9. foto Wendell 18 2 2
10. foto Dominik Kohr 20 1 0
  • 18.08.2017
    Úvodný duel Bundesligy po 1. polčase prerušili pre búrku
    Zápas 1. kola nemeckej futbalovej Bundesligy medzi Bayernom Mníchov a Bayerom Leverkusen po prvom polčase prerušili pre búrku. Druhý polčas sa začal takmer s polhodinovým oneskorením. Bavori viedli 2:0 vďaka gólom Niklasa Sueleho a Corentina Tolissa. (TASR)
  • 17.08.2017
    Leverkusen proti Bayernu bez kapitána Bendera
    Kapitán futbalistov Bayeru Leverkusen Lars Bender bude chýbať svojmu mužstvu v piatkovom úvodnom zápase nového ročníka Bundesligy na ihrisku Bayernu Mníchov. Informovala agentúra DPA.

"Lars už trénoval, ale necháme ho ešte doma," vyhlásil tréner "farmaceutov" Heiko Herrlich na štvrtkovej na tlačovej konferencii. Dvadsaťosemročný defenzívny stredopoliar mal nedávno problémy s členkami, minulý víkend vynechal zápas Nemeckého pohára s Karlsruhe. (TASR)
  • 26.07.2017
    Kolín angažoval do obrany Handwerkera
    Nemecký futbalový klub 1.FC Kolín angažoval do svojho tímu 19-ročného obrancu Tima Handwerkera. Nemecký obranca pôsobil od roku 2007 v konkurenčnom Bayer Leverkusen. V predchádzajúcom ročníku odohral za juniorský tím 30 stretnutí, osemkrát sa presadil strelecky. Vo svojom novom pôsobisku podpísal trojročný kontrakt.

Vedenie Kolína získalo v krátkom čase už tretiu perspektívnu posilu do zadných radov, okrem Handwerkera angažovali 19-ročného Portugalčana Joaa Queirosa a 20-ročného Španiela Jorgeho Mereu. Informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 19.06.2017
    Leverkusen si vyhliadol Hradeckého
    Lukas Hradecký by mohol počas letnej prestávky vymeniť Eintracht Frankfurt za Leverkusen. Ten zrejme opustí Bernd Leno, ktorý má namierené do AC Miláno, náhradou by potom mal byť práve 27-ročný slovenský rodák a reprezentant Fínska.
  • 13.06.2017
    ME21: Nemecko na šampionáte bez zraneného Taha
    Obranca Jonathan Tah z Bayeru Leverkusen nebude štartovať za nemeckú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov na nadchádzajúcich ME tejto vekovej kategórie (16. - 30. júna v Poľsku). Nemecký futbalový zväz (DFB) informoval, že dôvodom jeho absencie je bližšie nešpecifikované zranenie.

Dvadsaťjedenročný Tah mal byť pôvodne súčasťou kádra reprezentačného A-tímu Joachima Löwa pre Pohár konfederácií FIFA v Rusku, napokon bol však k dispozícii trénerovi nemeckej "dvadsaťjednotky" Stefanovi Kuntzovi. Informáciu priniesla agentúra dpa. (TASR)
  • 03.03.2017
    Kiessling z Leverkusenu najúspešnejším zakončovateľom hlavou
    Stefan Kiessling z Leverkusenu je od sezóny 2004/2005 najlepšie hlavou skórujúcim hráčom v nemeckej bundeslige. Na konte má už 38 zásahov, na druhom mieste je s počtom 34 gólov Kevin Kurányi, ktorý už s aktívnou kariérou skončil.