Domáci nedopriali hosťom ani bod, Dolné Naštice boj o záchranu nevzdávajú

PARTIZÁNSKE, 02.06.2016 |
V 28. kole Majstrovstiev oblasti boli domáce tímy stopercentné a hosťom s výnimkou Rudnianskej Lehoty nedovolili navyše streliť ani gól. Prekvapenie kola sa zrodilo práve na úkor Dúbravy, ktorá nestačila na posledné Dolné Naštice.

Opatovce nad Nitrou, motivované vysokým víťazstvom nad Veľkými Bielicami, sa v Dolných Vesteniciach prezentovali dobrým výkonom, ani to im však na body nestačilo. Domáci chceli konečne prelomiť sériu piatich zápasov bez víťazstva, no nebezpečnejší v zakončení boli hostia. Napriek tomu sa z gólu tešili hráči Vegumu, keď centrovanú loptu upratal do siete v 71. minúte Borka. V závere už ďalší gól nepadol a Opatovčania navyše prišli o kapitána Radovana Petrejeho, ktorý bol vylúčený po druhej žltej karte.

Za víťazstvom v tomto ročníku súťaže si suverénne kráčajú Dežerice. Proti Nitrianskemu Pravnu síce svojim priaznivcom neponúkli taký výkon, na aký sú zvyknutí, napriek tomu po rýchlom góle Masaroviča a poistke Gieciho zvíťazili 2:0. V druhom dejstve už namiesto gólov rozširovali štatistiky žlté karty, ktorých hlavný rozhodca ukázal až päť.

Veľké Bielice nastupvoali proti Sebedražiu s cieľom odčiniť výprask v Opatovciach nad Nitrou a už v prvom polčase potešili svojich priaznivcov tromi gólmi. K dvojgólovému Pavlovi Beňuškovi a Kišasovi s jedným zásahom sa mohol navyše pridať aj Putiška, no pokutový kop nepremenil. Ani po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil a po Beňuškovom skompletizovaní hetriku a zásahu Jakubíka si domáci pripísali vysoké víťazstvo 5:0. Hostia dohrávali stretnutie oslabení, štvrťhodinu pred kncom videl druhú žltú a následne aj červenú kartu Gatial.

Derby medzi Lehotou pod Vtáčnikom a Kamencom pod Vtáčnikom prilákalo na štadión Baníka tri stovky divákov a tí mali možnosť sledovať dobrý zápas. O jeho výsledku nakoniec rozhodla 78. minúta, v ktorej jediný zásah duelu zaznamenal domáci kapitán Lučan.

Nitrianske Sučany stále živiace aspoň teoretickú šancu na prvú priečku v tabuľke privítali na svojom trávniku béčko Baníka HN a proti aktívnemu súperovi nebol ich cieľ bodovať naplno vôbec jednoduchý. Hostia sa prezentovali peknou hrou a preverovali pozornosť brankára Petrišáka, no ten za svoj chrbát nepustil ani jednu loptu. Naopak, domáci z minima šancí vyťažili maximum, keď Peter Kaňa dvomi zásahmi rozhodol o ich výhre v pomere 2:0.

V Chynoranoch, kde hostili Nitrianske Rudno, tímy veľa futbalovej krásy neponúkli, čoho výsledkom bol aj rozhodujúci okamih duelu. Keďže ani jeden zo strelcov oboch tímov nedokázal loptu poslať do siete, konečný rezultát stanovil vlastný gól, pri ktorom loptu za chrbát svojho brankára poslal tečom hosťujúci Kohút.

Veľký Klíž predviedol v Skačanoch len slabý výkon, keď počas celého zápasu prakticky neohrozil bránku a dopomohol tak domácim k pohodlnému víťazstvu. Do streleckej listiny sa  premiérovo v ich drese zapísal Beleš, ktorý sa presadil v závere prvého polčasu, na konci druhého pridal druhý gól Fuka.

Keď v Dolných Našticiach otvoril skóre duelu už v 3. minúte D. Belanec, zdalo sa, že favorizovaní hostia z Rudnianskej Lehoty si bez problémov dokráčajú k víťazstvu. Úvodný zásah však akoby viac pomohol domácim, ktorí v priebehu dvanástich minút gólmi Dzurika po úniku a Krištofa po rohu otočili vývoj zápasu. A to z ich strany nebolo všetko, v 35. minúte opäť Dzurik nedal šancu hosťujúcim obrancom a upravil už na 3:1. Zásah Gamana sedem minút pred koncom stretnutia tak už na nečakanej prehre Dúbravy nič nezmenil.