Boj o prvú priečku pokračuje, jedenásť gólov v Pažiti

PARTIZÁNSKE, 31.05.2016 |
Dramatická situácia v boji o prvú priečku II. triedy Partizánske zostáva nezmenená aj po 26. kole, Nedanovce ani Livinské Opatovce nezaváhali. Na svoje si prišli diváci v Pažiti, kde v súboji s Brodzanmi padlo až jedenásť gólov.

Meranie síl tabuľkových susedov víťaza neprinieslo. Malé Bielice nastupovali do zápasu s cieľom bodovať naplno a posunúť sa pred svojho súpera, no už od 7. minúty museli dobiehať náskok hostí z Klátovej Novej Vsi po góle Borčina. To sa im podarilo až po necelej hodine hry, keď sa po jedenásty raz v tejto sezóne presadil Kollár. Jeho zásah však bol zároveň jediným a keďže sa viac nepresadili ani hostia, body sa delili po výsledku 1:1.

Rovnaé skóre bolo aj na konci duelu trápiacich sa mužstiev Návojoviec a Veľkých Krštenian. Vedenia sa ujali hostia čakajúci na body už sedem zápasov, v 25. minúte skóroval Chymo. Najtesnejšie vedenie ale nakoniec neudržali, remízu 1:1 zariadil v 65. minúte Reck.

Aj proti Hradištu potvrdilo svoju aktuálnu výbornú formu Krásno. Trojzápasovú sériu bez inkasovaného gólu síce nepredĺžilo, keď inkasovalo až trikrát, no ani to hosťom nestačilo na čo i len bod, keďže loptu vyťahovali zo svojej siete až šesťkrát. O výsledku bolo prakticky rozhodnuté už po prvom dejstve, ktoré domáci zásluhou dvoch gólov Dragulu a jednom Turčeka s Petrom Záhradným vyhrali 4:0. Po prestávke sa presadili aj hostia, na rozdiel troch gólov znižoval Sapár. Po tom, čo sa do streleckej listiny zapísal aj Stano Záhradný, premenil pokutový kop hostí Paver a keď Turček svojim druhým gólom v zápase zavŕšil poltucet v sieti Hradišťa, uzavrel skóre na 6:3 z ďalšej jedenástky Paver. Bilancia Krásna z posledných štyroch víťazných zápasov je tak 17:3.

Naháňačka za celkovým triumfom v súťaži pokračuje aj naďalej. Silu aktuálneho lídra z Nedanoviec okúsili Malé Uherce už v prvom polčase, po ktorom odchádzali do kabín za stavu 5:0. Skóre duelu otvoril už v 11. minúte z pokutového kopu kapitán domácich Žurek, následne sa k nemu pridali dvakrát Baniat a raz Stanko s Macegom. V druhom polčase tak Nedanovčania mohli ubrať, vďaka čomu znížil po necelej hodine hry Kapri. Domáci sa opäť pripomenuli zásahom striedajúceho Mozolu, na konečných 6:2 upravil krátko na to Szabo.

Rozbehnuté a v tabuľke druhé Livinské Opatovce privítali za pekného počasia na kvalitne pripravenom ihrisku priebežne štvrté mužstvo tabuľky dobre hrajúcu Radobicu. Domáci sa pustili do hostí s chuťou a po pár nepremenených šanciach udreli prvý raz v 23. minúte po osi P. Medo - Polúch - Šmitala otvoril skóre F. Gális. Po prvom góle pokračovali domáci v kombinačnej hre, ktorá vyústila do druhého zásahu, keď P. Medo vysunul Polúcha a ten sa nemýlil.

Do druhého dejstva vybehli hostia nebojácnejšie a po nakopávaných loptách ťažili z protiútokov. Jedna z takýchto akcií im vyška v 65. minúte, nakopnutú loptu prebral F. Jančich a osamotený medzi štyrmi obrancami strelou k žrdi znížil. Po góle sa domáci rýchlo skonsolidovali, po ľavej strane potiahol útok už uzdravený Michal Medo, naservíroval loptu pred bránu Polúchovi a ten už nemohol nedať. O dve minúty sa stav menil opäť, na pas za obranu našprintoval Kmeť, jeho prvý pokus ešte domáca obrana zablokovala, ale odrazenú loptu už napálil do šibenice Ševčikovej brany. Neubehli však ani dve minúty, v pokutovom území sa po prihrávke P. Meda uvoľnil M. Medo, ale toho v poslednej chvíli zastavil za cenu faulu obranca hostí a kopal sa pokutový kop. Ten bezpečne strelou do šibenice premenil Šmitala. Domáci už bez problémov kontrolovali svoje vedenia a do konca stretnutia sa nič vážne neudialo. Livinské Opatovce tak po 18. víťazstve v sezóne naďalej živia nádej na prvé miesto a postup. Zápas sa odohral v rámci fair-play s minimom kariet, k peknému futbalu prispela dobrým výkonom aj trojica rozhodcov. (Martin Čaniga, Livinské Opatovce)

Vzájomné meranie síl medzi Pažiťou a Brodzanmi sľubovalo zaujímavý futbal, keďže obe mužstvá majú v kádroch viacerých bývalých hráčov štvrtoligového Tempa Partizánske. Zápas sa začal v svižnom tempe, hneď v úvode zahodil tri výborné šance domáci Školka, ku ktorému sa pridal po nevyužitom samostatnom nájazde aj Š. Maťašeje. Otrepané "nedáš-dostaneš" sa potvrdilo v 32. minúte, v ktorej si na Dovičovičov roh najlepšie nabehol Gergel a poslal hostí do vedenia. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú a boli to znova hostia, ktorí sa tešili z gólu, keď z päťky k tyčke zvyšoval na 0:2 Jančich. Lenže Pažiť má Šimoniča, ktorý zo 17 metrov napriahol a nechytateľne poslal loptu k tyčke. Domácich to nakoplo a netrvalo dlho, keď po okulahodiacej akcii Školku s Nechalom Šimončič vymietol pavučiny vo vinkli hosťujúceho brankára Molcsana.

Ani druhý polčas za prvým nezaostával a na góly nebolo treba dlho čakať. Hostí hneď v úvode poslal znova do vedenia Gergel, no krátko na to si Nechala v šestnástke prebral Jakubíkov pas a vyrovnaval. Domáci v túžbe za tromi bodmi zatlačili súpera a Hantabalov prefíkaný strieľaný center skončil od žrde v sieti. Hostia to však nezabalili a podarilo sa im vyrovnať, keď Dovičovič znova našiel z rohu Gergela a ten zavŕšil svoj hetrik. Brodzanci sa nestihli ani poriadne "dotešiť", šimončič vysunul Školku a ten z uhla nachytal brankára strelou k prvej tyči. Pokoj na domáce kopačky priniesol znova Školka, ktorý strelou spoza šestnástky preloboval brankára Molcsana. Keď si už každý myslel, že prestrelka skončila, Brodzancom sa podarilo ešte z náskoku Pažite ukrojiť, keď z päťky nekrytý striedajúci Dragula poslal loptu do domácej siete po piaty raz. Vyčerpané tímy v zostávajúcom čase už viac gólov nepridali a tak sa z výhry 6:5 tešili Pažiťanci. Tí by touto cestou chceli hosťom z Brodziaan poďakovať za skvelý prístup a prejavenie priateľských vzťahov počas zápasu i po ňom. (TJ obce Pažiť)
Poznámka: Oficiány zápis zo stretnutia sa (opäť) nezhoduje s priebehom zápasu zaslaným domácim klubom.
"

• 02.07.2019

• 06.06.2019

• 05.06.2019
    ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)