topPhoto

Ak máte v postupoch a zostupoch v slovenskom futbale hokej (1. - 3. liga)

PARTIZÁNSKE, 07.06.2016 |
AKTUALIZOVANÉ Reorganizácie, rozdelenie 2. ligy na západ a východ a k tomu demarkačná čiara rozhodujúca o tom, kam ktoré kluby vlastne patria. A potom kolo, či dve do konca vlastne kluby nevedia, či sa tešiť z postupu alebo sa báť zostupu. Skúsili sme sa preto pozrieť, ako by to malo vyzerať na konci tohto ročníka.
 
S istotou vieme, že vypadávajúcim z 1. ligy je MFK Skalica, ktorý bude v ďalšom ročníku hrať v 2. lige Západ.
 

Postup z 2. ligy

O postupujúcom do najvyššej súťaže sa z pohľadu bodov rozhoduje medzi štvoricou tímov, reálne však môžu postúpiť len dva z nich, aj to za predpokladu, že splnia podmienky pre štart v najvyššej súťaži. 
 
Napriek tomu, že na čele tabuľky je z pohľadu skóre FC VSS Košice, postúpiť už nemôže, pretože MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý má rovnako bodov, no horšie skóre, má lepšie vzájomné zápasy. Doma Košičanov zdolal 3:0, u nich remizoval 1:1.
 
V hre je naďalej aj 1. FC Tatran Prešov, ktorý má síce o bod menej, no domáci zápas proti Seredi k dobru. Potrebuje v ňom však bodovať naplno, pretože v prípade remízy by opäť rozhodli v prospech Liptákov lepšie vzájomné zápasy (4:3d, 1:1v).
 
Z pohľadu bodového zisku by mala byť v hre aj Lokomotíva Košice, ktorá stráca na prvú priečku dva body a má k dobru zápas v Nitre, je však farmou Michaloviec a preto postúpiť nemôže. O účastníkovi 1. ligy sa tak bude rozhodovať medzi Liptovským Mikulášom a Prešovom. 
 

Zostupujúci z 2. ligy Západ a kto ich nahradí

To, kto 2. ligu opustí, nie je o moc jednoduchšie. Keďže do skupiny na západe by mali postúpiť nielen víťazi 3. ligy Bratislava (ŠK Svätý Jur) a 3. ligy Západ (FC ŠTK Šamorín), ale z pohľadu demarkačnej čiary, ktorá ho radí na západ, aj víťaz 3. ligy Stred MŠK FOMAT Martin, spolu z 1. ligy vypadávajúcou Skalicou by tak do nej mali v novej sezóne pribudnúť až štyri nové tímy.
 
Istým vypadávajúcim sú odhlásené Borčice. Ďalšie miesta by pre ne mali uvoľniť ŠK Senec, FK Slovan Duslo Šaľa a aj OFK Dunajská Lužná. 
 

Zostupujúci z 2. ligy Východ a kto ich nahradí

Iná situácia je vo východnej časti. Novým účastníkom najvyššej súťaže by mal byť práve jeden z jej tímov. Keďže Skalica vypadáva do západnej časti, MFK Dolný Kubín sa počas ročníka odhlásil a ďalším vypadávajúcim by mala byť Rimavská Sobota, uvoľniť by sa v nej mali tri miesta. 
 
Keďže víťaz 3. ligy Stred Martin by mal postúpiť do západnej skupiny, istým novým tímom druhej najvyššej súťaže by mal byť FK Krásna z 3. ligy Východ. Kto však získa ďalšiie miestenky? 
 
Očakávať by sa dalo barážové stretnutie medzi druhými tímami z 3. ligy Stred, ktorým je TJ ŠK Kremnička, a 3. ligy Východ, kde sa bude ešte rozhodovať medzi ŠK Odeva Lipany (64 bodov, v poslednom kole hrá doma proti Bardejovskej Vsi) a TJ FK Vyšné Opátske (63, nastúpi na trávniku ŠK Futura).
 
Kremnička však rovnako ako Martin patrí podľa demarkačnej čiary do západu a Vyšné Opátske je, podobne ako Lokomotíva Košice pre Michalovce, farmou FC VSS Košice. Budú to teda nakoniec aktuálne na východe druhé Lipany a zo stredu niekto z dvojice Liptovský Hrádok (aktuálne tretí) alebo Námestovo (štvrté), keďže piata Žarnovica je kvôli demarkačnej čiare rovnako mimo hry, pretože spadá na západ? 
 

Čo s odstúpenými tímami a Sencom?

Situáciu komplikuje aj znovuzaradenie odhlásených tímov a aj regionálna príslušnosť ŠK Senec. 
 
Kým v prípade zo súťaží odhlásených druholigových Borčíc a Dolného Kubína a aj treťoligového OFC Russel Gabčíkovo, ktoré môžu žiadať o zaradenie do súťaže o dve úrovne nižšie (bývalí druholigisti do štvrtej, treťoligista do piatej), budú ich prípadné žiadosti schvalovať príslušné regionálne zväzové Výkonné výbory a Športovo-technické komisie, ktoré ich môžu, ale aj nemusia schváliť, otázka ŠK Senec zostáva nateraz otvorená. 
 
Klub totiž sídli naďalej v Senci, no svoje zápasy hráva v Gabčíkove, keďže mesto Gabčíkovo odkúpilo jeho licenciu. Z pohľadu sídla klubu by mal teda vypadnúť do 3. ligy Bratislava, z pohľadu miesta konania zápasov patrí pod 3. ligu Západ. Klub by mal tieto veci doriešiť pred štartom novej sezóny, inak Bratislavský a Západoslovenský futbalový zväz budú zrejme čakať ťažké debaty o tom, do ktorej súťaže bude nakoniec klub zaradený.
 
Borčice a ani Dolný Kubín sa teda určite v 3. lige v budúcej sezóne nepredstavia, Dunajská Lužná by mala účinkovať v bratislavskej vetve a o tom, či bude ŠK Senec pôsobiť v 3. lige Bratislava alebo 3. lige Záad by sa malo rozhodnúť v najbližších dňom, či týždňoch. Na vyriešenie tejto otázky však veľa času nezostáva, keďže ovplyvní aj počet vypadávajúcich tímov.
 
Ak by Senec pôsobil v novej sezóne v 3. lige Bratislava, spolu s Dunajskou Lužnou by to boli dva vypadávajúce tímy do tejto súťaže a tak by im miesto spolu s OŠK Slovenský Grob musel uvoľniť ešte jeden z trojice TJ Slovan Viničné (23 bodov), ŠK Lozorno (23) a ŠK Bernolákovo (26).
 
Ak by putoval Senec ako Gabčíkovo spolu so Šaľou do 3. ligy Západ, bolo by nutné v tejto súťaži uvoľniť ešte jedno miesto naviac. A keďže do súťaže postupujú aj víťazi 4. ligy Severozápad a 4. ligy Juhovýchod, vypadol by spolu s odstúpeným OFC Russel Gabčíkovo a OTJ Palárikovo aj jeden z trojice MFK Topvar Topoľčany (25 bodov), FC Neded (27) a MFK Dubnica nad Váhom (27).

NEPREHLIADNITE ANI:

Ak máte v postupoch a zostupoch v slovenskom futbale hokej (3. - 5. liga Západ)

 

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//