VIDEO Zbehy zdolali V. Lapáš, Krušovce nevyhrali ani s V. Bedzanmi, poltucet Tovarníkov v Radošine

KRUŠOVCE, 31.05.2016 |
Náskok Hrušovian sa po 28. kole 5. ligy Západ-Stred zvýšil už na päť bodov. Kým líder tabuľky zvíťazil s prehľadom vo Veľkom Záluží, Veľký Lapáš vyfasoval v Zbehom štvorku. Najväčší výprask utŕžila Radošina, ktorá zo svojej siete pred vlastnými fanúšikmi vyťahovala až šesťkrát.

V okresnom derby sa stretli mužstvá z konca tabuľky Krušovce a Veľké Bedzany. Domáci v dvoch predchádzajúcich zápasoch vyfasovali debakel a tak proti predposlednému mužstvu tabuľky mali možnosť ukázať, že futbal hrať nezabudli. Začali síce aktívnejšie a už v 5. minúte strela Mi. Čuháka skončila nad bránou. O minútu neskôr poslal Šimovič pohotovou prihrávkou do gólovky Golisa, no ten nabodobnil situáciu predtým a jeho strela skončila nad bránkou brankára Belianského. O tri miúty neskôr pohrozili aj hostia, ale Barboríkov pokus skončil na Pastrnákovi. Dve šance Šimoviča v 19. a 28. min. len potvrdili, že domáci sa budú v koncovke opäť trápiť. Najskôr napálil do spojnice a potom po centrovanej lopte z prvej do nôh brankára Belianskeho. V 33. minúte sa po narážačke dostal k lopte Mucha, ale našťastie pre domácich sa v poslednej chvíli vrhol do jeho strely kapitán Masaryk. O tri minúty neskôr potiahol loptu Golis a presnou prihrávkou v strede ihriska našiel Štetku, ktorý aj keď tiesnený hosťujúcim obrancom z otočky zavesil presne do vinkla. V závere prvého polčasu mohol zvýšiť hlavou Čuhák, ale brankár hostí mu šancu na skórovanie zneškodnil.

Aj do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. V 49. minúte Petrus prihrávkou do uličky vysunul Masaryka, ktorého delovku brankár Beliansky vykopol len pred seba, ale Šimovič ani Petrus loptu do siete nepretlačili. O chvíľu mohlo platiť nedáš-dostaneš, keď Golis vyhlavičkovával loptu z bránkovej čiary. V 52. minúte bol Masaryk neúspešný aj po ďalšej podobnej akcii. Domáci vedeli, že potrebujú streliť čo naskôr druhý gól, ale Čuhákovu hlavičku Beliansky vyboxoval a vzápätí Masarykovu strelu vyrazil s námahou na tyč. V 72. minúte hostia rozohrávali dva rohové kopy, pri druhom z nich domáci podcenili situáciu a Mucha peknou hlavičkou vyrovnal na 1:1. V 81. minúte Barboríkovu krásnu strelu Pastrnák ešte krajšie vyboxoval. Domácich tlačil čas, chceli strhnúť vedenie na svoju stranu. Masaryk sa dokázal uvoľniť v šestnástke, ale jeho strela z otočky skončila vysoko na brankou. Hostia mohli výsledok otočiť vo svoj prospech, no v nadstavenom čase zahodili dve gólové šance. V tomto zápase bolo veľa nepresností a aj keď domáci boli o niečo aktívnejší, remíza je napokon asi spravodlivá.

Aj keď hráči A mužstva Krušoviec momentálne veľa radosti svojím fanúšikom nerobia, chceme touto cestou poďakovať a pogratulovať trénerom, hráčom a všetkým, ktorí sa pričinili o to, že sa všetky mládežnícke mužstvá Krušoviec - dorast, starší žiaci aj mladší žiaci - stali víťazmi svojích skupín. Dorastu k postupu do 5. ligy Stred a žiakom budeme držať palce v buducotýždňových súbojoch o majstra okresu. (Slovan Krušovce)

V druhom sobotňajšom zápase si Alekšince najtesnejším rozdielom poradili s Preseľanmi. Tréner domáceho tímu Milan Pavlovič pre FB stránku  MFK Dynamax Aleksince zhodnotil duel nasledovne: "Zápas mal veľmi dobrú úroveň, ku ktorej pripeli aj kompaktným výkonom hostia. V hodnotení zápasov sa opakujem a nebude tomu inak ani dnes, lebo nás trápi efektívnejšie zakončenie. Odohrali sme zápas z množstvom vyložených príležitostí a je škoda, že sme premenili len jednu. Náš gól padol po perfektnom centri Jura Krištofičína, na ktorý si perfektne nabehol Maťo Gunda a ukázal, že aj za pol hodinku na ihrisku sa dá zaradiť medzi najlepších hráčov. Dnes sme opäť ukázali veľa futbalovej kvality, len to zakončenie nebolo úplne ideálne zrealizované. Naši ofenzívni hráči majú vekový priemer 22 rokov, stále sa učia. Chlapcom patrí za kolektívny výkon pochvala. V treťom zápase po sebe sme neinkasovali gól, máme tri víťazstvá, takže sme sa ideálne pripravili na záver sezóny, v ktorom cestujeme do Veľkého Lapáša a doma privítame Hrušovany."

Spomínaný druhý tím tabuľky Veľký Lapáš vyhorel v Zbehoch. Na ihrisku Slovana síce vyhrával od 14. minúty po zásahu Tótha, domáci však gólmi Martina a Lukáša Mikulovcov v priebehu piatich minút skóre otočili. Lukáš Mikula sa presadil aj po hodine hry a keď sa k nemu o pár sekúnd pridal aj striedajúci Fuska, hostia odchádzali domov s prehrou rozdielom triedy.

Rovnaký výsledok, no v opačnom garde, priniesol aj duel Veľkého Zálužia s lírom tabuľky Hrušovanmi. Hostia vykročili za víťazstvom už v prvom polčase, v ktorom Bridu v domácej bránke prekonal Zlatňaský a Slíž. V 57. minúte pridal Boldiš tretí gól OFK a hoci o štyri minúty Pekar znížil, posledné slovo mal kapitán hostí Miloš Krško, ktorý upravil skóre na 1:4. V závere duelu prišli oba tímy o hráčov kvôli vylúčeniu, spoločne sa z ihriska porúčali domáci Mochnaľ za úder päsťou do tváre súpera a hosťujúci Kurbel za faul zozadu.

Bez bodov doma zostali aj Nevidzany. Všetko dôležité v meraní síl s Tešedíkovom sa odohralo už do 22. minúty, v ktorej na rýchly gól domáceho Fruniho odpovedali Zavarcsik a Gardian a zariadili tak víťazstvo hostí.

Poriadny výprask pred vlastnými fanúšikmi utŕžili hráči Radošiny. Hostia z Tovarníkov vyhrávali už po polhodine po dvoch góloch Rusňáka a jednom Tomáša Kopúna 0:3. V závere polčasu sa presadili aj domáci, autorom gólu bol Minárik, po prestávke však do čierneho mierili opäť už len hostia. Dva góly si pripísal Candrák a v záverečných minútach duelu zavŕšil svoj hetrik Rusňák.

Úlohu favorita potvrdila v domácom zápase Horná Kráľová. Proti poslednému Močenku zaznamenala výhru rozdielom triedy, keď loptu za chrbát Pápaya poslali Kollár, Penzeš a striedajúci Petrovský.

Nečakaný výsledok priniesol duel v Solčanoch, kde privítali Jacovce. Domáci úlohu favorita nezvládli a so súperom, ktorý prehral predchádzajúce dva zápasy so skóre 1:7, prehrali najtesnejším rozdielom. O jediný zásah stretnutia sa v 77. minúte postaral kapitán hstí Bajzík.