• fotka
  • fotka

FOTO Inzultácia v Radobici, L. Opatovce vyhrali v M. Bieliciach

PARTIZÁNSKE, 10.06.2016 |
Hneď niekoľko duelov 14. kola II. triedy Partizánske pútalo pozornosť fanúšikov. V Malých Bieliciach sa predstavili Livinské Opatovce, v Malých Uherciach Pažiť a do Radobice cestovali Nedanovce.

Livinské Opatovce nečakal v Malých Bieliciach ľahký zápas a potvrdilo sa to aj na ihrisku. Hostia šli do vedenia už v 9. minút zásluhou P. Meda, no domáci reagovali už o šesť minút L. Ivankom. Aj na druhý zásah hostí, o ktorý sa postaral v závere prvého polčasu J. Flimel, našli domáci odpoveď, vyrovnanie zariadil v úvode druhého dejstva Š. Rajčan. Rozhodnutie tak priniesla až 68. minúta, v ktorej T. Olacha prekonal M. Šmitala. Po jeho zásahu už domáci po tretí raz vyrovnať nedokázali.

Zápas medzi Malými Uhercami a Pažiťou sľuboval zaujímavý derby duel. Za výraznej podpory svojich fanúšikov boli obe mužstvá naštartované do stretnutia od úvodných minút. Zo začiatku mali loptu častejšie na kopačkách hostia, domáci hrozili najmä z brejkov. Pažiťanci si však výrznejšiu šancu nevypracovali a tak len obstrelovali bránu spoza šestnástky. Aj domáci sa z kontier presadzovali len sporadicky, každý náznak nebezpečenstva končil na skvelo fungujúcej obrane hostí. Prvý šli nakoniec do vedenia Pažiťanci, keď Šimončič vysunul Školku, ten bol v šestnástke zatiahnutý za dres a nariadený pokutový kop premenil P. Kollár.

Druhý polčas nezaostaval za prvým a tak diváci mohli sledovať peknú kombinačnú hru oboch celkov. Domáci so snahou vyrovnať zatlačili súpera na jeho polovičke a situácia z prvého polčasu sa otočila, na brejky začali hrať hostia. Práve po jednom z nich a ďalšej kolmici Šimončiča sa Kollár nemýlil a strelou popod dobre chytajúceho Hanuliaka poslal Pažiť do dvojgólového vedenia. Domáci tlak pokračoval, ale obrana hostí mala svoj deň. Pažiťanci hrozili stále častejšie z brejkov a Školka sa konečne dočkal, keď po ďalšom zo svojich samostatných únikov nedal domácemu brankárovi šancu (v oficiálnom zápise je ako autor gólu mylne uvádzaný P. Kollár). Sympatický výkon Malých Uheriec odmenil gólom z pokutového kopu Turček, ktorý brankára Hrma poslal do opačnej strany ako loptu. Do konca zápasu sa už skóre viac nemenilo, no bez ohľadu na výsledok pekná hra oboch celkov musela potešiť slušne zaplnený štadión.

Pre Uherce to bol posledný zápas sezóny a pre Pažiť generálka pred bojom o konečnú 4. priečku, v ktorej v poslednom kole privítajú doma Radobicu. V mene vedenia Pažite by sme chceli poďakovať J. Šimončičovi za prístup k nášmu klubu a tak isto aj hráčom a vedeniu M. Uheriec za skvelý prístup k derby, super atmosféru a potvrdenie priateľských vzťahv medzi oboma obcami. (TJ obce Pažiť)

Gólovo bohaté stretnutie ponúkol duel Veľkých Krštenian a Klátovej Novej Vsi. Hostia mali skvelý vstup, keď po polhodine hry a góloch T. Streichera a M. Zajíca vyhrávali 0:2. Krátko po druhom zásahu však znížil M. Ďuriš a v úvode druhého dejstva vyrovnal M. Kopál. Ten istý hráč bol aj na konci ďalšej gólovej akcie domácich, keď v 65. minúte upravil na 3:2. Nádej hostí na aspoň bod oživil štvrťhodinu pred koncom znova T. Streicher, no v 85. minúte rozhodol o tom, že víťazstvo predsa zostane doma, J. Chymo.

Všetky body zostali po zápase s Návojovcami aj domácemu Hradišťu. Po zásahoch J. Koreňa a M. Pavera viedol Tatran v úvode druhého dejstva 2:0, v 67. minúte M. Ištván znížil. Už o päť minút neskôr však domácim vrátil dvojgólové vedenie z pokutového kopu opäť M. Paver a ako sa ukázalo, práve jeho zásah bol víťazným, keďže v závere upravil na 3:2 P. Reck.

Mal to byť šláger víkendu, nakoniec z toho bola poriadna hanba pre domáci tím. V Radobici, kde privítali lídra z Nedanoviec, sa síce už v 4. minúte tešili po góle M. Kmeťa práve domáci, následne však A. Žurek dvomi jedenástkami otočil skóre. Tento výsledok však v platnosti nezostal, pre inzultáciu hlavného rozhodcu M. Žiaka divákom bolo stretnutie dodatočne skontumované na 0:3 v prospech Nedanoviec.

"Celé stretnutie, v ktorom dominovali hostia, pokazil jeden mrzutý fanúšik. Ten ma cez polčas chytil za dres a násilne mnou mykal. Napriek tomu, že obe mužstvá chceli dovtedy kľudné stretnutie dohrať, bol som nútený ho predčasne ukončiť," povedal pre ligy.sk hlavný rozhodca zápasu Miroslav Žiak.

Šokujúci úvod malo stretnutie v Malých Kršteňanoch. Navrátilec do domáceho dresu J. Škultéty priniesol nielen výrazne skvalitnenie ofenzívnej hry svojho mužstva, ale aj gól, keď už v 9. minúte vyzvŕtal hosťujúcu obranu a nedal P. Hoosovi v bráne Krásna šancu. O tri minúty pohrozili domáci znova, k odrazenej lopte vyštartoval z obrany M. Panák a potiahol ju až na hranicu šestnástky hostí, no pretlačiť pred bránu sa mu ju cez brániaceho hráča ani na dvakrát nepodarilo. Zahrmelo na opačnej strane, trénera v bránke domácich D. Hana prekonal S. Záhradný. Vyrovnaný výsledok vydržal až do 33. minúty, keď M. Šulovský naklonil misky váh na stranu hostí. Už o štyri minúty Hano vyťahoval loptu zo svojej brány opäť, do streleckej listiny sa zapísal aj A. Magdolen. Ešte pred prestávkou navyše pridali hostia po peknej kombinačnej akcii aj štvrtý gól, k Stanovi sa pridal aj Peter Záhradný.

Prakticky rozhodnuté stretnutie v nasledujúcom priebehu prinieslo úplne nezmyselne viacero zbytočne nervóznych momentov, došlo k niekoľkým konfliktom medzi hráčmi, čo vyústilo do troch žltých kariet pre domácich a dvoch pre hostí. Okrem kariet však druhý polčas priniesol aj góly. Po viacerých dobrých zákrokoch prekonal náhradného brankára OFK M. Kopála M. Dragula a konečnú podobu výsledku dal v 70. minúte M. Mozola.