VIDEO Céčko Spartaka doma nestačilo na Komárno, Šamorín krôčik od postupu

SLOVENSKO, 30.05.2016 |
Len jediné víťazstvo si pripísali domáce tímy v 31. kole 3. ligy Západ. Na troch štadiónoch sa body delili, zo štyroch si všetky body odvážali hostia.

Dôležitý krok za víťazstvom v súťaži urobili na trávniku béčka Dunajskej Stredy vo Vrakúni futbalisti ŠTK Šamorín. Hostia boli od úvodných minút lepším tímom, mali viac z hry a ujali sa aj vedenia, keď v 33. minúte po štandardke Csaba Horváth a Ágh ešte gól nedali, no Kuba sa už nemýlil. Aj po zmene strán boli hostia lepším tímom, vo zvýšení náskoku im zabránila tyčka. V 74. minúte však domáci nečakane vyrovnali, keď Belkovics zblízka tečoval loptu a Hajdúch nemal šancu. Šamorínčania ale v závere pridali a dočkali sa odmeny v podobe víťazného gólu Lukáša Čembu v 89. minúte. Vďaka nemu a zaáhaniu Šúroviec delí ŠTK od postupu už len jediný bod.

"Vždy je skvelé, keď vyhráte v derby. A navyše, keď rozhodujúci gól dáte v 89. minúte. Bol to typický derby zápas. Nikto nikomu nič nedaroval, hralo sa na plný plyn. Nebol to síce najkrajší futbal, no s chalanmi som spokojný. Išli sme na doraz a vyhrali sme. Máme výbornú pozíciu na to, aby sme vyhrali ligu. Sústredíme sa na piatkový duel, chceme urobiť posledný krok. Ďakujeme všetkým našim priaznivcov, ktorí nám vo Vrakuni fandili. Bol to výborný pocit počuť pozápasový potlesk," zhodnotil úspešné stretnutie pre stksamorin.sk tréner hostí Mike Keeney.

Rovnaký výsledok prinieslo aj meranie síl baníkov z hornej Nitry a Púchova. Domácich chceli potvrdiť tri body z Nemšovej, no na víťazstvo pomýšľali aj hostia podporovaní početným fanklubom.

Už v 3. minúte po rohovom kope namieril hlavou do brvna Zavadzan. V 5. minúte po peknej individuálnej akcii zneškodnil Svoradov pokus z hranice pokutového územia domáci brankár. V 8. minúte po prihrávke Kopiša trafil Gajdošík opäť brvno domácej brány. Baníci sa postupne dostávali do zápasu aj streleckých príležitostí. V 10. minúte po prihrávke Belanca mieril zvnútra pokutového územia Tiep Pham Thanh tesne vedľa pravej žrde. V 16. minúte strelecký pokus Kopála z 22 metrov vyrazil brankár Letko na roh, rovnako sa skončilo aj zakončenie Drozda zblízka. V 23. minúte  postupoval sám na Lacka Gajdošík, domáci brankár ho však vytláčil do rohu pokutového územia a vzápätí jeho strelecký pokus vyrazil. V 25. minúte poslal Belanec dlhý pas na Turančíka, avšak Letko sa k lopte dostal skôr. Po polhodine hry poslal po rohovom kope hosťujúci Pilát loptu len nad bránu. V záverečnej štvrťhodine prvého dejstva sa hra upokojila a o vzruch sa postaral najmä výborný sklz stopéra hostí, ktorý ním zmaril šancu Zelenického.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim výborne. V 50. minúte získal v súboji s Mynářom loptu aktívny Turančík a strelou zvnútra pokutového územia s prehľadom otvoril skóre duelu. Po hodine hry ďalšia Turančíkova strela spoza šestnástky preletela vedľa pravej žrde. Pri tomto pokuse sa však domáci futbalista zranil a musel striedať. V 66. minúte Bublák rozohral priamy kop, Halmeš loptu hlavičkou predĺžil a ďalšia hlavička Hubočana skončila vedľa pravej žrde brány hostí. Ako blesk z jasného neba prišla situácia v 70. minúte, keď po prihrávke Svoradu zblízka do prázdnej brány vyrovnal Gajdošík. V nasledujúcej štvrťhodine smerovalo dianie na ihrisku k spravodlivej remíze. V 86. minúte mohol po dôraznom napádaní Obžeru s Viktorym a odkope Letka rozhodnúť Drozd, avšak jeho technickú strelu z 30 metrov hosťujúci brankár chytil. Z nasledujúceho rýchleho protiútoku udreli hostia, strelou zvnútra pokutového územia k ľavej žrdi Pilát nedal Lackovi šancu. V 90. minúte ešte Obžera po peknej individuálnej akcii poslal dlhú loptu na Drozda, kapitán hostí Brezničan ju však odvrátil na roh a skóre sa viac nemenilo.

V stretnutí, ktorému by viac "pasoval" nerozhodný výsledok, dali o sebe vedieť oba spriatelené fankluby a svojimi chorálmi povzbudzovali každý svoje mužstvo, avšak peknú atmosféru vytvorili aj vzájomnými "prekrikovačkami". Škoda len, že si záverečnú "pyroshow" neodložili o pár minút neskôr. (fcbanikhn.sk)

Nečakaný výsledok sa zrodil v súboji céčka Spartaka Trnava Šúroviec s Komárnom. Hostia potvrdili, že v jarnej časti hrajú v oveľa väčšej pohode ako počas jesene a na ihrisku ašpiranta na postup zvíťazili 1:3. Na úvodný zásah Faragóa ešte odpovedal z pokutového kopu Hlavna, v druhom dejstve však už do čierneho mierili len hostia. Vedenie im vrátil v 69. minúte opäť Faragó a definitívu troch bodov zariadil v 82. minúte z jedenástky Podlucký.

Tri body nezískal ani ďalší z tímov s teoretickou šancou na prvú priečku tabuľky Veľký Meder, ktorý pred vlastnými fanúšikmi nedokázal prekonať defenzívu Veľkých Ludiniec ani raz a keďže sa to nepodarilo ani hosťom, duel sa skončil bezgólovou remízou.

Svedkami jediného domáceho víťazstva v tomto kole boli divái v Dubnici nad Váhom, kde privítali Galantu. Hráči MFK rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, ktorý zásluhou zásahov Štefulu a Števčeka vyhrali 2:0. Po prestávke padol na štadióne už len jeden gól, čestný úspech hostí zaznamenal štvrťhodinu pred koncom Žák.

Domácim tímom sa nedarilo ani v nedeľu. Nemšová si s Vráblami a rovnako aj Palárikovo s Novými Zámkami body delili po bezgólovom priebehu.

Bez bodov doma zostali Topoľčany. Lednické Rovne priblížil po peknom prenesení hry od Tomanu k trom bodom Lipták a autor prvého zásahu hostí mal prsty aj v druhom góle, keď po jeho štandardke usmernil loptu hlavou do siete Chmelík. V druhom dejstve domáci pridali, no Grmanovi i striedajúcemu Slovákovi obrancovia hostí v poslednej chvíli loptu odkopli a pokusy Salima zneškodnil brankár Kováč.