• fotka
  • fotka

VIDEO FOTO Beluša oslavovala, T. Teplice `fasovali` Holíč na jar bez výhry

PARTIZÁNSKE, 14.06.2016 |
Záverečné 30. kolo 4. ligy Severozápad prinieslo okrem veľkých osláv do 3. ligy postupujúcej Beluše aj sedemgólový domáci výprask Trenčianskych Teplíc, obrat Prečína v Domaniži, či ďalší neúspešný pokus Holíča o prvé jarné víťazstvo.

Trenčianske Teplice lepia po trestoch pre viacerých hráčov zostavu ako sa len dá a prejavuje sa to aj na ich výsledkoch. V rozlúčke so sezónou zaznamenali už štvrtú prehru v rade, navyše Malženice ich vôbec nešetrili a na Marakane nasúkali domácemu tímu  sedem kúskov. Už po prvom polčase bolo prakticky po zápase, Dynamo ho gólmi Balážika, Benkovského a Rapavého vyhralo rozdielom triedy. Ani po prestávke sa gólostroj hostí nezastavil, Benkovský dvomi zásahmi zavŕšil svoj hetrik a zvýšil už na 0:5. Až za tohto stavu sa podarilo presadiť aj domácim, autorom ich jediného gólu v tomto stretnutí bol Šiko. V závere Balážik a Zvolenský pridali ešte po góle a tak sa hostia tešili z vysokej výhry 1:7.

Šimonovany tak nastupovali do domáceho zápasu s Novou Dubnicou už s vedomím, že ani prípadná výhra ich už na druhú priečku konečnej tabuľky práve pred Malženice neposunie. Napriek tou šli belasí za víťazstvom, po polhodine hry otvoril skóre Barta, po hodine pridal druhý domáci zásah D. Kodaj. V 80. minúte bolo skóre už 3:0, do streleckej listiny sa zapísal aj Rybanský a zdalo sa, že domáci si bez problémov dokráčajú za tromi bodmi. Hosťom sa však podarilo záver stretnutia ešte zdramatizovať, pár sekúnd po inkasovanom góle znížil M. Lendvay a tesne pred koncom upravil na rozdiel jediného gólu Ľ. Smolka. Viac gólov ale už hostia nepridali a Slovan si pripísal 16. výhru v sezóne.

Vydarený záver jari pomohol bánoveckému Spartaku ku konečnému štvrtému miestu v tabuľke, keď po zápase s Vrbovým zaknihoval už piaty duel bez prehry v rade, z toho štvrtý víťazný. Na svoje konto si počas záverečných kôl pripísal aj cenné skalpy druhým Malženíc i víťaza ligy Beluše. Naopak Vrbové prehralo už šiesty zápas z posledných siedmich a aj vďaka tomu mu v konečnej tabuľke patrí ôsma priečka. O víťazstve Bánoviec rozhodli zásahy R. Szabóa v prvom a M. Svatíka a dvojgólového R. Mrocek v druhom polčase.

O naozaj vydarenej jari môže hovoriť aj v prvej polovici sezóny sa trápiaci Boleráz. Proti Partizánskemu natiahol svoju sériu neporaziteľnosti už na skvelých deväť zápasov, z toho až sedem bolo víťazných. O výhre nad Tempom, ktoré tak zostalo po dvoch úspešných predchádzajúcich dueloch bez bodov, rozhodla dvojica Németh a Blaško, prvý menovaný prekonal brankára hostí Gašparíka dvakrát. Čestný úspech Partizánskeho zaznamenal za stavu 2:0 Kučera.

Dobre rozbehnutý duel proti Prečínu nedotiahla do úspešného konca Domaniža. V domácej rozlúčke so sezónou, ktorá pritiahla na ihrisko Partizána takmer dve stovky divákov, otvoril skóre už v 20. minúte K. Sádecký, no hostia zásluhou T. Orávika ešte pred prestávkou vyrovnali. Po nej padol už len jediný gól, ktorým hneď v úvode druhého polčasu zavŕšil obrat hostí P. Hybben.

Trenčianske Stankovce dôležitý duel zvládli

Úvod pre domácich veľmi dôležitého zápasu medzi Trenčianskymi Stankovcami a Jaslovskými Bohunicami patril hráčom OŠK, keď už v 1. minúte išiel M. Sedláček sám na hosťujúceho brankára, ale ten mu strelu stečoval na roh. V 7. minúte bol v čistej gólovej príležitosti Polek, ale namieril len do brankára Matejkoviča. V 9. minúte minul bránku z hranice šestnástky M. Sedláček. V 13. minúte bol dvakrát v šanci Z. Poruban, ale obrana hostí všetko vyriešila. Po štvrťhodine hry lopta po štandardke Ančica len tesne minula spojnicu brvna a tyče. V 21. minúte bol v šestnástke faulovaný Polek, sám si postavil loptu na biely bod, ale brankár jeho strelu vyrazil. Po polhodine hry minula bránu hostí aj krížna strela Bulka.

Druhý polčas sa začal náporom domáceho mužstva, obrovskú šancu mal Ďanovský, ale bránu netrafil. Ďalšiu gólovú príležitosť nepremenil v 47. minúte M. Sedláček a neúspešný bol aj v 49. minúte. Až v 51. minúte dostal loptu do voľného priestoru Ďanovský a po kľučke brankárovi poslal loptu konečne do siete. Už o pár sekúnd mohol zvýšiť domáci náskok P. Sedláček, ale nemieril presne. Prekonať hosťujúceho brankára sa Škvarkovi v 53. minúte ešte nepodarilo, no v 58. minúte dostal ideálnu loptu P. Sedláček a s prehľadom upravil skóre na 2:0. Ten istý hráč bol v šanci aj v 65. minúte, ale tentokrát mieril nepresne. V 72. minúte zahrávali hostia štandardnú situáciu a umiestnenú strelu Zemanovič len s námahou vyrazil. Hráči Blavy mali obrovskú šancu na strelenie kontaktného gólu v 85. minúte, ale Zemanovičovi pomohla ľavá tyč. Do streleckej listiny sa mohol zapísať aj striedajúci Hrbas, ale minul bránu. V závere zápasu sa už skóre nemenilo a tak v slušnom zápase, hranom bez kariet, zvíťazili domáci hráči, čo znamená, že 4. liga sa bude v Trenčianskych Stankovciach hrať aj v budúcej sezóne. (osktrencianskestankovce.sk)

Holíč v jarnej časti len s štyrmi remízami

Ani v poslednom tohtosezónnom zápase, kedy už obom súperom o nič nešlo a nemohli sa tabuľkovo nikam posunúť, sa domáci Holíč nedočkal plného bodového zásahu. Naposledy sa tak z víťazstva radoval ešte v poslednom kole jesene práve na pôde Častkoviec. Kým v jesennej časti zaknihovala Iskra až 24 bodov, počas jari jej na konto pribudli len chudobné štyri. Aj v tomto zápase dominovali hostia a najmä dobre hrajúci Madro spôsoboval neistej domácej obrane problémy. Jeho šance v 16., 30. a 32. minúte volali po góle, no buď prestrelil bránu, alebo dobre zakročil Vaculka.

Prvého gólu sa tak diváci dočkali v 63. minúte, keď z asi 22 metrov napriahol Mráz a krásnou technickou strelou do pravého horného rohu nedal Korčekovi šancu. Radosť z gólu však domácim nevydržala ani päť minút a práve Madro prebehol cez ich obranu a vyrovnal na 1:1. V 79. minúte mohli hostia otočiť zápas na svoju stranu, no v čistej šanci Sládek domácu bránu prestrelil. Podarilo sa im to ale v 85. minúte, keď Halás zavŕšil obrat a potvrdil výhry Častkoviec v pomere 1:2. (iskraholic.sk)

Beluša zažila oslavy postupu

V Beluši pútal nielen futbal, ale aj sprievodný program, FOTO: FB FK Beluša

Oslavy víťazstva v súťaži a postupu do 3. ligy prilákali na štadión do Beluše množstvo divákov, pre ktorých bol pripravený bohatý program. Okrem rôznych atrakcií v ňom nechýbali ani zápas starých pánov proti hráčom, ktorí pôsobili v klube počas predchádzajúcich ôsmich sezón, či dorastenecké stretnutie domácich proti Trenčianskych Stankovciam, no vyvrcholením dňa bol záverečný zápas mužvo proti Kanianke. Úvodný gól postupovej nedeľe vsietil domáci Kucharík v 15. minúte, ktorý krásnou strelou do šibenice zaznamenal svoj prvý ligový gól. Jurgova strela po Mišutkovej prihrávke mierila len do hlavy brániaceho hráča. Mišutku z uhla vychytal brankár Jantoška a Paulíka na druhej strane Opat. Hostia z vypadávajúcej Kanianky vyrovnali v 33. minúte, keď chybu v domácej defenzíve potrestal Svitek.

V úvode druhého dejstva poslal Belušu opäť do vedenia Kucharík, ktorý ťažil z peknej prihrávky F. Vavríka. V 63. minúte si naskočil na Novisedlákov center Gorelka a svojim 15. gólom v sezóne poslal domácich do dvojgólového vedenia. Mišutka najskôr svoje dve veľké šance na gól nepretavil, ale po prihrávke Kucharíka rozvlnil hosťujúcu sieť aj po štvrtý raz. Po faule na Ondričku mali domáci aj možnosť pokutového kopu, ktorý mohol pri svojej rozlúčke premeniť sám faulovaný Ondrička, ale tesne minul bránu. Pred peknou diváckou kulisou muži oslávili zaslúžený postup do 3. ligy. (fkbelusa.sk)