topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK (ilust.)

Záver sezóny sa blíži, nepremeškajte posledné zápasy

PARTIZÁNSKE, 03.06.2016 |
Letná prestávka je už pomaly za dverami a koniec súťažného ročníka sa nezadržateľne blíži. Fanúšikovia tak majú už len niekoľko posledných príležitostí vidieť svoj obľúbený tím v majstrovskom zápase na trávniku. Pozreli sme sa preto s trojicou hráčov a jedným bývalým funkcionárom, ako vidia víkendové stretnutia Majstrovstiev oblasti Prievidza, I. a II. triedy Prievidza a II. triedy Partizánske.


Zápasy Majstrovstiev oblasti Prievidza tipuje Ondrej Beleš,
stredopoliar FK TJ Skačany

MTJ Nitrianske Pravno - FK TJ Skačany, Tip: 2

Zaujímavý zápas môžeme čakať v sobotu, kde na seba narazia tabuľkoví susedia, ktorých štatistiky či už v počte víťazstiev, remíz alebo prehier sú totožné a ani v počte strelených a inkasovaných gólov by sme si rozdiel možno ani nevšimli. Skačany by po domácom víťazstve a šanci zabojovať v tabuľke o konečné štvrté miesto mohli v tomto zápase nastúpiť s väčšou bojovnosťou a nasadením, naopak domáci si z posledných troch zápasov uchmatli len dva body. Duel medzi týmito dvomi klubmi bude určite vyrovnaný a uvidíme v sobotu, kto si uchmatne tri body alebo či sa skončí remízou.
 
FC Baník HN Prievidza&Handlová B – OŠK Chynorany, Tip: 1X

Béčko Baníka v posledných dvoch zápasoch nezískalo ani bod a čo je horšie, nepodarilo sa mu streliť ani gól. Aj keď jeho postavenie v tabuľke je o čosi lepšie ako u súpera, ten si však poradil na domácom ihrisku 1:0 s Nitrianskym Rudnom, čo môže byť kľúčovým faktorom aj v tomto zápase. Ide o duel, v ktorom sa dozvieme, či baníci zlomia gólové suchoty alebo sa presadia Chynorany a zoberú si zo súperovho ihriska plný bodový zisk.
 
TJ Slovan Nitrianske Sučany - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, Tip: 2

Zápas druhého mužstva s tretím, zápas, v ktorom sa Baník môže dostať na druhé miesto v tabuľke alebo naopak naň definitívne stratiť šancu. Karty sú viac naklonené Lehote, ktorá ťahá šnúru troch víťazstiev s minimálnym počtom inkasovaných gólov. Sučanom sa posledné tri zápasy príliš nedarilo a to môže dopomôcť Lehote k trom bodom.
 
TJ Dúbrava Rudnianska Lehota - FK Veľké Bielice, Tip: 1
 
Veľké Bielice si v poslednom zápase poradili so Sebedražím hokejovým výsledkom 5:0, naopak Lehota utŕžila prehru s trápiacimi sa Dolnými Našticami 3:2. Tieto úlohy si pred dvoma týždňami vymenili, kedy R. Lehota brala tri body a Veľke Bielice zahanbujúco prehrali 8:0 s Opatovcami. V tomto zápase si netrúfam povedať, ktoré z mužstiev bude mať navrch, ale domáce víťazstvo Bielic by mohlo hosťom pridať na pohode. Napriek tomu sa mierne prikláňam na stranu Dúbravu.
 
TJ Priehrada Nitrianske Rudno - TJ Družstevník Dolné Naštice, Tip: 1

Rudno privíta na domácom trávniku posledné mužstvo tabuľky Dolné Naštice, ktoré si z predchádzajúceho zápasu odnieslo tri body za výhru nad Rudnianskou Lehotou. Ani to im však nepomohlo odlepiť sa od dna tabuľky. Pre domácich je to posledný zápas sezóny na vlastnej pôde a určite pôjdu tvrdo za víťazstvom, aby potešili svojich fanúšikov.
 
TJ Družstevník Opatovce nad Nitrou - OFK Dežerice, Tip: 2

Opatovce si po skvelom víťazstve nad Bielicami 8:0 v predchádzajúcom kole neporadili s Dolnými Vestenicami a prehrali na ihrisku Vegumu 1:0. Dovolím si povedať, že Dežerice v aktuálnej sezóne hrajú okulahodiaci futbal, čo naznačuje aj ich skóre 62:29. Ako istý víťaz súťaže si určite budú chcieť pripísať aj ďalšie body a nevypustia ani tento duel. Pre mňa je to jasný zápas, v ktorom plný bodový zisk zoberú majstrovské Dežerice.
 
TJ Baník Sebedražie - ŠK Vegum Dolné Vestenice, Tip: X2

Ide o mužstvá, ktoré majú rovnaký počet bodov a bojujú v tabuľke o vrchné priečky. Sebedražie v poslednom kole prehralo s Bielicami 5:0 a toto zaváhanie sa bude snažiť odčiniť na domácej pôde. Vestenice z posledných dvoch zápasoch získali štyri body a ich ambície na víťazstvo a posunutie sa v tabuľke o pár priečok nahor sú vysoké. 
 
OŠK Veľký Klíž - TJ Tatran Kamenec pod Vtáčnikom, Tip: 1

Predposledný Klíž privíta na svojom ihrisku Kamenec pod Vtáčnikom, ktorého postavenie v tabuľke je o čosi lepšie ako u domácich. Posledné výsledky oboch mužstiev sú nevyrovnané, striedajú prehry s výhrami. Ak sa chce Klíž udržať pred Našticami a nemusel sa báť vypadnutia, mal byt v tomto zápase bodovať naplno Pre mňa sú favoritom domáci, ktorých víťazstvo posunie bližšie k zotrvaniu v súťaži.
 

FOTO: FB FK Valaská Belá

Zápasy I. triedy Prievidza tipuje Ondrej Mego,
bývalý funkcionár Hornej Vsi aktuálne príležitostne pôsobiaci v ŠK Čereňany

TJ Družstevník Diviacka Nová Ves - TJ Slovan Oslany, Tip: X

Obe mužstvá tento rok hrajú dobrý futbal. Držia sa na čelných priečkach tabuľky a výkonnostne sú na tom celkom dobre. Aj keď Diviacka ma tento rok výbornú efektivitu, nečakám výhru ani jedného z nich.
 
ŠK Čereňany - MTJ Pravenec, Tip: 1

Pravenec mal výborný vstup do jesennej časti, no počas jari príliš dobrými výkonmi neoslňuje. Čereňany sa celú sezónu a trápia a majú veľký problém s efektivitou. Bojujú však o záchranu a potrebujú vyhrať.
 
TJ VPS Hradec - TJ Štart Krištáľ Valaská Belá, Tip: 1

Súboj tabuľkových susedov sľubuje vyrovnaný zápas. Nasvedčujú tomu aj všetky štatistiky, či už vyhrané zápasy, remízy alebo prehry. Myslím si však, že Hradec má v tejto sezóne lepší útok a bude hrať pred domácim publikom ofenzívnejšie.
 
TJ Partizán Malinová - FK Kľak Kľačno, Tip: 1

Po minulotýždňovej možno pre niekoho prekvapivej prehre Malinovej v Oslanoch si budú chciež domáci hráči určite napraviť chuť a zápas vyhrať. Na svojom ihrisku sú navyše skoro neporaziteľní. Kľačno si hrá svoju hru a háji si s prehľadom stred tabuľky. Neočakáva sa od neho veľmi ofenzívna hra, no môže prekvapiť. Na aspoň bod by to však stačiť nemalo.
 
FK Hajskala Ráztočno - TJ Tatran Tužina, Tip: X

Oba tímy sa brodia sezónou na spodku tabuľky. Tužina hrá o česť a hlavne záchranu a preto bude chcieť bodovať naplno. No Ráztočno nemôže pustiť body ľahko a hlavne nie doma pri jeho aktuálnom postavení.
 
TJ Magura Poruba - OFK Slávia Chrenovec Brusno, Tip: 1

Chrenovec v tejto sezóne už viackrát vycestoval na zápas len s jedenástkou hráčou, občas dokonca aj s menším počtom. Je možné, že tomu tak bude aj v tomto prípade. Porube už vlastne ide len o to baviť sa futbalom a hrou a bez tlaku a stresu to budú chciež ukázať aj pred svojimi fanúšikmi. 
 
TJ Dynamo Bystričany - TJ Družstevník Koš, Tip: 1

Oba tímy predvádzajú v tomto ročníku nevývažené výkony.  Sú tabuľkovými susedmi a nemajú to od seba ďaleko ani vzdialenosťou. Minulý týždeň sa Bystričanom podarilo vyhrať doma nad papierovo silnejším súperom Valaskou Belou a myslím si, že rovnako to dopadne aj v tomto zápase.


FOTO: Maroš

Zápasy II. triedy Prievidza tipuje Roman Chocholáček,
obranca TJ Slovan Podhradie

TJ Slovan Podhradie – FK Bojnice, Tip: 1
 
V tomto zápase bude chcieť domáce Podhradie potvrdiť svoju výbornú formu z jarnej časti. čo dokazuje fakt, že stratilo body len s vedúcimi Novákmi. Vo všetkých ostatných súbojoch Podhradie bodovalo naplno. Predpokladám, že si bude chcieť túto štatistiku udržať aj v poslednom domácom zápase a rozlúčiť sa so svojimi fanúšikmi výhrou. Bojnice vedia potrápiť, bojujú ešte o konečné umiestnenie, takže predpokladám kvalitný zápas.
 
TJ Slovan Ješkova Ves - Banky – FK Iskra Nováky, Tip: 2

Domáce mužstvo je príjemným prekvapením súťaže a vo viacerých zápasoch dokázalo potrápiť svojich súperov. Navyše až do posledného kola má o čo hrať. Nováky si hrajú svoju ligu a bez straty bodu idú celou jarnou časťou. Očakávam, že ju budú chcieť v tomto duchu aj dohrať a zvíťazia aj v tomto stretnutí.
 
FK Diviaky nad Nitricou – TJ Družstevník Nedožery- Brezany, Tip: 2 

Domáce mužstvo, posilnené víťazstvom z posledného zápasu, sa postaví proti kvalitnému súperovi. Nedožery-Brezany vedia zahrať aj vonku a stále sa bijú o celkové tretie miesto. Diviakom nad Nitricou už teoreticky o nič nejde, preto verím v plný bodový zásah hostí.
 
TJ Športklub Liešťany – MTJ Veľká Čausa, Tip: 1

Súboj tabuľkových susedov prinesie určite boj o každý meter ihriska. Domáce Liešťany si budú chcieť pred svojimi fanúšikmi dokázať, že na Veľkú Čausu majú nielen papierovo, ale aj herne. Veľká Čausa vonku ešte naplno nebodovala a podľa mňa sa tak nestane ani teraz.
 
Čavoj – Družstevník Nitrica, Tip: 1

Aj v tomto zápase sa stretnú tabuľkoví susedia a ide tu teda o priamy súboj o lepšie umiestnenie v súťaži. Domáci Čavoj vie postaviť mužstvo, ktoré dokáže doma Nitricu zdolať. Tá v doterajšej sezóne bodovala naplno vonku len raz. Preto tipujem víťazstvo domácich.
 

FOTO: Magadaléna Hlavatá

Zápasy II. triedy Partizánske tipuje Martin Panák, obranca OFK Malé Kršteňany

TJ Slovan Malé Bielice - TJ Družba Livinské Opatovce, Tip: 2
 
Malé Bielice čaká futbalový sviatok, keď na svojom štadióne privítajú jedného z ašpirantov na postup do vyššej súťaže, ktorý sa navyše prezentuje peknou kombinačnou hrou. To sa prejavuje aj na jeho ofenzívnej sile, obranu súperov prekonal už 91-krát. Najväčšou hrozbou pre domácich bude 25-gólový Peter Polúch, na trávnik sa po zranení navyše už vrátil aj Michal Medo, autor 16 gólov. Bieličanci sa síce v jarnej časti prezentujú zlepšenými výkonmi, vďaka čomu aktuálne okupujú desiatu priečku, proti namotivovanému súperovi, navyše bez skúseného Jara Sagana, to však ani na bod stačiť nebude.
 
ŠK Malé Uherce - TJ obce Pažiť, Tip: 2
 
Peknú návštevu sľubuje aj derby v Malých Uherciach, kde privítajú neďalekú Pažiť. V kabíne domáceho ŠK došlo počas tejto sezóny k výrazným zmenám, čo sa prejavilo aj na výkonoch a výsledkoch mužstva. Nie tak dávno ťahali Uherčanci šesťzápasovú šnúru víťazstiev, ktorá ich posunula na siedme miesto v tabuľke. V posledných troch zápasoch však zostali bez bodov. Pažiť sa po nevydarenom vstupe do jarnej časti a zahanbujúcom výprasku od Malých Bielic opäť naštartovala a začína byť postrachom z jesene. Po bezgólovej remíze s Krásnom vyhrala šesť zápasov v rade a túto šnúru bude chcieť natiahnuť aj v Uherciach. Jej ofenzíva funguje opäť výborne, čoho najlepším dôkazom je 28 gólov v predchádzajúcich šiestich dueloch, čo je len o osem menej, ako nastrieľali Malé Uherce za celú sezónu. Domácim určite nebude chýbať motivácia pobiť sa o konečné šieste miesto, hostia by však úlohu favorita mali zvládnuť.
 
TJ Iskra Radobica - OFK Nedanovce, Tip: 2
 
Šláger víkendu sa hrá v Radobici, kde v tabuľke štvrtí domáci privítajú lídra z Nedanoviec. Iskra je jedným z najpríjemnejších prekvapení tohto ročníka, na prelome jesennej a jarnej časti zvíťazila v ôsmich zápasoch po sebe a v závere prvej polovice sezóny si doma poradila aj s ďalším adeptom na prvú priečku Livinskými Opatovcami. Proti nej však bude tentokrát stáť jediný tím súťaže, ktorý v počte strelených gólov prekonal stogólovú hranicu a pritom inkasoval v priemere len niečo málo viac ako jeden na zápas. Navyše, ak Livinské Opatovce zvládnu svoju úlohu v Malých Bieliciach, Nedanovce budú potrebovať na udržanie si svojho náskoku na čele bodovať naplno. Myslím si, že sa im to aj podarí.
 
OFK Tatran Hradište - TJ Slovan Návojovce, Tip: 1
 
Súboj trápiacich sa tímov ponúkne duel v Hradišti. Domáci ťahajú negatívnu sériu siedmich prehier v rade, hostia po šiestich prehrách v predchádzajúcich dvoch kolách remizovali. Pre Tatran je tento duel výbornou príležitosťou na prelomenie nevydareného obdobia. Na svojom trávniku síce v tejto sezóne získal z 11 zápasov len deväť bodov za tri výhry, Návojovčania sú ale najhorším tímom vonku, keď nazbierali len dva body.
 
TJ Slovan Veľké Kršteňany - OFK Klátova Nová Ves, Tip: X
 
Aj duel vo Veľkých Kršteňanoch prinesie meranie síl, ktorým sa príliš nedarí. Domáci Slovan po siedmich prehrách v rade remizoval v Návojovciach, Klátová, ktorá patrila po jeseni do hornej polovice tabuľky, čaká na výhru už deväť zápasov, keď od víťazstva v Malých Kršteňanoch trikrát remizovala a až šesťkrát prehrala. Vzájomný súboj, v ktorom sa stretne 12. tím v tabuľke doma s 11. tímom tabuľky úspešnosti vonku, by mohol priniesť nerozhodný výsledok.
 
OFK Malé Kršteňany - OFK Krásno, Tip: 2

Veľmi rád by som povedal, že tipujem jednotku, ale ak by som tak urobil, nezohľadňoval by som, v akom stave a akej forme sa oba tímy aktuálne nachádzajú. V Malých Kršteňanoch sa už pravdupovediac nevieme dočkať konca tejto utrápenej a absolútne nevydarenej sezóny.  Tím sa len zázrakom lepí dokopy, chýbajú hráči, ale aj kvalita. Z predchádzajúcich piatich zápasov sme nastúpili aspoň s jedenástimi hráči len dvakrát a aj to nás často musí zachraňovať náš 59-ročný tréner Dušan Hano. Aj preto sú naše postavenie a výsledky také, aké sú. Naopak Krásno hrá vo výbornej fazóne, z posledných štyroch zápasov má plný počet bodov a celkové skóre 17:3, ktoré v nich dosiahol, len zvyšuje moje obavy, že opäť utŕžime výprask. Určite sa pokúsime urobiť pre dobrý výsledok maximim, či to ale bude stačiť, je ale otázne.
"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 22.11.2018
  Buffon sa vracia do bránky PSG
  Gianluigi Buffon sa po jednozápasovej odmlke opäť postaví do bránky PSG. Skúsený brankár súperí o post jednotky s o 15 rokov mladším Alphonseom Areolom, ktorý v doterajšej sezóne odchytal zatiaľ sedem stretnutí, kým Talian o jeden menej.
 • 22.11.2018
  Jens Lehmann popiera daňové podvody
  Bývalý nemecký futbalový brankár Jens Lehmann poprel obvinenia z daňových podvodov. Proti periodiku The Handelsblatt, ktoré o protizákonnom konaní informovalo, podnikne právne kroky.
 • 22.11.2018
  DAC reaguje na vyjadrenia SFZ k kvôli akadémii
  " SFZ nám odobral 200 000 eur z dotácií, ktoré zvyšných 11 klubov systému Akadémií dostalo na výchovu mládeže. V skutočnosti teda SFZ na výstavbu MOL Football Academy neprispel sumou 500 000 eur, ale 300-tisíc eur," uvádza sa mimo iného v stanovisku DAC. Jeho celé znenie nájdete tu.
 • 22.11.2018
  Joelinton si po návrate do Hoffenheimu vybojoval novú zmluvu
  Brazílčan Joelinton po návate z hosťovania v Rapide Viedeň presvedčil zástupcov Hoffenheimu natoľko, že s ním predĺžilo spoluprácu.
 • 22.11.2018
  Řepka sa vyhol väzeniu, súd mu zmiernil trest
  Bývalý český futbalový reprezentant Tomáš Řepka nakoniec za internetové útoky na exmanželku do väzenia nepôjde, odpracovať si má 300 hodín verejnoprospešných prác. 
 • 22.11.2018
  Generálny manažér Herthy Berlín Preetz predĺžil zmluvu
  Generálny manažér futbalového tímu Hertha Berlín predĺžil zmluvu o ďalšie tri roky. V klube, v ktorom pôsobia aj dvaja slovenskí futbalisti Ondrej Duda a Peter Pekarík, bude zastávať post GM do roku 2022. 

  Preetz hral v klube od roku 1996 do 2003 a v jeho drese nastrieľal 84 gólov. Bývalý 51-ročný útočník pôsobí v pozícii generálneho manažéra od roku 2009. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//