VIDEO Derby pred 430 divákmi pre Solčany, Krušovce s debaklom od V. Lapáša

PARTIZÁNSKE, 19.05.2016 |
V 26. kole 5. ligy Západ-Stred sa darilo najmä domácim zápasom, ktoré zvíťazili v šiestich z ôsmich stretnutí. Vonku uspelo len vedúce duo, Hrušovany tesne zdolali Veľké Bedzany, Veľký Lapáš nadelil Krušovciam sedmičku.

V Krušovciach sa stretli mužstvá z opačných pólov tabuľky a od úvodu bolo jasne vidieť, že Veľký Lapáš bude pánom na ihrisku. Hosťujúci Vraťo Gajdoš ako správny kapitán zavelil k streleckému koncertu Lapášanov a v 7. minúte nechytateľnou strelou k pravej tyči Pastrnákovej bránky otvoril skóre zápasu. V 20. minúte najskôr Chudík po Gajdošovej prihrávke napálil len do J. Čuháka, no nasledujúca Krkoškova prihrávka na Tótha bola milimetrová a ten už nemohol nedať. V 25. minúte si Mi. Čuhák spracoval prihrávku, obišiel obrancu hostí, ale z hranice bránkovej čiary napálil len do bočnej siete. Následne dva Masarykove pokusy gólman hostí vychytal a to bolo všetko, čo domáci divákom v prvom polčase ponúkli. Naopak hostia si okrem dvoch gólov vypracovali množstvo šancí, za spomenutie stojí Gajdošova strela v 32. minúte tesne nad, Tirpákov pokus v 43. minúte a Homolove zakončenie o minútu neskôr, ktoré tesne míňali tyč domacej bránky.

No a v tom druhom domáci hráči celkom rezignovali a hostia zaznamenali päť gólov. Hetrikom sa blysol J. Krkoško, presadil sa v 62., 69. a 89. minúte, gól pridal aj Kupec v 79. minúte opäť po milimetrovej prihrávke od Krkošku, no a pridal sa k nim aj P. Pajer. Hostia si s domácou obranou robili, čo sa im zachcelo a tak výsledok stretnutia hovorí za všetko. Hostia ukázali svoju kvalitu, domáci s piatimi dorastencami v zostave musia hodiť prehru za hlavu a pripraviť sa na ďalšie zápasy, aj keď ten nasledujúci bude nemenej ťažký, ako bol tento. (Miloš Matušík, Krušovce)

TJ Slovan: Pastrnák – Trudman (76. A. Karl), Miro Čuhák (70. M. Gális), Masaryk, J. Čuhák, Golis, Štetka, Maruna, Procházka, Šimovič, M. Sporina (46. Smatana).

OFK: Krátky – Kupec, Chudík, Tirpák, Pajer, Gajdoš, Poláček (70. H. Benko), Tóth (46. Balla), Krkoška, Homola (62. Pfeifer), Čekey.

Alekšince si po minulotýždňovom výprasku v Tovarníkoch trochu napravili chuť, keď si doma po dvoch jedenástkach poradili s Močenkom 2:0. Ich úspešnými realizátormi boli L. Trnka v 2. a M. Hrebík v 30. minúte. V zápase však prišli o útočníka Tibora Glenda, ktorý s podozrením na otras mozgu skončil na pozorovaní v nemocnici.

"Po minulom víkende sme si v domácom zápase chceli napraviť chuť, čo sa nám podarilo len výsledkovo. Vyhrali sme síce po dvoch penaltových situáciach, ktoré boli stopercentné a obidve na Lukáša Trnku. Súper si za celý zápas nevypracoval žiadnu šancu. Chlapci si vytvorili ďalšie tri dobré príležitosti, ktoré však nepremenili. V ofenzíve mi chýbala väčšia kvalita, viac šancí a gólov, ale dôležité sú aj tri body. V dnešnom zápase z ľahkým otrasom mozgu skončil v nemocnici Tibi Glenda, prajeme všetci skoré uzdravenie. V posledných zápasoch nie je družstvo úplne kompletné a chýba nám potom konkurencia a samozrejme kvalita v tíme," povedal pre FB stránku MFK Dynamax Alekšince tréner domácich Milan Pavlovič.

Zbehy si výhru 1:4 z Močenka zopakovali aj v domácom zápase s Jacovcami a znížili ich náskok v tabuľke na štyri body. Góly pritom začali padať až od 56. minúty, v ktorej sa presadil K. Rimanovský. Pritom hostia boli blízko k otváraciemu zásahu už po 23 minútach hry, no M. Chrenko penaltu nevyužil. Na druhý domáci gól M. Geršiho odpovedal M. Švec, záver však znova patril domácim, ktorí si tak po góloch M. Mikulu a ďalšom K. Rimanovského pripísali výhru 4:1.

Veľké Zálužie po troch prehrách v rade opäť bodovalo naplno, keď si poradilo s Preseľanmi jednoznačne 4:0. Najväčšiu zásluhu na tomto výsledku mal Ľ. Gála, autor hetriku. Jedným zásahom sa do strelckej listiny zapísal aj J. Kečkéš. V domácom drese sa po minulotýždňovej premiére opäť objavil Lukáš Chňapek, ktorý po skončení v žiackom veku odohral za miestny dorast len niekoľko zápasov a proti Preseľanom patril k najepším na ihrisku.

Golove momenty zo zápasu SK V.Zálužie - Preselany,bohužial posledný gol trosku usiel kameramanovi,nakolko sa Galis rutil do otvorenej obrany rychlostou ako ho vsetci pozname. Takze kto ste neboli na zapase,po tej zasekavacke na stopera si este polozil brankara a lavackou poslal loptu do sita :)

Posted by ŠK V.Zálužie on 16. máj 2016

Doma boli úspešné aj Nevidzany. Proti Radošine im na to stačil jediný zásah P. Vojteka, ktorý ukončil zároveň trojzápasovú sériu domácich bez streleného gólu. Hostia v oklieštenej zostave, v ktorej chýbali Varga, Turčan, Minárik a Siget, ktorí hrali za dorast, dali aj gól, no rozhodca ho pre faul neuznal a skórovať mohol aj J. Piršel, no v samostatnom nájazde neuspel.

Tri body si pred vlastnými fanúšikmi pripísala aj Horná Kráľová. V zápase s Tešedíkovom o svojom víťazstve rozhodla už v úvode, keď sa v 9. minúte presadil Ľ. Kollár a v 23. R. Kotlár.

Líder tabuľky Hrušovany rozbehol zápas vo Veľkých Bedzanoch vo veľkom, keď už po polčase vyhrával po zásahoch M. Krška, I. Kováča a vlastnom góle M. Ladického 0:3. V závere však dovolil domácim duel zdramatizovať a tí po góloch J. Filipejeho a M. Ladického z jedenástky zmiernili svoju prehru na 2:3.

26.kolo: TJ Slovan V.Bedzany - OFK Hrušovany 2:3 (0:3)

Posted by TJ Slovan Veľké Bedzany on 16. máj 2016

Derby v Solčanoch, kde privítali Tovarníky, prilákalo vyše štyristo divákov a tí už po štvrťhodine hry videli nevyužitú jedenástku hosťujúceho A. Candráka. Prvého gólu sa tak dočkali až v závere prvého polčasu, keď loptu za chrbát I. Mikuláša poslal D. Gális. V 57. minúte prišli hostia o po druhej žltej karte vylúčeného P. Schwarza a početnú výhodu Gális zúžitkoval na svoj druhý gól v zápase. V závere sa Tovarníkom podarilo kapitánom M. Rusňákom ešte znížiť, na bod za remízu sa im už ale siahnuť nepodarilo.