Hlohovec uspel v Šaštíne, Oreské po hetrikoch Starycha a Pavlačku rozbilo Gbely

TRNAVA, 11.05.2016 |
Štyri mužstvá na čele tabuľky 5. ligy Západ-Západ delia po 21. kole len štyri body a tak súťaž sľubuje naozaj dramatický záver ročníka.

Štvrtý Zvončín pred vlastnými fanúšikmi vyhrával už v 17. minúte zápasu s Moravským Svätým Jánom po góloch P. Dolinaja a T. Jankoviča 2:0 a keď o dvadsať minút neskôr videl červenú kartu Dominik Chvátal, bolo prakticky rozhodnuté. Domáci si už dokráčali za víťazstvom, ktoré ešte zveľadili v závere po vlastnom góle A. Šimonoviča. Trojbodový zisk ich posunul na tretiu priečku tabuľky, ktorú si po zaváhaní Spartaka Šaštín-Stráže aj udržali.

Spartak nastupoval do šlágra s Hlohovcom opäť v oklieštenej zostave s viacerými zmenami v zostave. Od úvodných minút sa hral medzišestnástkový futbal bez šancí, no s prevahou hostí. V prvom polčase stojí za zmienku len strela Cabadaja, ktorá skončila na brvne. V druhom dejstve bolo šancí opäť málo a tak sa prakticky po prvej taktickej chybe otvorila obrana Spartaka a Hlohovec po výhode domácich vyrazil do brejku troch na dvoch a Ivanič z päťky poľahky doklepol loptu do brány. Spartak sa snažil vyrovnať, no z dobrej pozície pálil Hrubša nad a Vachovu strelu z priameho vytlačil obranca na roh. Víťazstvo Hlohovca mohol poistiť Suchánek, no jeho nájazd domáci gólman kryl. Rozuzlenie prišlo v závere, kedy sa po brejku peknou hlavičkou presadil bývaly český ligista Tomáš Došek a prakticky ukončil zápas. Spartak bojoval, no na dobre organizovaného súpera to nestačilo. (Marián Konečný, FB FK Spartak Stráže)

Líder tabuľky Oreské vrátil Hlohovec na druhú priečku po jasnom víťazstve nad Gbelmi. Po hetriku dvojice S. Starych a L. Pavlačka, ku ktorej sa jedným gólom pridal M. Černek, odchádzali hostia domov s prehrou 7:0.

Sedemkrát musel loptu zo svojej siete ťahať aj brankár Mokrého Hája Tomáš Juračka. Domáce Krakovany rozbehli svoj gólostroj v 23.minúte, keď sa presadil A. Bukovčák. Ten zaznamenal v ďalšom priebehu ešte jeden zásah a do streleckej listiny sa hetrikom zapísal aj T. Hazda a gólom V. Kališ a P. Sedlák. Až za stavu 7:0 skórovali aj hostia, M. Vávra a M. Valúch upravili konečné skóre na 7:2.

Horné Orešany síce vo Veľkých Kostoľanoch viedli po zásahu Dušana Blaža, body však nakoniec nezískali. Domáci obrat naštartoval dvomi gólmi v závere prvého a úvode druhého polčasu kapitán J. Janíček. V 66. minúte bolo už 3:1, keď T. Ostrihoňa prekonal M. Velčic. Následne sa presadili aj Š. Kollár a A. Mačica, vďaka čomu si domáci pripísali jasné víťazstvo v pomere 5:1.

Križovany nad Dudváhom dokázali v Drahovciach udržať tesné vedenie po zásahu Ľ. Táčovského z 38. minúty aj napriek tomu, že záverečnú polhodiny hrali oslabené o vylúčeného M. Baláža a pripísali si tak svoju ôsmu výhru v sezóne.

Len svoj deviaty bod v ročníku zaknihoval Slovan Šaštín-Stráže. V domácom zápase s favorizovanými Trebaticami viedol od 10. minúty po góle M. Šedivého, hostia však v druhom polčase rýchlymi gólmi striedajúceho Š. Stredáka a D. Chebeňa z pokutového kopu otočili skóre. Slovanisti sa ale nakoniec predsa dočkali odmeny za svoj bojovný výkon, keď štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času zariadil deľbu bodov D. Schlosser.
"

• 02.07.2019

• 06.06.2019

• 05.06.2019
    ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)