Chocholná ukončila víťaznú sériu Streženíc, Cigeľ prehral vo V. Uherciach

PARTIZÁNSKE, 10.05.2016 |
V 25. kole 5. ligy Západ-Sever nebodoval naplno ani jeden z dvojice vedúcich tímov tabuľky. Kým líder tabuľky Myjava B remizoval v Brvništi, druhý Cigeľ prehral na trávniku Veľkých Uheriec.

V úvodnom zápase víkendu utŕžila Stará Turá doma štvorgólový výprask od Uhrovca. Tatran poslal do vedenia po necelej polhodine hry Miroslav Pavlovič. Hostia pochovali šance domáceho tímu na body rýchlymi gólmi Jána Zajaca a Michala Stana po hodine hry, Lukáša Vrzalu prinútil po štvrtý raz vytiahnuť loptu zo siete v 74. minúte Ján Bežo.

Na dvoch štadiónoch sa diváci gólu nedočkali. Nečakanú stratu si pripísal v Brvništi vedúci tím tabuľky béčko Myjavy, ktorý sa musel uspokojiť len s bodom.

Rovnaký výsledok sa zrodil v Trenčianskej Turnej, kde privítali Ladce. Už v 9. minúte sa rysovala šanca domácich, ale útočník D. Hrušovský v rýchlostnom súboji s dvjicou obrancov neuspel. V 12. minúte Červeňan strieľal zo 16 metrov iba do brankára. Po štvrťhodine hry sa pripomenuli aj hostia, hlavička z 5 metrov smerovala ale len do rúk Chochlíka. V 37. minúte Matúš Kováč našiel kolmicou Hrubého, ktorý ale preváhal možnosť zakončiť. V 57. minúte Jambor akrobatickou nahrávkou našiel P. Chorváta, ktorý však hlavičkoval iba tesne vedľa tyčky. V 67. minúte Michal Kováč pekným obranným zákrokom zabránil hosťom zakončiť po peknej akcii. V 69. minúte po rohovom kope domácich po zmätku hostí preváhal šancu na gól z voleja P. Hasenovič. V 73. minúte sa po nedorozumení domácej obrany hosťujúci hráč rútil sám na Chochlíka, ten ale opäť vytiahol bravúrny zákrok a gólu zabránil. V 83. minúte v poslednej chvíli opäť výborne zakročil skvele chytajúci Chochlík. Domáci sa na konci zápasu snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, ale na zaslúženej deľbe bodov sa nič nemenilo. (tjslovan.trencianskaturna.sk)

Nerozhodný výsledok prinieslo aj meranie síl Bošian so Zemianskymi Kostoľanmi. Oba góly padli z pokutových kopov, keď najskôr hosťujúceho Mareka Zvala prekonal Peter Kapusta, v 18. minúte však rovnako z bieleho bodu uspel aj Tomáš Maslonka. Hostia v závere prišli kvôli surovej hre o Radovan Zvala, krátku početnú výhodu však domáci na rozhodujúci druhý zásah zúžitkovať nedokázali.

Svedkami pokutového kopu boli aj diváci v Podolí, vďaka ktorému sa OŠK ujal vedenia už v 7. minúte z kopačky Tomáša Omastu. Ešte pred prestávkou zvýšil náskok domácich Viliam Toráč a na rozdiel triedy upravil v 52. minúte Stanislav Hlaváč. Až po hodine hry sa podarilo presadiť aj hosťom z Malej Čausy, po štandardke sa nemýlil Jozef Baran. Posledné slovo ale opäť patrilo domácim, ktorí si po zásahu striedajúceho Martina Barteka pripísali triumf 4:1.

Svoju negatívnu sériu ukončili v šlágri víkendu proti Cigľu Veľké Uherce. Domáci, ktorí predchádzajúce tri zápasy prehrali s celkovým skóre 0:11, si napravili chuť víťazstvom triedy, o ktoré sa gólmi postarali Miroslav Cíger, Daniel Mego a Rudolf Kováč. Hostia tak premárnili šancu na zníženie náskoku béčka Myjavy a po prehre sa ich náskok pre Uherčancami znížil na päť bodov.

Malá Hradná si po minulotýždňovej domácej prehre so Streženicami pripísali ďalšiu porážku, keď pred vlastnými fanúšikmi tentoraz nestačili na Horovce. Hostia po zásahu Michala Kebisa a dvoch góloch Kristiána Škrapka viedli v úvode druhého dejstva už 0:3, na čo domáci dokázali odpovedať len raz Andrejom Markom.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas Streženíc s Chocholnou-Velčice. Skvelú príležitosť domácich na otvorenie skóre premárnil v 40. minúte Erik Medňanský, ktorý nevyužil pokutový kop, čo hostia po prestávke potrestali gólmi Lukáša Sabadku a Norberta Cingela. Nádeje domácich na šiesty triumf v rade oživili deväť minút pred koncom striedajúci Denis Štrbák, no Ján Tuhársky už po pár sekundách definitívne potvrdil tri body pre hostí.