Želiezovce prekvapili Štúrovo, Kolárovo vyhralo jedenástkou v závere

PARTIZÁNSKE, 02.05.2016 |
Situácia na najvyšších priečkach tabuľky 4. ligy Juhovýchod sa nevyjasnila ani po 24. kole. Vedúca pätica Kolárovo, Šurany, Horné Obdokovce, Kalná nad Hronom aj Nitra B bodovali naplno. Prekvapenie víkendu sa zrodilo v Želiezovciach, kde si domáci MŠK pripísal len tretiu výhru v sezóne.

Na zoznam Želiezovcami porazených tímov sa zaradilo Štúrovo. Tím, ktorý mal pred týmto súbojom na konte o 22 bodov viac a v minulom kole doma zdolal silnú Kalnú nad Hronom, odchádzal domov porazený po góle Dominika Duchoňa z 26. minúty.

Práve Kalná nad Hronom opäť bodovala po odmlke naplno, keď si doma poradila s Tvrdošovcami. O všetko dôležitom sa rozhodlo v závere prvého polčasu, keď na gól Mareka Lackóa odpovedal Patrik Danis, no práve Lackó už o šesť minút neskôr stanovil konečné skóre na 2:1.

Tesný triumf si pripísalo aj Kolárovo, ktoré doma zdolalo Čeľadice. V úvode sa hral opatrný futbal, obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany. Gólové príležitosti potom vznikali pred hosťujúcou bránou. Za krátky čas domáci dvakrát trafili tyčku, najprv Á. Kuruc po strele z 25 metrov, potom Z. Cingel z priameho kopu z pravej strany. Na druhej strane ihriska zlikvidoval H. Rom nepríjemný volej súpera. Najväčšiu gólovú šancu v prvom polčase spálil po ideálnej prihrávke B. Bátoru Zs. Magyar.

Po obrátke hlavičkoval Z. Cingel tesne vedľa súperovej brány. Potom sa H. Rom blysol bravúrnym zákrokom po peknej útočnej akcii súpera. V závere zápasu sa diali veci. V 82. minúte dostal obranca hostí Filip Salvet po druhej žltej karte červenú, o minútu neskôr si striedajúci domáci T. Babicz zlomil kostičku v priehlavku a musel ihrisko už po štyroch minútach opustiť. V 88. minúte striedajúceho T. Pavlíka zastavil V. Drienovský v šestnástke nedovoleným spôsobom, za čo po druhej žltej videl rovnako červenú a nariadenú penaltu M. Kókai bezpečne premenil a rozhodol o výhre domáceho favorita. (FB FK Kolárovo / Gúta)

Tabuľkový sused Kolárova na čele ligového pelotónu Šurany rovnako rozhodol o svojom víťazstve nad Dvormi nad Žitavou až v závere. Domáci šli do vedenia už v 5. minúte zásluhou Igora Schronera, hostia však krátko pred prestávkou vyrovnali Miroslavom Gajdošom. Na ďalší zásah sa čakalo až do 77. minúty, v ktorej misky váh na domácu stranu naklonil Jozef Tvrdoň a po vylúčení hosťujúceho Matúča Klinga zúžitkoval početnú prevahu na potvrdenie víťazstva Denis Mojko.

Tri body si doma pripísali aj Levice. V dueli s béčkom Zlatých Moraviec videli diváci štyri góly a všetky padli už v prvom polčase. Po zásahu Jána Vargu a dvoch góloch Matúša Predajnianskeho viedli domáci už 3:0, Michal Kováč tesne pred prestávkou zaznamenal čestný úspech hostí.

Gólovo najbohatšie stretnutie ponúkli Veľké Lovce a Vlčany. Domáci viedli po dvoch góloch Kamila Pavlatovského a jednom dvojice Michal Kružlík a Ján Jurky v 55. minúte už 4:0, hostia však zásahmi Tomáša Szöcsa a Štefan Molnár v priebehu pár sekúnd znížili po hodine hry na 4:2. Napriek snahe však už ďalší nepridali a tak pokoj na domáce kopačky priniesol v 86. minúte druhý zásah Jurkyho.

Už piatu prehru v rade si pripísal ČFK Nitra. Bezgólový stav s favorizovanými Hornými Obdokovcami vydržal až hodinu hry, následne však priblížil OTJ k trom bodom Matúš Balážik a v závere ich potvrdil Martin Fekete.

Imeľ nepotvrdil bod z Tvrdošoviec, keď na domácom trávniku nestačil na juniorov Nitry. Hostí poslal do vedenia už v 5. minúte Denis Čery, domáci však mali v závere polčasu skvelú príležitosť vyrovnať, Tomáš Bacigál ale pokutový kop nepremenil. Toho sa hráči TJ dočkali až po hodine hry, keď sa do streleckej listiny zapísal Tomáš Oršolík. Nerozhodný stav vydržal do 80. minúty, Ondreja Gombára prekonal striedajúci Andrej Hnilica, domáca odpoveď ale prišla už po pár sekundách, úspešným zakončovateľom bol Rudolf Gál. Imeľu však nakoniec nezostal ani bod, tretí gól hostí zaznamenal ďalší z náhradníkov Matúš Bartošek.