Dežerice nezastavili ani Skačany, N. Sučany uspeli v Sebedraží

PARTIZÁNSKE, 11.05.2016 |
Ťahákom 25. kola Majstrovstiev oblasti Prievidza bol súboj v Skačanoch, kde privítali lídra z Dežeríc. Zaujímavý duel sľubovalo aj meranie síl Sebedražia s Nitrianskymi Sučanmi, či zápas tímov z dolných priečok tabuľky Opatoviec nad Nitrou s Chynoranmi.

Nitrianske Pravno si po minulotýždňovom výprasku v Chynoranoch čiastočne udobrilo svojich priaznivcov, keď v zápase s tímom z chvosta tabuľky Dolnými Našticami získalo všetky body. Domáci triumf sa však nerodil ľahko. Hráči MTJ sa síce tešili už po pár desiatkach sekúnd hry, keď S. Lahkého prekonal M. Galus, hostia však dokázali gólmi L. Dzurika a M. Galbavého vývoj duelu otočiť. Po hodine hry sa začínalo odznova, presadil sa L. Baláž a po ňom dokonal obrat dvomi zásahmi, čím zavŕšil svoj hetrik, M. Galus.

Duel v Rudnianskej Lehote, kde privítali béčko Baníka HN, ponúkol súboj tabuľkových susedov, ktorí pred vzájomným meraním síl získali zhodne 35 bodov. Do vedenia šli ako prví hostia, keď v 25. minúte D. Cebáka prekonal S. Valach. Tento stav vydržal až do záveru. V ňom bol najprv za držanie hráča po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci P. Bublák a následne zariadil z pokutovú kopu deľbu bodov kapitán A. Šimo.

Remízu priniesol aj zápas Nitrianskeho Rudna s Lehotou pod Vtáčnikom. Hostia síce dvakrát viedli, na 0:1 dával v 23. minúte M. Mendel, na 1:2 v úvode druhého dejstva M. Benčat, v oboch prípadoch však domáci odpovedali vďaka zásahom svojho kanoniera B. Bártu.

Sebedražie doma privítalo v tabuľke druhé Nitrianske Sučany a v prvom i druhom polčase malo viacero dobrých príležitostí ujať sa vedenia. Baníkom sa to však nepodarilo a tak v závere udreli hostia, keď Peter Kaňa v 84. minúte zaznamenal jediný zásah stretnutia.

Dolné Vestenice natiahli svoju negatívnu sériu bez bodov už na tri stretnutia. Na ihrisku Kamenca pod Vtáčnikom, ktorý v minulom kole utŕžil poltucet vo Veľkých Bieliciach, prehrali 3:2. Vegum sa síce ujal vedenia zásluhou gólu J. Kolenčíka, dva góly M. Remiša a jeden J. Stančiaka však znamenali obrat na 3:1. Gól. J Maruniaka tak už priniesol len zmiernenie prehry hostí.

Veľmi dôležité body do boja o záchranu zaznamenal Veľký Klíž. V domácom zápase s Veľkými Bielicami vyhrával po góle J. Kučeru z pokutového kopu od 17. minúty, štvrťhodinu pred koncom ale vyrovnal J. Putiška. Hrdinom OŠK sa tak nakoniec stal J. Chrenko, ktorý v 82. minúte potvrdil prekonal M. Radosu v bráne hostí.

Líder tabuľky Dežerice cestoval na trávnik nepríjemných Skačian, no už v 22. minúte šiel do vedenia po zásahu J. Valacha. V úvode druhého dejstva vrátil domácich do hry M. Štrpka, ale A. Masarovič znova priblížil OFK k trom bodom. Tie nakoniec aj získal, keď šance Skačian na aspoň remízu zmaril vylúčením za držanie súpera vo vyloženej šanci Peter Ďuriš.

V dôležitom zápase mužstiev z dna tabuľky lepšie vstúpili do zápasu domáci hráči Opatoviec nad Nitrou hrajúci po dlhšej dobe takmer v kompletnej zostave a od prvej minúty ovládali dianie na ihrisku. No bol to ich súper z Chynorian povzbudený vysokým víťazstvom z minulého kola, ktorý mal prvú šancu na skórovanie v 4. minúte po priamom kope Vaňa, no jeho prudkú strelu do pravého horného rohu Gendiar vytlačil na roh. V 19. minúte sa domáci Krčík po prihrávke Lalíka rútil sám na bránu, ale Jamrich jeho zakončenie zneškodnil. V 24. minúte Benko z priameho kopu namieril pod brvno, ale Jamrich strelu vytlačil na roh. V 36. minúte dlhá lopta od Teslíka padla v pokutovom území pred Romana Huliniho a ten poľahky do prázdnej brány poslal domácich do vedenia. V 38. minúte ušiel domácej obrane Poništiak, ale jeho krížna strela tesne minula Gendiarovu ľavú žrď. O minútu domáci rýchlo rozohrali Teslíkom, po pravej strane ušiel Krčík, ale jeho centrovaná lopta prešla popred bránou hostí a celým pokutovým územím bez zakončenia prekvapených domácich hráčov. V poslednej minúte prvého polčasu ešte Teslík z priameho kopu vyskúšal pozornosť brankára hostí, ale ten bol namieste a tak sa prvý polčas skončil tesným vedením domácich.

Na začiatku druhého dejstva bol Juraj Borko sám pred brankárom nedôrazný v zakončení a tak udrelo na druhej strane. Po slabej malej domáceho kapitána Petrejeho a neuveriteľnom kikse brankára Gendiara sa poľahky k lopte dostal Poništiak a do prázdnej brány vyrovnal. Hostia sa dlho netešili, lebo už o minútu v po ďalšom úniku Krčíka a prihrávke do pokutového územia Roman Hulíni umiestnenou strelou k žrdi dostal domácich opäť do vedenia. Opatovčania mali zápas plne pod kontrolou a v 78. minúte po úniku najlepšieho hráča domácich Krčíka našla jeho prihrávka v pokutovom území Benku, ktorý priťukol Minichovi a ten našiel pred prázdnou bránou Klinca, ktorý na dvakrát dotlačil loptu do prázdnej brány a zavŕšil skóre na konečných 3:1. Do konca zápasu sa síce hostia snažili skorigovať výsledok, ale ten si už domáci postrážili a mohli ho aj zvýšiť, keď v 90. minúte Teslík prešprintoval s loptou z vlastného pokutového územia celé ihrisko a ukázal Chynorancom chrbát, ale okrem vybiehajúceho Jamricha prehodil aj bránu hostí. Zápas výborne zvládla aj rozhodcovská trojica Hancko, Gebrlín a Hudák. (Róbert Šimurka, Opatovce nad Nitrou)