe vedieť kanonier Polek, keď netradične hlavou v páde uzavrel skóre zápasu 3:0. Tr. Stankovce boli v zápase lepším mužstvom a po dlhých mesiacoch sa zaslúžene mohli radovať z domáceho víťazstva. (osktrencianskestankovce.sk)

Oblastné derby Domaniže s Belušou začali lepšie domáci. Na Valjentov center si nabehol Košút a hlavou mieril len tesne vedľa. V 21. minúte vystrašila belušských priaznivcov ďalekonosná strela, ktorá skončila na Ciesarovom brvne. Beluša držala loptu na svojich kopačkách, ale vpredu pôsobila bezzubo. Zápotokov a ani Novisedlákov pokus Kubiša neprekvapil. V závere prvého dejstva sa o vedúci gól pokúšal Hrnčík, ale jeho strela z ťažkého uhla v sieti neskončila.

Druhé dejstvo začali aktívnejšie hostia. Najskôr Novisedlák v dobrej pozícii mieril len do obrancu a Gorelkov pokus domáci brankár skrotil. Ako prví tak udreli domáci, katastrofálnu rozohrávku Beluše využil Sádecký a na dvakrát otvoril skóre zápasu. Domaniža mohla pridať ďalší gól, ale Košút Ciesara neprekonal. Po priamom kope v 73. minúte sa domáci tešili po druhý raz, keď loptu do brány dotlačil opäť Sádecký. Strapko mohol znížiť, ale Domanižu podržal Kubiš. Svitek z priameho kopu opečiatkoval brvno a tak Košút krásnou strelou do šibenice spečatil zaslúžené víťazstvo domácich. Muži Beluše odohrali v priebehu pár dní dva absolútne odlišné zápasy. Vtom stredajšom predviedli jeden z najlepších výkonov sezóny a zdolal Malženice na ich trávniku, v tomto sviatočnom predviedli jeden z najhorších. (Miňo Hrubo, fkbelusa.sk)