Nebaví vás pozerať futbal len v televízii? V MO Prievidza sa hrá ešte posledné kolo

PARTIZÁNSKE, 18.06.2016 |
Hoci pre väčšinu súťaží sa už ligová sezóna skončila, v Majstrovstvách oblasti Prievidza je počas tohto víkendu na programe posledné dohrávané 16. kolo. Pozreli sme sa však aj na predchádzajúce 29. a 30. kolo.

29. kolo - Výprask D. Naštíc a Chynorian, v Sebedraží sa nedohralo

Štyri výhry domácich, tri hostí a jedna deľba bodov, taká bola bilancia 29. kola.

Nitrianske Rudno rozobralo Dolné Naštice a zdolalo ich vysoko 7:2. Výsledok mohol byť aj vyšší, no v 61. minúte domáci M. Šimka nepremenil pokutový kop. Naopak strelky si obul M. Kuric, autor štyroch gólov.

S prídelom sa domov vracali aj Chynorany. Po prvom polčase síce na trávniku béčka Baníka HN prehrávali po góle M. Strečanského len 1:0, v 81. minúte bolo po zásahu M. Oškrobaného stále len 2:0, záver však hostia vôbec nezvládli a inkasovali až trikrát. O dva góly sa postaral M. Smidka, prvý zaznamenal z jedenástky, rovnako z bieleho bodu sa presadil aj striedajúci M. Valach.

Tri body si pred vlastnými fanúšikmi proti Kamencu nad Vtáčnikom pripísal aj Veľký Klíž. Prvý polčas priniesol medzišestnástkový futbal a ani jedna defenzíva nechcela urobiť chybu, po ktorej by padol gól. Ten tak prišiel až v 42. minúte, keď po prieniku Belianského zakončoval Jakub Bielich. Hosťom sa hneď po zmene strán podarilo vyrovnať, keď loptu z priameho kopu nešťastne do vlastnej brány tečoval Juraj Chrenko a Čangel bol bezmocný. Hostia boli s pribúdajúcimi minútami aktívnejší a dostávali sa po chybách domácich do šancí. Avšak v 75. minúte ostal na hrote Juraj Chrenko, pohral sa s obranou a jeho center na prvú tyč usmernil do brány Samuel Belianský. Hostia vrhli všetky sily do útoku, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. (Marek Stanko, Veľký Klíž)

Rovnaký výsledok nečakane prinieslo aj meranie síl Opatoviec nad Nitrou s víťazom tohto ročníka súťaže Dežericami. Domáci viedli už do 13. minútu po góle J. Borka, v 64. minúte zvyšoval na 2:0 z jedenástky J. Teslík. Hosťom sa síce krátko na to podarilo A. Masarovičom znížiť, vyrovnať však už nedokázali.

Bez bodov zostala doma Rudnianska Lehota. V zápase s Veľkými Bielicami prehrávala už v 37. minúte po dvoch góloch P. Beňušku 0:2, v závere prvého polčasu navyše prišla o vylúčeného kapitána M. Cebáka. Aj v druhom dejstve skórovali len hostia, v 75. minúte upravil na 0:3 striedajúci Š. Ševčík, tesne pred koncom prekonal vlastného brankára J. Bratkovič a stanovil konečné skóre na 1:3.

Tri body si domov odvážala aj Lehota pod Vtáčnikom. O svojej výhre v Nitrianskych Sučanoch rozhodla už v prvom polčase, v ktorom oba zásahy baníkov zaznamenal M. Benčat.

Svedkami jedinej remízy tohto kola boli diváci v Nitrianskom Pravne, kde privítali Skačany. Hostia vyhrali prvý polčas 0:1 vďaka zásahu M. Borchu, po prestávke však prišli o vylúčeného M. Hudeca, čo domáci využili na vyrovnanie Š. Halušom. Napriek oslabeniu sa Skačanom podarilo prekonať defenzvívu MTJ aj po druhý raz, úspešným zakončovateľom bol opäť Borcha. Konečnú podobu výsledku dal štvrťhodinu pred koncom M. Chupek, ktorý vyrovnal na 2:2.

V Sebedraží sa odohralo len 20 minút, následne sa zbláznilo počasie a kvôli veľkej prietrži mračien sa stretnutie nedohralo. Tesne pred tým však stihol Dolné Vestenice poslať do vedenia M. Humaj.

Duel sa dohrával až o dvanásť dní neskôr a skóre sa viac nemenilo. Blízko tomu boli najmä domáci, ktorí mohli v 87. minúte vyrovnať, no J. Píš pokutový kop nepremenil.

30. kolo - Hetrik Skačanca Beleša, Dežerice doma s prídelom od Sebedražia

Len v dvoch z ôsmich zápasov 30. kola domáci nebodovali.

Ďalší výprask zaznamenali Dolné Naštice, ktoré od béčka Baníka HN inkasovali poltucet. Pri chuti bol najmä A. Turančík, autor hetriku, po góle pridali M. Smidka, A. Brzáč a M. Šlabjar.

Ďalšiu prehru a ešte prekvapujúcejšiu ako v predchádzajúcom kole v Opatovciach nad Nitrou, zaznamenal tentoraz doma líder z Dežeríc. Na úvodný zásah Sebedražia, o ktorý sa postaral M. Kolodzej, ešte odpovedal A. Masarovič, následne však domáci vyťahovali loptu zo svojej siete až štyrikrát. Dvakrát sa presadil M. Parizek, raz S. Buzna a J. Píš. Hráčom OFK sa v závere podarilo už len znížiť na 2:5 vďaka úspešnej jedenástke P. Bencu.

Veľké Bielice si doma poradili s Nitrianskym Rudnom 2:1. O svojej výhre rozhodli už v prvom dejstve, ktoré zásluhou J. Dvonča a J. Minárika vyhrali 2:0. V 54. minúte sa síce hosťom podarilo gólom J. Kohúta znížiť a v 69. minúte navyše domáci prišli o vylúčeného M. Olacha, napriek oslabeniu sa im už ale najtesnejší náskok podarilo udržať.

S prehrou rozdielom triedy sa z Kamenca pod Vtáčnikom vracali hráči Nitrianskeho Pravna. O dva zásahy sa postaral J. Šimo, tretí pridal v 74. minúte J. Remiš.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas Lehoty pod Vtáčnikom s Veľkým Klížom. Oslabených hostí od poriadneho prídelu zachránila len strelecká nemohúcnosť domácich a výborný výkon brankárov - najprv čaroval R. Čangel a následne aj jeho náhradník medzi žrďami spomedzi hráčov v poli A. Michal. Domáci sa tak presadili len trikrát, góly si pripísali J. Belaň, P. Mišeje a M. Benčat.

Tretí výsledok 3:0 sa zrodil v Dolných Vesteniciach, kde domáci Vegum privítal Rudniansku Lehotu. Všetky góly videli diváci už v prvom polčase, v 13. minúte skóroval J. Kolenčík, v 28. M. Gramantik a po nevyužitej jedenástke P. Botku zavŕšil víťazstvo rozdielom triedy rovnako z pokutového kopu M. Cagáň. Ďalší zásah už domáci nepridali aj napriek tomu, že v záverečných minútach hrali presilovku po vylúčení M. Gamana.

Trikrát vyťahovali loptu zo svojej siete aj Nitrianske Sučany v Chynoranoch. Slovan pritom viedol od 7. minúty po góle M. Miklaša, domáci však odpovedali už po pár sekundách zásahom P. Ovečku. Práve Ovečka zariadil aj obrat, keď po faule a vylúčení P. Haluša premenil v 66. minúte pokutový kop. Na konečných 3:1 upravil už o tri minúty neskôr M. Benko.

Výsledok 3:1 bol aj na konci ďalšieho duelu, v ktorom Skačany hostili Opatovce nad Nitrou. Hrdinom domácich sa stal Ondrej Beleš, autor hetriku. Jediný zásah hostí zaznamenal za stavu 2:0 R. Hulíni.

16. kolo - Čo ponúkne rozlúčka so sezónou?

Lúčiť sa s ročníkom nebudú majstrovským zápasom v Nitrianskom Pravne. Hostia z Veľkého Klíža už v predstihu avizovali, že na zápas cestovať nebudú a tak domáci hráči a priaznivci MTJ môžu ušetrené sily využiť na iné aktivity ;-).

Do Rudnianskej Lehoty pricestuje v sobotu víťaz tohto ročníka Dežerice, v Handlovej sa v súboji s domácim béčkom Baníka HN predstavia Veľké Bielice a Nitrianske Sučany si budú chcieť zastrieľať proti posledným Dolným Našticiam.

Nedeľný program prinesie štyri stretnutia. Opatovce nad Nitrou hostia Kamenec pod Vtáčnikom, v Sebedraží nastúpia Skačany, Lehota pod Vtáčnikom vyzve Chynorany a v Nitrianskom Rudne sa predstavia Dolné Vestenice.

Motivácia určite nebude chýbať trojici zakončovateľov bojujúcich o korunu kráľa strelcov súťaže. Najbližšie k nej má aktuálne 22-gólový skúsený Andrej Masarovič z Dežeríc, o dva zásahy menej má na konte útočník Kamenca pod Vtáčnikom Ján Šimo a šancu stále živí aj Dávid Belanec z Baníka HN, ktorý má na konte 18 gólov.