VIDEO Oslavujúci Šamorín s dvomi prehrami, Komárno v ôsmich vyhralo vo Vrakúni

PARTIZÁNSKE, 13.06.2016 |
Tretia najvyššia súťaž na západe v rýchlom slede vyvrcholila 33. a 34. kolom. Víťazom sa už v predstihu stal Šamorín, rovnako posledné miesto Palárikova bolo známe už dlhšiu dobu. Bojovalo sa tak o body, ktoré by zabránili v zostupe ďalším klubom.

33. kolo

Víťaz tohto ročníka súťaže Šamorín nastupoval na zápas v Nemšovej s viacerými hráčmi z lavičky, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Priemerný duel, ktorý sa väčšinou hral medzi šestnástkami, rozhodli domáci svojou veľkou efektivitou v útoku. Už do prestávky bolo po dvoch góloch Š. Holiša a jednom jedenástkovom P. Amricha skóre 3:0 a hoci hostia Mendonçom v úvode druhého polčasu znížili, loptu vyťahoval zo svojej siete následne už len brankár ŠTK Sedlák, ktorého prekonal E. Mikeš a po tretí raz aj Holiš.

Víťazstvo pred vlastnými fanúšikmi si pripísali aj hráči céčka Spartaka Trnava - Šúroviec. Rozhodli o ňom na prelome polčasov, keď v závere toho prvého skóroval I. Pikulík a v úvode druhého premenil pokutový kop T. Hlavna. V 83. minúte sa hosťom podarilo už len znížiť, na 2:1 upravoval striedajúci P. Vašek.

Dôležité body do tabuľky získali v súboji zostupom ohrozených tímov Topoľčany. O výhre nad Nededom rozhodol jediný gól, o ktorý sa už v 20. minúte postaral Salim, keď prepálil Nemčeka v bráne hostí. Domácim sa podržalo najtesnejší náskok udržať aj napriek tomu, že záverečnú polhodinu dohrávali bez svojho kapitána R. Števka, ktorý videl po druhej žltej karte aj červenú.

Najtesnejšie víťazstvo si pripísal aj Veľký Meder. Proti o záchranu bojujúcej Dubnici nad Váhom zariadil trojbodový zisk MŠK v 20. minúte Z. Bognár.

Aj Púchov potešil hŕstku divákov na svojom štadióne jasnou výhrou nad Vráblami. V prvom polčase síce defenzívu Spartaka prekonal len raz, už v 4. minúte sa nemýlil M. Gajdošík, po prestávke však pridal ďalšie tri zásahy. Hneď v úvode sa presadil P. Hrnko, v 66. minúte poslal loptu do siete po druhý raz v zápase Gajdošík a konečnú podobu výsledku dal v závere J. Pilát.

Galanta na trávniku Palárikova hrala vyše hodinu bez gólov, v záverečnej dvadsaťpäťminútovke ich ale diváci videli hneď tri. Po zásahu L. Žáka a M. Winklera viedli hostia 0:2, koniec duelu ale zdramatizoval zásah striedajúceho M. Markuseka. Nádeje na aspoň bod OTJ však pochovalo vylúčenie M. Petroviča za hrubé nešportové správanie.

Neúspešnú rozlúčku so sezónou má za sebou Baník HN. Ešte pred úvodným hvizdom sa vedenie klubu, realizačný tím a všetci domáci futbalisti spolu s fanúšikmi rozlúčili s trénerom Petrom Černákom, ktorý v klube pôsobil päť rokov ako športový riaditeľ, tri ako aktívny futbalista a dva ako hlavný tréner A mužov a v ďalšej sezóne bude pracovať ako  hlavný tréner v FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Hre dominovali od úvodných minút hostia z Lednických Rovní, ktorí boli počas celého stretnutia lepší vo všetkých smeroch. Už v 5. minúte si po prihrávke Liptáka za domácu obranu nabehol T. Púček a umiestnenou strelou poslal hostí do vedenia. V 26. minúte však predviedli peknú akciu Búry s Bublákom a Turančíkom a Ľ. Híreš si odrazenú loptu poslal do vlastnej siete. Z rýchleho protiútoku po prihrávke Tomana sa ale už o tri minúty v pokutovom území uvoľnil znova Púček a hostia opäť viedli. V 35. minúte navyše využil Lipták zaváhanie domáceho brankára Lacka, prihral úplne voľnému Púčekovi a ten zavŕšil svoj hetrik. V úvode druhého polčasu sa domácim naskytla veľká šanca znížiť, keď Obžeru v pokutovom území fauloval Híreš, no Bublákov pokus Cucík vyrazil. Keďže ďalšie šance na oboch stranách zostali nepremenené, hostia sa tešili zvíťazstva 1:3. (fcbanikhn.sk)

Béčko Dunajskej Stredy Vrakúň nedokázalo poraziť na jar rozbehnuté Komárno napriek tomu, že hostia po vylúčení trojice Gonzáles (za opľutie asistenta rozhodcu), Szabóa a Tótha dohrávali len ôsmi. O výsledku rozhodli 13. minúta, v ktorej si vlastný gól pripísal domácei brankár Slávik a 62. minúta, v ktorej pokutový kop nepremenil domáci Kondrlík.

Tréner domácich Balázs Borbély zhodnotil duel pre fcdac.sk nasledovne: "Veľmi ťažko hodnotiť takýto zápas, pretože pri všetkej úcte k súperovi, so zápasom toho nemali veľa spoločného. Porazili sme sa sami, úplne zbytočným vlastným gólom. Na tento nešťastný moment sme ešte celkom dobre zareagovali, chalani sa snažili hrať. Pred polčasom prišlo vylúčenie u hostí, po ktorom som veril, že dokážeme priebeh otočiť. V polčase som urobil jednu zmenu a zápas sa ďalej vyvíjal podľa predpokladov. Súper sa stiahol, celý druhý polčas sme hrali proti jeho prehustenej obrane. Potrebovali sme kreativitu, myšlienku a hlavne góly. Žiaľ, neboli sme efektívni, pretože šance sme mali. Belkovics mal tutovku, Sandal hlavičkoval z výbornej pozície, o jedenástke ani nehovoriac. Chýbala efektivita, bez streleného gólu sa nedá výsledok otočiť. Nepremenená penalta nás definitívne zrazila do kolien, z toho sme sa už nedokázali postaviť. Z tejto prehry si treba zobrať ponaučenie."

34. kolo

Úvodný zápas záverečného kola sa hral ešte v závere mája, viac o súboji Komárna s baníkmi z hornej Nitry sa dozviete v članku VIDEO Komárno potvrdilo jarnú formu aj proti Baníku HN.

Lednické Rovne nadviazali na výhru v Prievidzi a aj v zápase s Nemšovou bodovali naplno. O úspešnej rozlúčke so sezónou pred vlastnými fanúšikmi rozhodla už 15. minúta, v ktorej jediný presný zásah duelu zaznamenal D. Pilný.

Tri body si doma pripísali aj Vráble. Skóre zápasu s Veľkým Mederom otvoril v 28. minúte z bieleho bodu M. Tužinský, hostia odpovedali zásahom L. Szöcsa v závere polčasu. Aj v druhom dejstve sa ako prví radovali domáci, loptu za chrbát Vargu poslal striedajúci M. Zrubec, no hostia opäť vyrovnali, tentoraz Z. Bognárom. Na tretí gól Spartaka však už Thermál reagovať nedokázal a tak zásah M. Brajoviča priniesol tesné víťazstvo domácich 3:2.

Spartakovské céčko Šúrovce posledný duel sezóny nezvládlo a prišlo o druhú priečku v tabuľke. Vo Veľkých Ludinciach šlo síce do vedenia už v 6. minúte po góle F. Ravasa, no domáci dokázali v rozmedzí 12. a 58. minúty gólmi Cingela, Vargu a Kubalu duel otočiť vo svoj prospech. V závere síce ešte znížil Horvárth, na zvrat a ani na vyrovnanie to však už nestačilo. Zverenci Miroslava Hájička tak svoj posledný zápas pod hlavičkou Spartak C prehrali, v novej sezóny sa mužstvo vracia k názvu FC Horses.

"Zápas v Ludinciach bol našim posledným. Škoda, že napriek hernej dominancii sme sa dopustili obrovských hrúbok vzadu a prišli tým o druhé miesto. Toto mužstvo si však zaslúži absolutórium, keď stred tabuľky po jeseni dokázalo premeniť na špicu. Máme najlepší útok v súťaži, najlepšieho strelca Tomáša Hlavnu so šestnástimi gólmi a za ním tesne v závese Iva Pikulíka so štrnástimi, ktorému na to stačila jarná časť. Herne sme sa vyrovnali všetkým mužstvám a napriek mladému veku hráčov sme sa snažili prehrávať súperov svojou aktívnou hrou. Mrzí ma, že sa končí etapa, počas ktorej sme sa každým rokom posúvali výkonnostne i tabuľkovo stále vyššie. Hráči si vytvorili výborný odrazový mostík do budúcna a verím, že niektorí využijú svoj potenciál i vo vyššej súťaži. Naše pôsobenie pod Spartakom končí a som rád, že sme šírili viac pozitívne meno tomuto klubu ako negatívne," povedal pre spartak.sk tréner hostí Miroslav Hájiček.

Šamorín sa chcel s 3. ligou rozlúčiť výhrou, proti Púchovu mu to však nevyšlo. Prvý gól zápasu strelili hostia zásluhou Mareka Gajdošíka už v 11.minúte, Šamorínčania odpovedali tesne pred prestávkou Leonelom. V druhom polčase sa ŠTK ujalo vedenia, keď sa po hodine hry presadil José Lucas. Domáci sa však dlho neradovali, o päť minút Púchovčania vyrovnali Bartošom. Následne sa šance striedali na oboch stranách, no priniesli už len jeden zásah, keď minútu pred koncom Pastorek strhol víťazstvo na stranu hostí, ktoré MŠk posunulo zároveň na konečnú druhú priečku v tabuľke.

Šamorín napokon síce neopúšťa tretiu ligu víťazne, ale ani to nezabránilo domácim osláviť titul a po zápase si prevzali zlaté medialy i víťazný pohár. (stksamorin.sk)

Neded dôležité body do boja o záchranu nezískal, keď doma nestačil na béčko Dunajskej Stredy Vrakúň. Hostia sa ujali dvojgólového vedenia po zásahoch Nagya a Trajcsika, domáci už len v závere prvého polčasu znížili Valachovičom. Keďže v druhom dejstve už gól nepadol, Neded zaknihoval prehru 1:2.

"Som rád, že rozlúčka so súťažou a aj moja s mužstvom dopadla víťazne," povedal pre fcdac.sk tréner hsotí Balázs Borbély a dodal: "Vedeli sme, že domáci hrajú o záchranu a pomôže im jedine víťazstvo. Naopak, my sme už naše tabuľkové postavenie nemohli zmeniť, chceli sme však čestne odohrať posledný zápas. Začali sme dobre, rýchlym gólom sme išli do vedenia. Potom nás domáci dostali pod tlak, ale brankár Olejník vychytil skvelý deň a podržal mužstvo. V druhom polčase sme ovládli hru, domáci boli plynutím času čoraz nervóznejší, v ich situácii im nestačila ani remíza. S prístupom a výkonom hráčov som spokojný, rovnako s celou sezónou. Napriek tomu, že sme mužstvo výrazne omladili, oproti minulému roku sme sa zlepšili o šesť miest.“

Topoľčany si po tesnej výhre v predchádzajúcom kole pripísali rovnaký triumf aj v Nových Zámkoch. Znova o ňom rozhodol úvod zápasu, keď tentokrát v 12. minúte skóroval M. Rajník.

Doma uspel aj ďalší z do záchranárskych prác namočených tímov Dubnica nad Váhom. Defenzívu vypadávajúceho Palárikova prekonal v každom polčase raz, v tom prvom sa presadil J. Štefula, v druhom striedajúci R. Hlatký.