VIDEO Hrušovany rozniesli v šlágri V. Lapáš, Solčany nadelili poltucet Radošine

PARTIZÁNSKE, 02.05.2016 |
Až dva výsledky 6:0 prinieslo 24. kolo 5. ligy Západ-Stred. O prvý sa v súboji s Veľkým Lapášom šokujúco postarali Hrušovany, o druhý Solčany v dueli s Radošinou. Z troch bodov sa po trojzápasovom čakaní opäť tešili aj Krušovce.

V Krušovciach, kde privítali Jacovce, sa hralo okresné derby v peknom počasí a domáci už chceli pretrhnúť neúspešnú sériu a konečne bodovať. Hneď v úvode zápasu si obe mužstva vypracovali po jednej šanci. Najskôr domáci Golis a ani Masaryk v 2. minúte nedokázali prestreliť obranu hostí a na druhej strane Kamanov pokus skončil na Pastrnákových nohách. V 17. minúte prišiel po ľavej strane už tradičný únik Šimoviča do gólovej šance, keď sa rútil sám na Glosa, no rozhodol sa ešte prihrať nabiehajúcemu Mi. Čuhákovi, ktorý asi z troch metrov netrafil loptu. Podobná situácia sa zopakovala aj po polhodine hry, na jej konci bol Petrus. Do tretice neuspel ani aktívny Šimovič, keď jeho prízemnú strelu k vzdialenejšej tyči Glos vyrazil. O osem minút neskôr domáci hráči za nepremenené šance tvrdo pykali, hostia založili útokpo ľavej strane, lopta prešla ku Kamanovi, ten z bránkovej čiary prihral osamotenému Okšovi a ten nekompromisne trestal. Vyrovnať mohol tesne pred odchodom do kabín Štetka, no aj ten potvrdil nemohúcnosť domácich strelcov a z päťky prestrelil.

Na začiatku druhého polčasu pohrozil dvakrát Kaman, ale jeho hlavička skončila vedľa a druhý pokus v poslednej chvíli zažehnal Trudman. Následne tréner Mrúz urobil zmeny v zostave, čo sa ukázalo na konci ako správny ťah. Po hodine hry poslal Trudman padajúci center na Masaryka, ten si spracoval loptu na prsia a jeho strela skončila konečne v sieti. V tej chvíli domáci dokázali zabojovať o každú loptu, viac si začali veriť a dočkali sa za to zaslúženej odmeny, keď v 78. minúte po rohovom kope najskôr netrafil dobre loptu Masaryk, no Šimovič už pomedzi nohy brankára Glosa poslal domácich do vedenia. V 80. minúte mohol zvýšiť po rohu Marunu Sporina, ale jeho hlavička len pohladila brvno. Hostia v Krušovciach herne určite nesklamali a bod by si zaslúžili, ale domáci asi v druhom polčase túžili viac ako len po bode.

Šláger jesene medzi mužstvami, ktoré suverénne kraľujú lige, Hrušovanmi a Veľkým Lapášom, priniesol šokujúci výsledok. Kto očakával dramatický súboj až do konca musel byť prekvapený už po štvrťhodine hry, domáci totiž zásluhou gólov Ľubomíra Buláka a Petra Slíža viedli 2:0. Pohodlné vedenie Hrušovian ešte pred prestávkou zvýšil Pavol Zlatňanský. Aj po nej strieľali ostrými len domáci futbalisti. V 58. minúte upravil na 4:0 Peter Kurbel, v 83. pridal svoj ďalší zásah Slíž a debakel hostí podčiarkol štyri minúty pred koncom Marián Grznár. Veľký Lapáš tak padol z vedúcej priečky tabuľky po zahanbujúcom výsledku 6:0! Hostia pritom v celom doterajšom priebehu súťaže pred týmto duelom inkasovali len 15 gólov.

Súboj o prvé miesto 5.liga stred, OFK Hrušovany 6:0 OFK 1948 Veľký Lapáš⚽️

Posted by OFK Hrušovany on 30. apríl 2016

V Alekšinciach, kde privítali Tešedíkovo, sa body delili. Domáci tréner zápas pre facebookovú stránku MFK Dynamax zhodnotil nasledovne: "Na perfektne pripravenom ihrisku sme počas zápasu boli lepším družstvom, s lepším držaním lopty a viacerými šancami, ktoré sme však nedotiahli do viacerých gólov, alebo súpera podržal ich brankár. Do vedenia sme išli na konci prvého polčasu po dobre kopnutej štandardke Lukáša Trnku a peknom nabehnutí Maťa Hrebíka, ktorý usmernil loptu do siete. Do druhého polčasu sme išli s cieľom zápas rozhodnúť a po peknej akcii Matej Blaži vedľa brankára zvýšil vedenie na 2:0. Súper mal potom jedinú veľkú šancu, ktorú sa snažil v poslednej chvíli zachrániť Adam Čiffáry, ale na nešťastie sa pri tom zranil. Súper nám dal následne dva góly z rohových kopov, prvý Juraj Michalík v 54. a druhý Adrián Mészáros v 88. minúte. Ak chceme byť úspešní v budúcnosti, musíme štandardné situácie brániť omnoho zodpovednejšie! Opäť sme mali veľa gólových príležitostí a prečíslení súpera, ale naša realizácia nie je ideálna. Stratili sme dva body, urobíme všetko preto, aby sme to napravili v najbližšom zápase".

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v súboji medzi Zbehmi a Tovarníkmi. Góly padali v úvode a závere zápasu. Na jedenástkový zásah Petra Lehotského z 5. minúty odpovedali hostia už o päť minút Tomášom Kopúnom. Následne sieť rozvlnil až deväť minút pred koncom Adrián Candrák, ktorý poslal Tovarníky po prvý raz do vedenia, no z troch bodov sa hostia nakoniec netešili, keď v 84. minúte zariadil remízu po tečovanom priamom kope Lukáš Mikula.

Gól Lukáša Mikulu, Zbehy

Tretiu remízu v tomto kole videli diváci vo Veľkom Záluží. Domácich síce poslal do vedenia v 26. minúte ich kapitán Ľuboš Gála, vyrovnanie a bod pre Močenok však o štyri minúty zariadil Adam Viglacký.

Výprask od Veľkého Lapáša akoby Preseľanom pomohol a po cennej remíze s Hrušovanmi v minulom kole si tentoraz pripísali všetky body. Na ihrisku Veľkých Bedzian o tom rozhodla už 15. minúta, v ktorej jediný gól stretnutia zaznamenal Lukáš Piterka.

24.kolo - V.liga - stred ZsFz

24.kolo: TJ Slovan V.Bedzany - TJ Slovan Preseľany 0:1 (0:1)

Posted by TJ Slovan Veľké Bedzany on 2. máj 2016

S rovnakým výpraskom ako Veľký Lapáš z Hrušovian ochádzali aj hráči Radošiny zo Solčian. Domáci nadviazali na štyri góly v Hornej Kráľovej a do siete ŠK poslali ešte o dve lopty viac. O poltucet zásahov sa postarala šestica hráčov, keď sa postupne presadili Filip Urminský, Dárius Soboňa a Marek Pavlovič v prvom a Michal Fridrich, Róbert Mihálik a Daniel Krošlák v druhom polčase.