Šampus chladí aj Kolačno, pomohli mu Miezgovce

PARTIZÁNSKE, 08.06.2016 |
Predposledné dohrávané 14. kolo I. triedy Partizánske, Bánovce nad Bebravou rozhodlo o jej víťazovi. Nečakaným majstrom súťaže sa stal jej nováčik TJ Družstevník Kolačno, ktorý rok po postupe z II. triedy Partizánske môže oslavovať ďalší postup.

Kolačanci za týmto úspechov rázne vykročili už v nedeľu dopoludnia, keď na ihrisku Zlatníkov zvíťazili vysoko 1:7. O svojej výhre rozhodli už v prvom polčase, ktorý zásluhou dvoch gólov Š. Čepka a jednom V. Vlčka, D. Jakubisa a B. Kráľa získali vo svoj prospech v pomere 0:5. V úvode druhej časti hry sa presadili aj domáci, ich čestný úspech si pripísal N. Valter, hostia však pridali ďalšie dva góly, keď Š. Čepko zavŕšil svoj hetrik a bodku za stretnutím dal kapitán Kolačna P. Duchovič.

Ani v druhom dopoludňajšom zápase nebola núdza o góly, v Biskupiciach, kde hostili Brezolupy, ich diváci videli až deväť. Domáci sa v prvej polhodine zápasu presadili dvakrát, o góly sa postarali M. Sabo a P. Zajac. Krátko na to síce P. Mačas znížil, do prestávky však sokoli pridali ďalšie dva zásahy, I. Klačka prekonali aj L. Vavro a P. Baláž. Piaty domáci zásah pridal v 73. minúte znova M. Sabo a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Dramatizáciu záveru duelu priniesli zásah M. Plášeka a druhý gól P. Mačasa, po ktorom bolo skóre 5:3, no P. Zajac rovnako svojim druhým gólom definitívne potvrdil tri body pre domácich.

Pravotice nastupovali popoludní v Nadliciach s vedomím, že ani prípadné víťazstvo ich už po výhre Kolačna neudrží ani teoreticky v hre o prvú priečku v súťaži. Napriek tomu domácim nedopriali pokojné záverečné kolo - v prípade víťazstva by totiž Nadlice odskočili v tabuľke posledným Zlatníkom na nedostihnuteľných päť bodov - a gólmi Tomáša a Michala Šinských vyhrali 0:2. Na ceste za víťazstvom ich v závere nezastavilo ani oslabenie, keď sa po druhej žltej karte z ihriska v 82. minúte predčasne porúčal P. Slamka.

Vo svojom poslednom tohtosezónnom zápase privítala Krásna Ves na svojom štadióne Žabokreky nad Nitrou. Vstup do zápasu lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa ujali vedenia v 18. minúte gólom A. Ladického, domáci však ešte pred prestávkou vyrovnali, do streleckej listiny sa zapísal L. Vlnka. A to zo strany Podhoranu nebolo všetko, v 51. minúte zariadil obrat R. Kolárik a v 72. minúte zavŕšil víťazstvo domácich v pomere 3:1 P. Fidrik.

Ďalším tímom, ktorý dopoludňajšie víťazstvo Kolačna vyradilo z hry o celkový triumf, bol pred domácim zápasom s Podlužanmi Dvorec. Aj to zrejme prispelo k priam katastrofálnemu výsledku po prvom polčase, ktorý domáci prehrali 1:6! Už v 13. minúte prehrávali po góloch T. Cibulu, J. Černáka a P. Šeba rozdielom triedy a hoci D. Gabaj znížil, hostia pridali ešte pred prestávkou ďalšie tri zásahy, ktorých autormi boli F. Rychtárech, P. Papulák a znova P. Šebo. V druhom polčase už Podlužany vedomé si náskoku ubrali, čo domáci využili aspoň na zmiernenie prehry. Po dvoch góloch J. Flóra a jednom striedajúceho R. Zaťka z toho nakoniec bola predsa o niečo prijateľnejšia prehra 4:6.

Jediným tímom, ktorý mal šancu ešte aspoň na diaľku Kolačno v poslednom kole potrápiť, boli Pečeňany. K tomu však potrebovali vyhrať v Miezgovciach, čo by ich stratu na lídra znížilo znova na dva body. Vstup do zápasu im síce nevyšiel, v 17. minúte prehrávali po góle J. Trgyňu, v 32. minúte však vyrovnal J. Herzegel a krátko po návrate z kabín zariadil obrat D. Havala. Ani to ale nakoniec hráčom OŠK na vytúžené tri body nestačilo. V 55. minúte totiž znova vyrovnal domáci kapitán V. Herián a víťazstvo Miezgoviec zariadil desať minút pred koncom R. Trgyňa. Prehra Pečenian tak rozhodla o tom, že víťazom súťaže sa stal už pred posledným kolom TJ Družstevník Kolačno.

"

• 02.07.2019

• 06.06.2019

• 05.06.2019
    ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)