topPhoto
FOTO: PETER PARGÁČ (ilust.)

Poznáme účastníkov 3. - 5. ligy na západe, Borčice si nezahrajú

PARTIZÁNSKE, 29.06.2016 |
Výkonný výbor Západoslovenského futbalového zväzu na svojom zasadnutí v Dome futbalu v Nitre rozhodol nielen o zložení 3. až 5. ligy, ale aj o zvýšení počtu tretej najvyššej súťaže z 18 na 19 a o nezaradení klubu Iskra Borčice do súťaží, ktoré riadi.

Iskra Borčice, ktorá po odstúpení z 2. ligy mala právo požiadať o zaradenie o dve súťaže nižšie, teda v tomto prípade do 4. ligy Severozápad, sa v novej sezóne v tejto a ani žiadnej inej súťaži riadenej ZsFZ nepredstaví. Výkonný výbor tohto zväzu v pomere hlasov sedem za, jeden proti a štyria sa zdržali rozhodol totiž o nezaradení tohto klubu do svojich súťaží.

V 5. lige Východ si zahrá aj FC Štvrtok na Ostrove, ktorý sa v nedávno skončenom ročníku umiestnil až na tretej priečke 6. ligy ObFZ Dunajská Streda. Naopak, v tejto súťaži sa nepredstaví Lokomotíva Bánov. Po tom, čo 11. tím konečnej tabuľky uplynulej sezóny podal svoju prihlášku po termíne, ho nahradí FC Komjatice, ktorý skončil na 13. priečke.

Konečne je jasné, že bývalý ŠK Senec, ktorý v novej sezóne bude štartovať už pod novým menom ŠK 1923 Gabčíkovo, bude pôsobiť v 3. lige Západ. Aj vplyvom toho sa počet tímov zvýši z doterajších 18 na 19.

Okrem gabčíkovského klubu nebudú v 3. lige Západ chýbať ani
MŠK Púchov
FC Horses Šúrovce (bývalé céčko Spartaka Trnava)
MŠK Thermál Veľký Meder
FKS Nemšová
TJ Družstevník Veľké Ludince
FC Baník HN Prievidza & Handlová
FK DAC 1904 Dunajská Streda B
KFC Komárno
FKM Nové Zámky
ŠK LR CRYSTAL Lednické Rovne
FK Slovan Galanta
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B
MFK Topvar Topoľčany
MFK Dubnica nad Váhom
FC Neded
a ďalšia trojica nových tímov TJ KOVO Beluša (víťaz 4. ligy Severozápad), ŠK Šurany (víťaz 4. ligy Juhovýchod) a FK Slovan Duslo Šaľa, ktorý vypadol spolu so Sencom z 2. ligy Západ.

FK Spartak Vráble bude v novej sezóne štartovať ako béčko Zlatých Moraviec. 

 
V 4. lige Severozápad sa predstavia:
OFK Malženice
ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske
FK Spartak Bánovce nad Bebravou
TJ Partizán Domaniža
OK Častkovce
MFK Nová Dubnica
MFK Vrbové
TJ Slavoj Boleráz
MŠK Slovan Trenčianske Teplice
TJ Partizán Prečín
ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice
OŠK Trenčianske Stankovce
FK Tempo Partizánske
TJ Iskra Holíč
a dvojica nováčikov Spartak Myjava B (víťaz 5. ligy Sever) a FC Slovan Hlohovec (víťaz 5. ligy Západ).
 
 
Nový ročník 4. ligy Juhovýchod ponúkne súboje týchto tímov:
FC Nitra B
FK Kolárovo
KFC Kalná nad Hronom
FK Slovan Levice
OTJ Horné Obdokovce
TJ Slovan Čeladice
TJ Družstevník Dvory nad Žitavou
TJ Veľké Lovce
MŠO Štúrovo
TJ Imeľ
FK Vlčany
ČFK Nitra
a nováčikov OTJ Palárikovo (vypadávajúci z 3. ligy Západ), OFK Hrušovany (víťaz 5. ligy Stred), TJ Družstevník Dolné Saliby (víťaz 5. ligy Juh) a OŠK Svätý Peter (2. tím 5. ligy Východ).
 
Súťaž mimo iných opustilo béčko Zlatých Moraviec, ktoré bude po spojení s Vráblami štartovať v 3. lige. Ako jediný z víťazov 5. líg sa v nej nepredstaví FC Okoličná na Ostrove, ktorého nahradil v tabuľke východnej vetvy druhý OŠK Svätý Peter.
 
 
V 5. lige Sever budú aj v tejto sezóne pôsobiť:
TJ Partizán Cigeľ
TJ Nový Život Veľké Uherce
TJ Tatran Horovce
TJ Tatran Uhrovec
TJ Tatran Cementáreň Ladce
OFK Bošany
TJ Slovan Zemianske Kostoľany
TJ Slovan Brvnište
MFK Stará Turá
FK Streženice
Jednota Sokol Chocholná-Velčice
TJ Slovan Trenčianska Turná
OŠK Podolie
 
Novými tímami sú FK Junior Kanianka (vypadávajúci zo 4. ligy Severozápad), TJ Plevník – Drieňové (víťaz 6. ligy ObFZ Považská Bystrica) a TJ Družstevník Opatová nad Váhom (víťaz 6. ligy ObFZ Trenčín). 
 
V zozname tímov prekvapujúco chýba TJ Družstevník Malá Čausa, v uplynulom ročníku tretí najlepší tím súťaže, ktorý sa tak pridal k vypadávajúcej Malej Hradnej. Medzi účastníkmi nebude ani nový zástupca z Majstrovstiev oblasti ObFZ Prievidza, keďže Dežerice a ani druhá Lehota pod Vtáčnikom sa do súťaže neprihlásili.

 
V 5. lige Západ by sa v novom ročníku malo predstaviť len tucet tímov (v uplynulom ročníku ich bolo 14):
TJ Družstevník Zvončín
FK Oreské
TJ Spartak Šaštín-Stráže
TJ Družstevník Veľké Kostoľany
OFK Trebatice
TJ Nafta Gbely
TJ Iskra Horné Orešany
TJ Slavoj Moravský Svätý Ján
OFK Drahovce
OFK Mokrý Háj
OŠK Križovany nad Dudváhom
FK Krakovany
 
So súťažou sa rozlúčili jej víťaz FC Slovan Hlohovec a posledný tím tabuľky TJ Slovan Šaštín-Stráže, nepribudol však nik nový.
 
 
Počet tímov v 5. lige Stred zostáva nezmenený a napriek prvotným obavám sa v súťaži nakoniec zachránili nielen Veľké Bedzany, ale aj Krušovce. V novom ročníku sa tak predstavia:
OFK 1948 Veľký Lapáš
OFK Solčany
FK KFC TIBI Horná Kráľová
OFK Tovarníky
MFK Alekšince
TJ Družstevník Jacovce
TJ Slovan Zbehy
ŠK Tešedíkovo
TJ Slovan Preseľany
ŠK Nevidzany
TJ ŠK Radošina
ŠK Veľké Zálužie
TJ Slovan Krušovce
TJ Slovan Veľké Bedzany
 
Nováčikmi, ktorí nahradili postupujúce Hrušovany a vypadávajúci Močenok sú ŠK Báb (víťaz 6. ligy ObFZ Nitra) a TJ Oponice (víťaz 6. ligy ObFZ Topoľčany).
 
 
Ani v novej sezóne nebude v 5. lige Východ chýbať jej tohtoročný víťaz FC Okoličná na Ostrove. Okrem neho budú v súťaži pôsobiť:
FK TJ Lokomotíva Kozárovce
TJ Družstevník Tekovské Lužany
TJ Družstevník Bešeňov
ŠK Kmeťovo
FK Marcelová
TJ Družstevník Hontianska Vrbica
ŠK Sokol Starý Tekov
ŠK Nesvady
MŠK Hurbanovo
FC Komjatice
 
Nováčikmi sú ŠK Tvrdošovce a MŠK Želiezovce (dvojica vypadávajúcich zo 4. ligy Juhovýchod ), no aj TJ Salka (víťaz 6. ligy ObFZ Nové Zámky), OFK Veľký Ďur (víťaz 6. ligy ObFZ Levice) a FK Chotín (víťaz 6. ligy ObFZ Komárno).
 
Prihlášku do súťaže nestihla včas odovzdať Lokomotíva Bánov, ktorá sa tak napriek 11. miestu v uplynulom ročníku v tom nasledujúcom nepredstaví a nahradia ju trináste Komjatice.
 
 
V 5. lige Juh bude štartovať až trojica nových tímov. Ku klubom, ktoré absolvovali aj nedávno skončený ročník:
FC Nový Život
OFK Rapid Ohrady
NAFC Veľké Blahovo
TJ Lehnice
TJ Horné Saliby
TJ ŠM Janíky
ŠK Šoporňa
TJ Družstevník Topoľníky
ŠK FC Vydrany
ŠK Váhovce
FC Jelka
FK Zlaté Klasy
TJ Družstevník Trstice
 
sa pridajú: TJ Kostolné Kračany (víťaz 6. ligy ObFZ Dunajská Streda), FC Pata (víťaz Majstrovstiev oblasti Galanta) a FC Štvrtok na Ostrove (3. tím 6. ligy ObFZ Dunajská Streda).
 
V súťaži sa naopak už nepredstaví okrem víťaza TJ Družstevník Dolné Saliby a odstúpeného ŠK Veľké Úľany ani C-tím FK DAC 1904 Dunajská Streda.
Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, zsfz.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//