VIDEO Komárno roznieslo V. Meder, Púchov ukončil dvanásťzápasovú neporaziteľnosť céčka Spartaka

PARTIZÁNSKE, 12.05.2016 |
Tretia najvyššia súťaž na západe pokračovala v stredu zápasmi 28. kola. Domáce tímy neprehrali ani v jednom z nich a s výnimkou troch remíz bodovali naplno. Prekvapujúci výsledok sa zrodil v Komárne, kde domáci KFC doslova rozobral Veľký Meder.

Vráble doma potvrdili vysoké víťazstvo z trávnika béčka Dunajskej Stredy a poradili si s nepríjemnými Veľkými Ludincami. Podarilo sa im to aj napriek tomu, že po vylúčení hosťujúceho Š. Petráša za zmarenie gólovej šance nepremenil S. Nurković pokutový kop. V 65. minúte sa D. Benkóa podarilo prekonať N. Gavrilovićovi a práve jeho zásah rozhodol o troch bodoch pre Spartak.

Nové Zámky síce v súboji s Galantou dvakrát prehrávali, napriek tomu nakoniec natiahli svoju sériu neporaziteľnosti už na sedem zápasov. Na zásah M. Jakubjaka odpovedal D. Tokar, na gól M. Blaha M. Fehervári. Rozhodnutie tak priniesla 76. minúta, v ktorej galantského brankára B. Masára prekonal spoluhráč P. Eliáš.

Nerozhodné výsledky priniesli zápasy Nededu s Dubnicou nad Váhom, Lednických Rovní s Palárikovom a Nemšovej s Topoľčanmi. V prvých dvoch sa rozhodlo už v prvom polčase. Dubnica viedla po góle M. Reháka z 13. minúty, no Neded odpovedal už po pár sekundách R. Štefanekom a práve týmto zásahom stanovil aj konečný rezultát.

Lednické Rovne viedli nad Palárikovom v 34. minúte už 2:0, keď M. Španira prekonali P. Lipták z jedenástky a T. Púček, všetky body však nakoniec doma nezostali, keď ešte pred prestávkou vyrovnali P. Zvoncsár a D. Hausleitner.

V Nemšovej padali góly až v závere. V 81. minúte priblížil FKS k trom bodom E. Prekop, no striedajúci M. Slovák už o dve minúty zariadil  pre Topoľčany bod.

Veľký Meder nedosahuje na ihriskách súperov také výsledky ako doma, pred stretnutím v Komárne čakal na výhru vonku až sedem zápasov, no že bude odchádzať z ihriska na jar v dobrej forme hrajúceho KFC so sedemgólovom prídelom, zrejme nečakal nik. Najmä keď sa hostia ujali vedenia už v 4. minúte po góle C. Králika. Následne však domáci rozbehli gólový uragán, po ktorom už po prvom polčase bolo skóre duelu 4:1 a na konci dokonca 7:1. Hetrikom sa predviedol M. Szabó, dva góly zaznamenal T. Faragó a po jednom pridali aj D. Bilyk a I. Obert.

Šancu na posun do čela tabuľky mali na ihrisku Púchova hráči céčka Spartaka Trnava Šúroviec no túto príležitosť nevyužili. Púchov potvrdil, že na svojom trávniku body ľahko nepúšťa a svojmu súperovi uštedril prvú prehru po dvanástich zápasoch.

"Po peknej 12-zápasovej sérii prišla prehra v Púchove, kde sa nám dlhodobo nedarí. Herná prevaha bola síce na našej strane, ale šance sme nevyužili. Naopak domácim sme darovali tri góly sami. Pri prvom loptu podcenil Dzíbela a domáci sa po samostatnom nájazde ujali gólom M. Gajdošíka vedenia. Druhý polčas sme Púchov zatvorili na jeho polovici, no prvá strela domácich, ktorej autorom bol J. Pilát, prešla Orichelovi ľahko pomedzi ruky a bolo 2:0. Do hry sme sa vrátili gólom Mišuru. Potom zahodili šance Ravas, Kovársky, Pikulík. Pri hre vabank v posledných minútach chyboval vzadu Ravas, Svorada sa neulakomil a prihral spoluhráčovi do prázdnej bránky a M. Pastorek upravil na konečných 3:1. Nemáme sa na čo vyhovárať, nebol to z našej strane optimálny výkon. Chýbalo nám nasadenie i zodpovednosť zobrať to na seba. Takéto hrúbky vzadu nesmieme robiť. Hlavu nevešiame, ideme ďalej! V nedeľu nás v zápase o všetko čaká doma líder zo Šamorína," povedal pre spartak.sk tréner hostí Miroslav Hájiček.

Domáci Baník HN nastúpili proti kvalitnému súperovi zo Žitného ostrova béčku Dunajskej Stredy s jasným cieľom  zvíťaziť a odčiniť nepresvedčivé výsledky a výkony z predchádzajúcich štyroch kôl. V stretnutí, ktoré sa hralo v strede týždňa, navyše v čase hokejového stretnutia Slovensko - Bielorusko, sledovala v Prievidzi jedna z najnižších návštev za posledné roky. V 3. minúte zahrával domáci Zelenický priamy kop, brankár Olejník jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 8. minúte po peknej kombinačnej akcii Belanca s Turančíkom center Tiep Pham Thanha len tesne minul v sľubnej pozícii Drozda. Hosťujúci futbalisti po prvýkrát pohrozili v 22. minúte, keď sa v pokutovom území pekne uvoľnil Fedor, prihral Kollárovi, no ten osamotený zblízka poslal loptu len nad bránu. V 23. minúte rozohral Zelenický priamy kop na Viktoryho, jeho strelecký pokus obrana hosťí zrazila na rohový kop. V 26. minúte po prihrávke Belanca strieľal Turančík z 22 metrov tesne vedľa ľavej žrde. V 40. minúte po kombinácii Viktoryho s Drozdom Bublákov strelecký pokus z 25 metrov kryl brankár Olejník. Neúspechom sa skončil aj pokus Viktoryho zvnútra pokutového územia, ktorý obrana hostí odvrátila do bezpečia.

Úvod do druhého polčasu mali domáci raketový, keď v 46. minúte po centrovanej lopte Bubláka najvyššie vyskočil A. Turančík a presnou hlavičkou otvoril skóre stretnutia. V 52. minúte po peknej individuálnej akcii Tiep Pham Thama hlavičkoval Viktory len do ľavej žrde. V 54. minúte po prihrávke Tiep Pham Thana Zelenického zakončeni vykopával z prázdnej brány hosťujúci Trajcsík. V 58. minúte vyslal Viktory nádhernú kolmicu na rýchleho Turančíka, ktorý postupoval sám na brankára Olejníka, ten však jeho pokus vyrazil na roh. Po hodine hry sa po centrovanej lopte Hubočana a závare v pokutovom území hostí Halmeš ku koncovke nedostal a odrazenú loptu spoza pokutového územia poslal Turančík nad bránu. V týchto fázach stretnutia presviedčajú domáci sami seba, trénera mužstva Petra Černáka, ako aj svojich fanúšikov, že futbal hrať nezabudli a vedia sa ním aj baviť. V 62. minúte po prvýkrát v druhom polčase pohrozili aj hostia. Rýchly prienik Meszáros zakončil peknou prihrávkou na  striedajúceho Sandala, ten posunul loptu Fedorovi, no jeho strela spoza pokutového územia letela nad bránu. V 64. minúte po kombinácii Bubláka so Zelenickým trafil Viktory zblízka len do brvna. V 71. minúte po Bublákovom rohovom kope hlavičkoval Viktory vedľa brány hostí. V 77. minúte rozohral Bublák priamy kop a jeho lišiacky prízemný strelecký pokus k ľavej žrdi bravúrne vyrazil Olejník. V 79. minúte sa po ďalšom centri Bubláka dostal k hlavičke Viktory a pridal druhý domáci gól. V 81. minúte sa hostia dostali do prečíslenia, no v momente, keď sa mohli dostať do gólovej príležitosti, skončila ich akcia na nepresnej prihrávke. V závere mohol tretí gól do siete hostí pridať Tiep Pham Thanh, ktorý sa po po prihrávke Belanca presadil peknou individuálnou akciou, avšak jeho strelecký pokus kryl Olejník. Baníci tak ukončili svoje vyše mesiac trvajúce čakanie na domáce víťazstvo.