topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK (ilust.)

Záver sezóny sa blíži, nepremeškajte posledné zápasy

PARTIZÁNSKE, 03.06.2016 |
Letná prestávka je už pomaly za dverami a koniec súťažného ročníka sa nezadržateľne blíži. Fanúšikovia tak majú už len niekoľko posledných príležitostí vidieť svoj obľúbený tím v majstrovskom zápase na trávniku. Pozreli sme sa preto s trojicou hráčov a jedným bývalým funkcionárom, ako vidia víkendové stretnutia Majstrovstiev oblasti Prievidza, I. a II. triedy Prievidza a II. triedy Partizánske.


Zápasy Majstrovstiev oblasti Prievidza tipuje Ondrej Beleš,
stredopoliar FK TJ Skačany

MTJ Nitrianske Pravno - FK TJ Skačany, Tip: 2

Zaujímavý zápas môžeme čakať v sobotu, kde na seba narazia tabuľkoví susedia, ktorých štatistiky či už v počte víťazstiev, remíz alebo prehier sú totožné a ani v počte strelených a inkasovaných gólov by sme si rozdiel možno ani nevšimli. Skačany by po domácom víťazstve a šanci zabojovať v tabuľke o konečné štvrté miesto mohli v tomto zápase nastúpiť s väčšou bojovnosťou a nasadením, naopak domáci si z posledných troch zápasov uchmatli len dva body. Duel medzi týmito dvomi klubmi bude určite vyrovnaný a uvidíme v sobotu, kto si uchmatne tri body alebo či sa skončí remízou.
 
FC Baník HN Prievidza&Handlová B – OŠK Chynorany, Tip: 1X

Béčko Baníka v posledných dvoch zápasoch nezískalo ani bod a čo je horšie, nepodarilo sa mu streliť ani gól. Aj keď jeho postavenie v tabuľke je o čosi lepšie ako u súpera, ten si však poradil na domácom ihrisku 1:0 s Nitrianskym Rudnom, čo môže byť kľúčovým faktorom aj v tomto zápase. Ide o duel, v ktorom sa dozvieme, či baníci zlomia gólové suchoty alebo sa presadia Chynorany a zoberú si zo súperovho ihriska plný bodový zisk.
 
TJ Slovan Nitrianske Sučany - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, Tip: 2

Zápas druhého mužstva s tretím, zápas, v ktorom sa Baník môže dostať na druhé miesto v tabuľke alebo naopak naň definitívne stratiť šancu. Karty sú viac naklonené Lehote, ktorá ťahá šnúru troch víťazstiev s minimálnym počtom inkasovaných gólov. Sučanom sa posledné tri zápasy príliš nedarilo a to môže dopomôcť Lehote k trom bodom.
 
TJ Dúbrava Rudnianska Lehota - FK Veľké Bielice, Tip: 1
 
Veľké Bielice si v poslednom zápase poradili so Sebedražím hokejovým výsledkom 5:0, naopak Lehota utŕžila prehru s trápiacimi sa Dolnými Našticami 3:2. Tieto úlohy si pred dvoma týždňami vymenili, kedy R. Lehota brala tri body a Veľke Bielice zahanbujúco prehrali 8:0 s Opatovcami. V tomto zápase si netrúfam povedať, ktoré z mužstiev bude mať navrch, ale domáce víťazstvo Bielic by mohlo hosťom pridať na pohode. Napriek tomu sa mierne prikláňam na stranu Dúbravu.
 
TJ Priehrada Nitrianske Rudno - TJ Družstevník Dolné Naštice, Tip: 1

Rudno privíta na domácom trávniku posledné mužstvo tabuľky Dolné Naštice, ktoré si z predchádzajúceho zápasu odnieslo tri body za výhru nad Rudnianskou Lehotou. Ani to im však nepomohlo odlepiť sa od dna tabuľky. Pre domácich je to posledný zápas sezóny na vlastnej pôde a určite pôjdu tvrdo za víťazstvom, aby potešili svojich fanúšikov.
 
TJ Družstevník Opatovce nad Nitrou - OFK Dežerice, Tip: 2

Opatovce si po skvelom víťazstve nad Bielicami 8:0 v predchádzajúcom kole neporadili s Dolnými Vestenicami a prehrali na ihrisku Vegumu 1:0. Dovolím si povedať, že Dežerice v aktuálnej sezóne hrajú okulahodiaci futbal, čo naznačuje aj ich skóre 62:29. Ako istý víťaz súťaže si určite budú chcieť pripísať aj ďalšie body a nevypustia ani tento duel. Pre mňa je to jasný zápas, v ktorom plný bodový zisk zoberú majstrovské Dežerice.
 
TJ Baník Sebedražie - ŠK Vegum Dolné Vestenice, Tip: X2

Ide o mužstvá, ktoré majú rovnaký počet bodov a bojujú v tabuľke o vrchné priečky. Sebedražie v poslednom kole prehralo s Bielicami 5:0 a toto zaváhanie sa bude snažiť odčiniť na domácej pôde. Vestenice z posledných dvoch zápasoch získali štyri body a ich ambície na víťazstvo a posunutie sa v tabuľke o pár priečok nahor sú vysoké. 
 
OŠK Veľký Klíž - TJ Tatran Kamenec pod Vtáčnikom, Tip: 1

Predposledný Klíž privíta na svojom ihrisku Kamenec pod Vtáčnikom, ktorého postavenie v tabuľke je o čosi lepšie ako u domácich. Posledné výsledky oboch mužstiev sú nevyrovnané, striedajú prehry s výhrami. Ak sa chce Klíž udržať pred Našticami a nemusel sa báť vypadnutia, mal byt v tomto zápase bodovať naplno Pre mňa sú favoritom domáci, ktorých víťazstvo posunie bližšie k zotrvaniu v súťaži.
 

FOTO: FB FK Valaská Belá

Zápasy I. triedy Prievidza tipuje Ondrej Mego,
bývalý funkcionár Hornej Vsi aktuálne príležitostne pôsobiaci v ŠK Čereňany

TJ Družstevník Diviacka Nová Ves - TJ Slovan Oslany, Tip: X

Obe mužstvá tento rok hrajú dobrý futbal. Držia sa na čelných priečkach tabuľky a výkonnostne sú na tom celkom dobre. Aj keď Diviacka ma tento rok výbornú efektivitu, nečakám výhru ani jedného z nich.
 
ŠK Čereňany - MTJ Pravenec, Tip: 1

Pravenec mal výborný vstup do jesennej časti, no počas jari príliš dobrými výkonmi neoslňuje. Čereňany sa celú sezónu a trápia a majú veľký problém s efektivitou. Bojujú však o záchranu a potrebujú vyhrať.
 
TJ VPS Hradec - TJ Štart Krištáľ Valaská Belá, Tip: 1

Súboj tabuľkových susedov sľubuje vyrovnaný zápas. Nasvedčujú tomu aj všetky štatistiky, či už vyhrané zápasy, remízy alebo prehry. Myslím si však, že Hradec má v tejto sezóne lepší útok a bude hrať pred domácim publikom ofenzívnejšie.
 
TJ Partizán Malinová - FK Kľak Kľačno, Tip: 1

Po minulotýždňovej možno pre niekoho prekvapivej prehre Malinovej v Oslanoch si budú chciež domáci hráči určite napraviť chuť a zápas vyhrať. Na svojom ihrisku sú navyše skoro neporaziteľní. Kľačno si hrá svoju hru a háji si s prehľadom stred tabuľky. Neočakáva sa od neho veľmi ofenzívna hra, no môže prekvapiť. Na aspoň bod by to však stačiť nemalo.
 
FK Hajskala Ráztočno - TJ Tatran Tužina, Tip: X

Oba tímy sa brodia sezónou na spodku tabuľky. Tužina hrá o česť a hlavne záchranu a preto bude chcieť bodovať naplno. No Ráztočno nemôže pustiť body ľahko a hlavne nie doma pri jeho aktuálnom postavení.
 
TJ Magura Poruba - OFK Slávia Chrenovec Brusno, Tip: 1

Chrenovec v tejto sezóne už viackrát vycestoval na zápas len s jedenástkou hráčou, občas dokonca aj s menším počtom. Je možné, že tomu tak bude aj v tomto prípade. Porube už vlastne ide len o to baviť sa futbalom a hrou a bez tlaku a stresu to budú chciež ukázať aj pred svojimi fanúšikmi. 
 
TJ Dynamo Bystričany - TJ Družstevník Koš, Tip: 1

Oba tímy predvádzajú v tomto ročníku nevývažené výkony.  Sú tabuľkovými susedmi a nemajú to od seba ďaleko ani vzdialenosťou. Minulý týždeň sa Bystričanom podarilo vyhrať doma nad papierovo silnejším súperom Valaskou Belou a myslím si, že rovnako to dopadne aj v tomto zápase.


FOTO: Maroš

Zápasy II. triedy Prievidza tipuje Roman Chocholáček,
obranca TJ Slovan Podhradie

TJ Slovan Podhradie – FK Bojnice, Tip: 1
 
V tomto zápase bude chcieť domáce Podhradie potvrdiť svoju výbornú formu z jarnej časti. čo dokazuje fakt, že stratilo body len s vedúcimi Novákmi. Vo všetkých ostatných súbojoch Podhradie bodovalo naplno. Predpokladám, že si bude chcieť túto štatistiku udržať aj v poslednom domácom zápase a rozlúčiť sa so svojimi fanúšikmi výhrou. Bojnice vedia potrápiť, bojujú ešte o konečné umiestnenie, takže predpokladám kvalitný zápas.
 
TJ Slovan Ješkova Ves - Banky – FK Iskra Nováky, Tip: 2

Domáce mužstvo je príjemným prekvapením súťaže a vo viacerých zápasoch dokázalo potrápiť svojich súperov. Navyše až do posledného kola má o čo hrať. Nováky si hrajú svoju ligu a bez straty bodu idú celou jarnou časťou. Očakávam, že ju budú chcieť v tomto duchu aj dohrať a zvíťazia aj v tomto stretnutí.
 
FK Diviaky nad Nitricou – TJ Družstevník Nedožery- Brezany, Tip: 2 

Domáce mužstvo, posilnené víťazstvom z posledného zápasu, sa postaví proti kvalitnému súperovi. Nedožery-Brezany vedia zahrať aj vonku a stále sa bijú o celkové tretie miesto. Diviakom nad Nitricou už teoreticky o nič nejde, preto verím v plný bodový zásah hostí.
 
TJ Športklub Liešťany – MTJ Veľká Čausa, Tip: 1

Súboj tabuľkových susedov prinesie určite boj o každý meter ihriska. Domáce Liešťany si budú chcieť pred svojimi fanúšikmi dokázať, že na Veľkú Čausu majú nielen papierovo, ale aj herne. Veľká Čausa vonku ešte naplno nebodovala a podľa mňa sa tak nestane ani teraz.
 
Čavoj – Družstevník Nitrica, Tip: 1

Aj v tomto zápase sa stretnú tabuľkoví susedia a ide tu teda o priamy súboj o lepšie umiestnenie v súťaži. Domáci Čavoj vie postaviť mužstvo, ktoré dokáže doma Nitricu zdolať. Tá v doterajšej sezóne bodovala naplno vonku len raz. Preto tipujem víťazstvo domácich.
 

FOTO: Magadaléna Hlavatá

Zápasy II. triedy Partizánske tipuje Martin Panák, obranca OFK Malé Kršteňany

TJ Slovan Malé Bielice - TJ Družba Livinské Opatovce, Tip: 2
 
Malé Bielice čaká futbalový sviatok, keď na svojom štadióne privítajú jedného z ašpirantov na postup do vyššej súťaže, ktorý sa navyše prezentuje peknou kombinačnou hrou. To sa prejavuje aj na jeho ofenzívnej sile, obranu súperov prekonal už 91-krát. Najväčšou hrozbou pre domácich bude 25-gólový Peter Polúch, na trávnik sa po zranení navyše už vrátil aj Michal Medo, autor 16 gólov. Bieličanci sa síce v jarnej časti prezentujú zlepšenými výkonmi, vďaka čomu aktuálne okupujú desiatu priečku, proti namotivovanému súperovi, navyše bez skúseného Jara Sagana, to však ani na bod stačiť nebude.
 
ŠK Malé Uherce - TJ obce Pažiť, Tip: 2
 
Peknú návštevu sľubuje aj derby v Malých Uherciach, kde privítajú neďalekú Pažiť. V kabíne domáceho ŠK došlo počas tejto sezóny k výrazným zmenám, čo sa prejavilo aj na výkonoch a výsledkoch mužstva. Nie tak dávno ťahali Uherčanci šesťzápasovú šnúru víťazstiev, ktorá ich posunula na siedme miesto v tabuľke. V posledných troch zápasoch však zostali bez bodov. Pažiť sa po nevydarenom vstupe do jarnej časti a zahanbujúcom výprasku od Malých Bielic opäť naštartovala a začína byť postrachom z jesene. Po bezgólovej remíze s Krásnom vyhrala šesť zápasov v rade a túto šnúru bude chcieť natiahnuť aj v Uherciach. Jej ofenzíva funguje opäť výborne, čoho najlepším dôkazom je 28 gólov v predchádzajúcich šiestich dueloch, čo je len o osem menej, ako nastrieľali Malé Uherce za celú sezónu. Domácim určite nebude chýbať motivácia pobiť sa o konečné šieste miesto, hostia by však úlohu favorita mali zvládnuť.
 
TJ Iskra Radobica - OFK Nedanovce, Tip: 2
 
Šláger víkendu sa hrá v Radobici, kde v tabuľke štvrtí domáci privítajú lídra z Nedanoviec. Iskra je jedným z najpríjemnejších prekvapení tohto ročníka, na prelome jesennej a jarnej časti zvíťazila v ôsmich zápasoch po sebe a v závere prvej polovice sezóny si doma poradila aj s ďalším adeptom na prvú priečku Livinskými Opatovcami. Proti nej však bude tentokrát stáť jediný tím súťaže, ktorý v počte strelených gólov prekonal stogólovú hranicu a pritom inkasoval v priemere len niečo málo viac ako jeden na zápas. Navyše, ak Livinské Opatovce zvládnu svoju úlohu v Malých Bieliciach, Nedanovce budú potrebovať na udržanie si svojho náskoku na čele bodovať naplno. Myslím si, že sa im to aj podarí.
 
OFK Tatran Hradište - TJ Slovan Návojovce, Tip: 1
 
Súboj trápiacich sa tímov ponúkne duel v Hradišti. Domáci ťahajú negatívnu sériu siedmich prehier v rade, hostia po šiestich prehrách v predchádzajúcich dvoch kolách remizovali. Pre Tatran je tento duel výbornou príležitosťou na prelomenie nevydareného obdobia. Na svojom trávniku síce v tejto sezóne získal z 11 zápasov len deväť bodov za tri výhry, Návojovčania sú ale najhorším tímom vonku, keď nazbierali len dva body.
 
TJ Slovan Veľké Kršteňany - OFK Klátova Nová Ves, Tip: X
 
Aj duel vo Veľkých Kršteňanoch prinesie meranie síl, ktorým sa príliš nedarí. Domáci Slovan po siedmich prehrách v rade remizoval v Návojovciach, Klátová, ktorá patrila po jeseni do hornej polovice tabuľky, čaká na výhru už deväť zápasov, keď od víťazstva v Malých Kršteňanoch trikrát remizovala a až šesťkrát prehrala. Vzájomný súboj, v ktorom sa stretne 12. tím v tabuľke doma s 11. tímom tabuľky úspešnosti vonku, by mohol priniesť nerozhodný výsledok.
 
OFK Malé Kršteňany - OFK Krásno, Tip: 2

Veľmi rád by som povedal, že tipujem jednotku, ale ak by som tak urobil, nezohľadňoval by som, v akom stave a akej forme sa oba tímy aktuálne nachádzajú. V Malých Kršteňanoch sa už pravdupovediac nevieme dočkať konca tejto utrápenej a absolútne nevydarenej sezóny.  Tím sa len zázrakom lepí dokopy, chýbajú hráči, ale aj kvalita. Z predchádzajúcich piatich zápasov sme nastúpili aspoň s jedenástimi hráči len dvakrát a aj to nás často musí zachraňovať náš 59-ročný tréner Dušan Hano. Aj preto sú naše postavenie a výsledky také, aké sú. Naopak Krásno hrá vo výbornej fazóne, z posledných štyroch zápasov má plný počet bodov a celkové skóre 17:3, ktoré v nich dosiahol, len zvyšuje moje obavy, že opäť utŕžime výprask. Určite sa pokúsime urobiť pre dobrý výsledok maximim, či to ale bude stačiť, je ale otázne.
"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//