VIDEO Prešov prehru VSS v Nitre nevyužil, sedemnásty zásah Bardejovčana Milunoviča

SLOVENSKO, 30.05.2016 |
V 10. kole 2. ligy skupiny o postup sa prešovskému Tatranu naskytla po prehre košického VSS možnosť dostať sa do čela tabuľky, Pohroniu však doma gól streliť nedokázal. Skupiny o záchranu pokračovali zápasmi 9. kola, v ktorých si 102. výročie založenia klubu spríjemnil záchranou nováčik zo Spišskej Novej Vsi.

Piatková predohrávka, v ktorej sa stretli Nitra a FC VSS Košice priniesla nečakaný výsledok. Domáci totiž po minulotýždňovom nerozhodnom výsledku v Prešove obrali o body aj ďalšieho z adeptov na postup do 1. ligy. V prvom polčase, v ktorom hostia museli pre zranenia striedať dvojicu Tóth a Mukendi veľa šancí nepriniesol. Snáď najväčšiu bol priamy kop Janiča, ktorý domáci brankár Kolmokov vyrazil do bezpečia. Po prestávke Nitranom dvakrát pomohlo konštrukcia bránky, pri pokuse Jurča najprv zvonila žrď, pri ďalšom o niekoľko minút po lobe Košičana brvno. Následnú hlavičku po odraze lopty Kuzma vo vyloženej šanci nezvládol. Napriek prevahe hostí udrelo na opačnej strane, po faule na Valenta sa z bieleho bodu nemýlil Balaj. V závere mali Košičania hneď niekoľko šancí na aspoň vyrovnanie, no Jonecova hlavička skončila na brne a zakončenia Jurča a Kuzmu zneškodnil brankár. Nitrania sa tak mohli tešiť z cenného skalpu lídra tabuľky.

Prešovu sa naskytla šanca dostať sa do čela tabuľky, no proti FK Pohronie ju využiť nedokázal. Domácim nemožno uprieť snahu, no tá na aspoň jeden gól v sieti súpera nestačila a keďže skórovať sa nepodarilo ani hosťom, tímy sa rozišli s výsledkom 0:0.

Už piatu prehru v rade zaznamenali hráči Zvolena. V domácom zápase tentoraz nestačili na Sereď, ktorá od tesnej prehry v Košiciach natiahla sériu bez porážky na tri stretnutia. Hostia sa ujali vedenia už v 8. minúte zásluhou Lovása. Domácim sa naskytla veľká šanca na vyrovnanie po necelej hodine hry, Fuják však pokutový kop nevyužil a tak tri body pre hostí potvrdil v závere svojim druhým gólom Lovás.

Košická Lokomotíva výborne rozohrané stretnutie na ihrisku béčka Žiliny do víťazného konca nedotiahla. Domáci napriek prevahe dobre fungujúcu defenzívu hostí prekonať v prvom polčase nedokázali, naopak hráči Lokomotívy udreli hneď dvakrát. V 26. minúte sa po rohu nemýlil Zajac a v závere prvého dejstva zvýšil ich vedenie Človečko. Úvod druhej časti hry ponúkol šance na oboch stranách, no góly začali padať až v závere, keď najprv v 79. minúte strelou do protipohybu brankára Kiru znižoval Vallo a o pár sekúnd neskôr zariadil deľbu bodov tvrdou strelou Gorelčík.

Bardejov po remíze v Seredi a domácej prehre s béčkom Žiliny opäť bodoval naplno, keď na trávniku posledného tímu tabuľky béčka Slovana zvíťazil jednoznačne 1:4. Už do prestávky prekonali domáceho brankára Valašika Šosták a Večimák, po nej pridali ďalšie dva zásahy Gagnon a Milunovič. Pre Srba v drese Partizánu to bol už 17. gól v sezóne, vďaka čomu sa zaradil vedľa Lukáš Paukner na čelo tabuľky strelcov. Čestný úspech domácich zaznamenal v 77. minúte striedajúci Tichý.

Juniori Spartaka naložili Sencu päťku

V západnej skupine o zotrvanie v 2. lige nastupovali hráči Nového Mesta nad Váhom na ihrisko Dunajskej Lužnej s cieľom potvrdiť svoju záchranu v súťaži a tento cieľ začali napĺňať raketovým spôsobom, keď už v 8. sekunde prekonal domáceho brankára Křížka Martin Šebek. V 11. minúte navyše po prieniku Labudu a prihrávke autora prvého zásahu Lukáš Šebek svojim zakončením nedal domácemu gólmanovi šancu a bolo 0:2. Šokovaným domácim chvíľu trvalo, kým sa z takéhoto vývoja otriasli. Následne sa snažili s výsledkom niečo urobiť, defenzíva hostí a brankár Belic však boli pozorní. Hneď v úvode druhého dejstva sa podarilo znížiť Fejerčákovi a na trávniku sa strhla bitka o každú loptu, čoho výsledkom bolo ďalších päť žltých kariet, celkovo ich v stretnutí hráči videli až deväť. Napriek prevahe domácich sa diváci vyrovnania nedočkali a tak si hostia za svoj bojovný výkon zaslúžene odvážali všetky body.

Oslavy sa mohli rozpútať aj v Trnave. Béčko Spartaka potrebovalo na istotu záchrany bod, proti Sencu však nenechalo nič na náhodu a svojmu súperovi nadelilo päťku. V prvom polčase sa do streleckej listiny zapísali Jirka a Dubec, v druhom Medgyes a Privat Yao, ktorý prvý zo svojich dvoch zásahov zaznamenal z pokutového kopu.

"Do zápasu sme vstupovali s tým, že musíme získať bod, no ja chlapcov od decembra učím, aby do každého zápasu išli s cieľom vyhrať a s tým sme išli aj dnes. Podarilo sa nám to veľmi peknou hrou, dobrými kombináciami a samotnými gólmi. Chlapcom ďakujem, na ich hru sa dalo pozerať. Na veľkom ihrisku a krásnom štadióne nám to veľmi pasuje a chcel by som sa prihovoriť majiteľom a neviem ešte komu, aby sme od novej sezóny hrávali druholigové zápasy na tomto štadióne," povedal pre spartak.sk tréner trnavských juniorov Marián Šarmír.

Šaľa aj Banská Bystrica mohli hrať bez tlaku a divákom napriek veľkej horúčave ponúkli až štyri góly. Vedenia sa ujali hostia, keď Kubicu v 54. minúte prekonal Snitka. Vyrovnanie priniesla 69. minúta, v ktorej sa nemýlil Valachovič. V 85. minúte priblížil Duklu k výhre Urgela, striedajúci Herceg však v záverečných sekundách zariadil konečnú remízu v pomere 2:2.

Spišská Nová Ves oslávila 102 rokov klubu záchranou

K dňu 102. výročia založenia klubu si v Spišskej Novej Vsi snáď ani nemohli dať krajší darček ako ten, že sa im po 35 rokoch podarilo udržať v 2. lige, čo im naposledy vyšlo ako nováčikovi ešte v roku 1981! Rozhodla o tom domáca výhra nad Haniskou, o ktorú sa postarali gólmi v prvom polčase Djontu Gouni a Boroš.

Vo východnej skupine o záchranu sa z výhry tešil aj Poprad. V Tepličke nad Váhom síce prehrával od 20. minúty po góle Tomanicu, zásahy Ferenca a Zápotoku však priniesli obrat. Šance na body pre domácich oživil v 66. minúte Mravec, následne ale Bilas dvomi gólmi, keď druhý zaznamenal z bieleho bodu, definitívne potvrdil víťazstvo hostí v pomere 2:4. Poprad tak v skupine o zotrvanie zostáva naďalej neporazený a túto bilanciu si bude chcieť udržať aj v domácej rozlúčke s ročníkom proti Rimavskej Sobote, ktorá bude zároveň generálkou pred zápasom proti majstrovi z Trenčína pri príležitosti 110. výročia založenia klubu.