• fotka
  • fotka
  • fotka
  • fotka

FOTO Nedanovce prehrali v Brodzanoch, záver II. triedy Partizánske sa dramatizuje

PARTIZANSKE, 27.05.2016 |
Do konca ročníka II. triedy Partizánske zostávajú pre väčšinu tímov už len tri zápasy a po 25. kole sa situácia v boji o prvú priečku tabuľky poriadne zdramatizovala. Kým Livinské Opatovce uspeli v Malých Uherciach, líder z Nedanoviec nestačil na Brodzany a jeho náskok na čele sa zmenšil na tri body.

Malé Uherce po sérii výhier zaznamenali druhú porážku za sebou, keď po prehre v Radobici nestačili doma ani na Livinské Opatovce. Hostia stále živiaci šancu na prvé miesto v tabuľke prekonali defenzívu ŠK v každom polčase dvakrát, v prvom sa presadili Peter Polúch a Ľuboš Záhumenský, v druhom Filip Gális a Jozef Hollý. Po výsledku 0:4 tak stiahli náskok lídra z Nedanoviec pred jeho nedeľňajším zápasom na tri body.

Už na osem zápasov sa natiahlo čakanie Klátovej Novej Vsi na víťazstvo. Domáci zápas s predposlednými Návojovcami pritom mali jej hráči rozohraný výborne, keď už v 3. minúte prekonal brankára hostí Rastislav Borčin. Najtesnejší náskok si však OFK udržal len do 59. minúty, v ktorej deľbu bodov zariadil Peter Reck.

Siedmu prehru v rade zaznamenali Veľké Kršteňany. Pred vlastnými fanúšikmi tentoraz nestačili na Krásno, ktoré tak natiahlo svoju víťaznú sériu už na tri zápasy. Pod jasné víťazstvo v pomere 0:4 sa podpísali Peter Záhradný, Marián Vančo a dvomi gólmi striedajúci Marián Dragula. Bilancia Krásna z týchto troch víťazných duelov je 11:0!

V Radobici sa z víťazstva 1:0 nad Malými Bielicami, ktoré zariadil gólom po polhodine hry Michal Kmeť, tešila domáca Iskra, no viac ako o výsledku sa hovorilo o niektorých verdiktoch hlavného rozhodcu Ľuboša Lazara. Viac v článku:

Za zákrok v šestnástke len nepriamy kop, Rajčan: Hrajme futbal pre divákov a potešenie

Výrazné zdramatizovanie záverečných kôl súťaže zabezpečil výsledok v Brodzanoch, kde béčko Tempa Partizánske hostilo lídra tabuľky z Nedanoviec. Domáci posilnení viacerými hráčmi A-tímu otvorili skóre duelu v 29. minúte, Bystríka Peciara prekonal Ladislav Dovičovič. Už o sedem minút sa ale začínalo odznova, loptu za chrbát Zdychavského poslal Patrik Fraňo. Nerozhodný výsledok vydržal až do záveru duelu, v ktorom padol už len jeden gól a o ten sa postaral v 86. minúte domáci Matúš Pastírik. Nedanovce si tak pripísali len svoju druhú prehru v sezóne, vďaka čomu sa ich náskok pred druhými Livinskými Opatovcami znížil na tri body. Ak nasledujúce dva zápasy oba tímy zvládnu, o víťazovi tohto ročníka sa bude rozhodovať v poslednom kole, v ktorom si to rozdajú v priamom súboji medzi sebou.

Ďalší prídel dopriala Malým Kršteňanom tentoraz susedná Pažiť. Derby zápas sa niesol od úvodu v jasnej réžii hostí, ktorí si nakoniec pripísali vysoké víťazstvo 0:7. Už v 7. minúte našiel center Kollára hlavu Čangela a bolo 0:1. O desať minút sa Pažiťanci tešili opäť, keď strelu Kollára do bránky dorazil Jaďuďa. Prešlo len pár sekúnd a hrajúci tréner domácich Dušan Hano vyťahoval loptu zo siete tretí raz, prihrávku Kollára zasúval z päťky k tyčke Školka. Hráči OFK opäť len v desiatich a s trojicou brankárov na ihrisku len odkopávali lopty od svojej šestnástky a na polovicu svojho súpera sa dostávali len ojedinele. Nebyť toho, že si Pažiťanci z druhej polovice prvého dejstva urobili tréning na kombinácie a na ich čo najefektnejšie zakončenie, mohlo byť skóre už do prestávky výrazne vyššie. Domáci sa v prvom dejstve ukázali pred bránou Samardžiju výraznejšie len raz, zakončenie však Panákovi nesadlo a Čangel loptu stečoval skôr, ako sa k nej hosťujúci brankár vôbec mohol dostať.

Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil a len vychýlená muška hostí bránila v tom, aby sa za chrbátom už Rada Osičku ocitli ďalšie lopty. Nečakane mohlo zahrmieť na opačnej strane. V šprintérskom súboji uspel Panák a rútil sa sám na brankára, ktorý ho na hranici šestnástky fauloval, domáci kapitán to však ustál a loptu poslal medzi žrde. Z bránkovej čiary ju ale v poslednej chvíli vykopol dobiehajúci Čangel. Čo nevyšlo Malokršteňancom, podarilo sa hosťom. Školka napriahol ľavačkou zo 17 metrov a Osička bol bez šance. O pár sekúnd sa skóre menilo opäť, keď brankár OFK neudržal strelu Šimončiča a na dorážku striedajúceho Michala Maťašejeho už nárok nemal. Krátko na to bol blízko gólu znova Panák, ktorý využil zaváhanie medzi brankárom Samardžijom a Školkom a skôr ako si kričiaci gólman hostí stihol loptu stiahnuť k sebe, zrazil si ju pred bránu. V súboji s dvojicou hráčov Pažite však neuspel, keď mu ju v poslednej chvíli kapitán hostí pri snahe o zakončenie v páde stihol odkopnúť. Udrelo teda opäť na opačnej strane, Kollár sa po samostatnom nájazde nemýlil a do streleckej listiny sa zapísal po výpade z pravej strany aj stopér hostí Baláška. V záverečných minútach domáci častokrát rezignovane už len postávali a čakali na to, čo vymyslí súper. Pažiťanci naopak vedomí si náskoku už bez snahy pridávať ďalšie klince do rakvy OFK kombinovali len v pre domácich nie nebezpečných priestoroch a tak sa skóre viac nemenilo.