Oslany porazili Valaskú Belú, päťka Diviackej v Pravenci

PARTIZÁNSKE, 20.05.2016 |
Po 22. kole I. triedy Prievidza má šancu na celkové víťazstvo už len trojica Diviacka Nová Ves, Malinová a Oslany.

Práve Oslany privítali v jednom zo šlágrov víkendu doma štvrtú Valaskú Belú. Hostia, ktorí pricestovali len so základnou jedenástkou, inkasovali po prvý raz v závere prvého polčasu, keď sa presadil B. Šandrik. Domáci skórovali aj v úvode druhej časti hry, na 2:0 zvyšoval M. Košian. Kráko po vylúčení hosťujúceho P. Kučeru sa autor druhého gólu zapísal do streleckej listiny aj po druhý raz a stanovil konečné skóre na 3:0. Oslany sú tak stále v hre o celkový triumf v súťaži, ich strata na prvú priečku je však štyri kolá pred koncom až sedembodová.

V záchranárskom súboji privítali Čereňany Ráztočno a dôležité body si do tabuľky po ňom nepripísali. Hostí poslal do vedenia po štvrťhodine hry M. Gilan, poistku pridal v 73. minúte M. Holič. Tá sa ukázala nakoniec ako rozhodujúca, keď o štyri minúty neskôr znížil L. Holdoš.

V poslednom sobotňajšom stretnutí si sily zmerali Bystričany a Kľačno. Zápas začali lepšie hostia, ktorí sa presadili už v 9. minúte zásluhou Ľ. Leitmana. Vyrovnanie priniesla 22. minúta, v ktorej po priamom kope J. Hrádela prekonal vlastného brankára M. Strečanský. Následne domáci zahodili tri veľké príležitosti, čo hostia potrestali po pokutovom kope A. Pavlíčka. Po prestávke malo Kľačno možnosť kopať aj druhú jedenástku a J. Sloboda z nej zvýšil už na 1:3. Prakticky okamžite vrátil domácim nádeje na body L. Bielik, v 71. minúte ich však svojim druhým zásahom v stretnutí pochoval J. Sloboda.

Už šiestu jarnú výhru si v Chrenovci-Brusno pripísali hráči Hradca. Hostia prvý polčas hrali vo veľkom štýle a do kabín sa mohlo ísť aj za stavu 0:4. Boli z toho nakoniec však "len" dva góly, keď sa presadili Ľ. Novotný a J. Briatka. V úvode druhého dejstva mali domáci obrovskú príležitosť, no nevyužili ju a následne R. Mokrý upravil už na 0:3. V 68. minúte sa po druhý raz v zápase presadil J. Briatka a upravil konečné skóre na 0:4.

V Koši, kde privítali Porubu, sa hral slušný útočný futbal. Do vedenia šli v 14. minúte hostia, keď sa z vnútra pokutového územia presadil premiérovo v A-tíme K. Škultéty. V 19. minúte našiel M. Burza pred bránou voľného D. Šnirca a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Tak rýchlo, ako sa hostia k náskoku dostali, tak aj o neho prišli. V 38. minúte sa z bieleho body nemýlil M. Pieš a ani nie o dve minúty L. Krutý vyrovnal. Do druhého polčasu vybehli hráči Magury so snahou strnúť víťazstvo na svoju stranu. V 51. minúte sa do šestnástky predral M. Burza, kde bol nedovolene zastavený a sám faulovaný z jedenástky upravil na 2:3. Domáci sa snažili o vyrovnanie, to sa im však nedarilo. V nadstavenom čase mohli hostia svoje víťazstvo prikrášliť, striedajúci M. Pieš však ďalší pokutový kop nepremenil. (FB TJ Magura Poruba)

Vedúce duo si pripísalo na ihriskách svojich súperov vysoké výhry. Líder tabuľky Diviacka Nová Ves na trávniku Pravenca zvíťazilo po veľmi dobrom výkone až nečakane jasne 0:5. Hostí za tromi bodmi odštartoval už v 3. minúte hrajúci tréner Ľ. Štrbák, na 0:2 zvyšoval po polhodine hry M. Pekár. V druhom dejstve pridala Diviacka ďalšie tri góly, do streleckej listiny sa zapísali M. Jančovič, Ľ. Koššo a po druhý raz Ľ. Štrbák.

Päť gólov nastrieľala aj v tabuľke druhá Malinová. Už v 16. minúte viedla v Tužine po góloch M. Filkorna 0:2, tesne pred prestávkou mohol kanonier P. Pekár pridať tretí gól partizánov, pokutový kop však nevyužil. Hostia si to vynahradili v druhom dejstve, keď brankára Maja prekonali v rozmedzí 54. a 65. minúty vlastným gólom P. Lichner a následne aj P. Čavojský a M. Stiffel. Čestný úspech domáceho Tatranu zaznamenal päť minút pred koncom duelu M. Dudáš.