topPhoto
FOTO: M. HLAVATÁ (ilust.)

M. Kršteňany a Čavoj vylúčené zo súťaže, tresty pre Nedanovce aj L. Opatovce

PARTIZANSKE, 17.06.2016 |
Športovo-technická komisia ObFZ Prievidza po poslednom kole ročníka vylúčila a anulovala výsledky Malých Krštenian a Čavoja. Disciplinárka komisia zas rozdala tresty za zápas Nedanoviec s Livinskými Opatovcami.
 
Malé Kršteňany, ktoré nenastúpili na svoj posledný zápas tohto ročníka II. triedy v Návojovciach, prehrali toto stretnutie kontumačne 3:0. 
 
Keďže šlo už o tretiu kontumáciu tímu v tejto sezóne, OFK Malé Kršteňany bol zo súťaže vylúčený a všetky jeho doterajšieho výsledky boli anulované.
 
Rovnaký trest dostalo aj béčko Valaskej Belej - Čavoj. To nenastúpilo na zápas 15. kola II. triedy Prievidza v Nedožeroch-Brezanoch a po kontumačnej prehre 3:0 bolo vylúčené zo súťaže a jeho výsledky boli taktiež anulované.
 

Tresty za duel Nedanovce - Livinské Opatovce pre kluby aj hráčov

Vyvrcholenie tohto ročníka II. triedy Partizánske, v ktorom sa vo vzájomnom meraní síl stretli prvé Nedanovce s druhými Livinskými Opatovcami, prinieslo okrem futbalu aj poriadnu dávku nervozity, ktorá vyvrcholila konfliktom hráčov i fanúšikov priamo na ihrisku.
 
Viac sa dozviete v článku:
 
Kluby dostali od Disciplinárnej komisie tresty za neprístojnosti v stretnutí. Domáce Nedanovce musia za porušenia povinností organizátora stretnutia, pretože umožnili, aby "do priestorov štadiónu vstúpili osoby pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok, alebo osoby vnášajúce strelné zbrane, chladné zbrane, pyrotechniku alebo iné predmety, ktoré by mohli ohroziť zdravie alebo život osôb zúčastňujúcich sa stretnutia" a nezabezpečili, "aby nedošlo k hromadnému vniknutiu divákov na hraciu plochu", zaplatiť 60 eur. 
 
Hostia z Livinských Opatoviec dostali pokutu 150 eur za hrubé nešportové správanie priaznivcov, definované tak, že fanúšikovia "vnesú do sektoru alebo priestoru hostí alebo použijú strelné zbrane, chladné zbrane, pyrotechniku alebo iné predmety, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť, život alebo zdravie osôb zúčastňujúcich sa stretnutia alebo iného podujatia" a "dopustia sa inzultácie alebo fyzického napadnutia delegovanej osoby, hráča, člena realizačného tímu, funkcionára SFZ alebo jeho člena alebo člena usporiadateľskej služby."
 
Tresty neobišli ani hráčov, ktorí boli potrestaní podľa článku 49/1a a 49/2b Disciplinárneho poriadku. 
 
Článok 49/1a hovorí, že "telesného napadnutia na hracej ploche a v určených priestoroch, mimo súboja o loptu alebo v prerušenej hre sa dopustí ten, kto použije fyzické násilie proti súperovi, spoluhráčovi, členovi realizačného tímu, funkcionárovi, organizátorovi, členovi usporiadateľskej služby, divákovi alebo delegovanej osobe. Telesným napadnutím je najmä sotenie, mykanie, vrazenie, udretie loptou alebo iný podobný spôsob konania, ktorým nedošlo ku zraneniu napadnutého."
 
Na základe článku 49/2b im mohla byť za tento prehrešok pozastavané činnosť na 3 týždne až 6 mesiacov.
 
Juraj Šimon (Nedanovce) dostal trest na 4 týždne nepodmienečne, Erik Škarba (Nedanovce) na šesť týždňov a Martin Čaniga (Livinské Opatovce) až na 8 týždňov nepodmienečne.
 
Videozáznam zo zápasu, ktorý nám prisľúbili hostia z Livinských Opatoviec, sme bohužiaľ doteraz neobdržali.
 

Veľký Klíž v Nitrianskom Prave hrať nebude

Záverečné 16. kolo Majstrovstiev oblasti Prievidza bude nekompletné, predposledný tím tabuľky OŠK Veľký Klíž totiž oznámil, že zápas v Nitrianskom Pravne nenastúpi a preto sa stretnutie neodohrá.
"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, ObFZ Prievidza

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//